שאשא ביטון בעד פתיחת בתי המלון בצפון

יו”ר ועדת הקורונה, ח”כ שאשא ביטון, הביעה בביקורה במועצה אזורית הגליל העליון תמיכה בקריאתו של ראש המועצה, גיורא זלץ, לפעול לפתיחת המלונות וכפרי הנופש בצפון

ח”כ שאשא ביטון עם גיורא זלץ, צילום: מועצה אזורית הגליל העליון

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, שמכהנת גם כיו”ר ועדת הקורונה של הכנסת, מותחת לעיתים תכופות ביקורת על מדיניות הממשלה ומשרד הבריאות בנוגע להגבלות על עסקים, וטוענת שלעיתים אין היגיון בהנחיות שמוטלות על הציבור בכלל ועל העסקים בפרט.

הביקורת שלה מתייחסת גם לענף התיירות, ובעניין הזה היא תומכת בעמדתו של ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, שנאבק למען פתיחתם של המלונות בגליל העליון.

בשבוע שעבר הגיעה ח”כ שאשא-ביטון, לסיור בבתי מלון וכפרי נופש בגליל העליון. גיורא זלץ, אירח את ח”כ שאשא-ביטון, והשניים קראו לממשלת ישראל ומשרד הבריאות להחזיר בהקדם את המלונות וכפרי הנופש בגליל ובגולן לפעילות, לסייע לכלכלת האזור הקורסת, ולאפשר לאזרחי ישראל נופש בצפון המוריק והיפהפה בעונה זו.

במהלך ביקורה אמרה ח״כ שאשא ביטון: ״כפי שמתקיים פיילוט מוצלח בעיר אילת, צריך לקיים גם פיילוט בלינה הכפרית שנמצאת בגליל. משרד הבריאות אומר שכדאי לשהות במרחבים הפתוחים, לצאת כמה שיותר החוצה.

“יש כאן הזדמנות ללינה כשכל חדר הוא מבודד עם כניסה נפרדת, כך שכל משפחה נמצאת לבד ויכולה ליהנות מהגליל הירוק. אני מתחייבת להביא בפני משרד הבריאות תכנית לפיילוט במרחב הגלילי אני מאוד מקווה שהוא יאמץ תכנית כזו.״

גיורא זלץ, הוסיף בעניין זה: “עכשיו תורנו. אם אין חו”ל, יש את עמק החולה. אנחנו, בגליל העליון, יכולים לתת את כל האפשרויות שישנן מבחינת לינה, נופש, טיולים ואטרקציות. האוויר צלול, המרחבים פתוחים, המלונות והאטרקציות ערוכים בהתאם, ואנחנו חושבים שהיום חשוב וצריך לפתוח את כלל התיירות בגליל העליון”.

ח”כ שאשא ביטון בכנסת

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: “עכשיו תורנו. אם אין חו”ל, יש את עמק החולה. אנחנו, בגליל העליון, יכולים לתת את כל האפשרויות שישנן מבחינת לינה, נופש, טיולים ואטרקציות. האוויר צלול, המרחבים פתוחים, המלונות והאטרקציות ערוכים בהתאם ואנחנו חושבים שהיום חשוב וצריך לפתוח את כלל התיירות בגליל העליון”.