ריצה: הצלחה גדולה למרוץ אצבע הגליל

כ-550 משתתפים נטלו חלק במרוץ, שנערך באגמון החולה. מי ברשימת הזוכים? על כך בכתבה זו

במזג אוויר מושלם, בנופים הכי יפים שיש, באגמון החולה, בתקופה של פריחה מרהיבה ועל רקע ציוצי הציפורים, הייתה לנו ביום שישי חגיגה אמיתית של אזוריות עם קיומם של אירועי שיא.בהובלת אשכול גליל מזרחי התקיימו: 1. מרוץ אצבע הגליל בהפקת מרתון ישראל, שיתוף פעולה ייחודי של 18 רשויות האשכול, משרד התרבות והספורט, משרד הבריאות, משרד הפנים והפועל, בו חגגו ספורט וטבע 550 רצים בשני מקצים תחרותיים.2. שוק האיכרים גליל גולן מס’ 4 “תוצרת הארץ”, חגיגה של תוצרת מקומית חקלאית, שנדד הפעם למועצה אזורית מבואות החרמון והעומד בראשה בני בן-מובחר, במימון משרד הנגב הגליל והחוסן הלאומי.

אווירה מדהימה. ההתכנסות למרוץ (צילום: אשכול גליל מזרחי)לפני שנמשיך: ביום שישי הקרוב ייערך מרוץ מרום הגליל לזכרם של האחים נריה ואלישיב אטיאס ז”ל. יתקיימו מקצה עממי ומקצים תחרותיים למרחקים של 2 ק”מ, 5 ק”מ ו-10 ק”מ. בשונה מהפרסום שבקישור הבא, ההרשמה למרוץ הוארכה עד ליום שלישי הקרוב. לפרטים נוספים, לחצו כאן

תבואו, יהיה כיף. מרוץ מרום הגליל


מרוץ טרי פוקס העממי, בהובלת שותפות חוף אל חוף/ אצבע הגליל בהשתתפותם של יותר מ 1,500 ילדים ובוגרים מכל האזור, שנועד לגייס כסף לטובת חקר הסרטן בפקולטה לרפואה בצפת. המרוץ נפתח בטקס פתיחה מרגש בנוכחות שגרירת קנדה בישראל ליסה סידלבאוור, ראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר, ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, ראש מועצה מקומית יסוד המעלה אילן אור ומנכ”לית מועצה אזורית הגליל העליון עידית חמל.באוויר הורגשה אנרגיה גולן גלילית מחשמלת של ספורט, חקלאות ומפגש קהילתי.

בני בן מובחר, יו”ר אשכול גליל מזרחי הודה לשחר על תמיכתו ותמיכת משרדו, בירך את הספורטאים, העניק גביעים לזוכים, שוחח עם החקלאים והתושבים ואיחל לכולם חג פסח שמח. כמו כן, הודה לאגמון החולה- קק”ל על האירוח ושיתוף הפעולה.

על ההישג המרגש ביותר חתומה אביה כמיסה ממושב דלתון, שרצה עם פרוטזת ספורט מיוחדת וזכתה במקום הראשון במקצה ל-5 ק”מ. כמיסה הסתייעה במרוץ במתנדבי עמותת “ארז”. כמיסה תשתתף ביום שישי הקרוב במרוץ מרום הגליל, שייערך ביום שישי הקרוב. לפרטים והרשמה, לחצו כאן

להצדיע לה. אביה כמיסה על הפודיום


לקבוצת ריצה גליל עליון היו הצלחות רבות בגזרת הנשים: סיגל אושרי – מקום 3 כללי נשים מקצה 15K, דברה שילוח – מקום 1 נשים 60+ מקצה 5K, שחר שלזינגר – מקום 3 נשים 50+ מקצה 5K, בילי בן חפר – מקום 2 נשים 50+ מקצה 5K.

הגיעו בהמוניהם. חברי וחברות קבוצת ריצה גליל עליון


הצלחות גדולות לקבוצת הנוער של מועדון טריאתלון גליל עליון במקצים השונים לקטגוריית עד גיל 19: במקצים ל 15 ק”מ אור סלע זכה במקום 1, ניצן ודעי זכתה במקום 2, שחר עוקשי במקום 3. במקצה 5 ק”מ ע גל מוסקל זכה במקום 2, אריאל שינפלד במקום 3.

המדליסטים והמגליסטית של הטריאתלון


תגובות

מנכ”ל משרד התיירות דני שחר, העניק גביעים למנצחים ושוחח עם החקלאים. שחר, שהתראיין בעמדה הנודדת של רדיו קול הגליל העליון שהוקמה בשוק, אמר: “זה אחד האירועים המדהימים. יש פה הכל, נופים מרהיבים, יום מדהים ובעיקר יש פה אנשים מדהימים. האשכול, הצפון ובכלל הגליל הוא על סדר היום של משרד התיירות אנו רואים בו אזור שנכון לתמוך בו נכון לפתח אותו, נכון לרכז מאמץ גם בתיירות הפנים ולא פחות חשוב בתיירות הנכנסת זה במה ומקום להביא לפה תיירות מכל העולם ואנחנו נרתמים לעניין הזה של איך לשווק את זה. אנחנו בתהליך גם עם האשכול וגם עם משרד החקלאות לפתח את החיבור של תיירות וחקלאות ואת כל מה שקשור למרחב הכפרי שיש בו הכל יחד – עם משרדי הממשלה השותפים”.

צח אשנר – רכז הספורט במועצת מבואות החרמון: “מרוץ אצבע הגליל וריצת טרי פוקס 2023אחד מארועי השיא בשנה שלי.ארוע שאני ביחד עם השותפים המדהימים שלי משקיעים בו המון רגש והמון עבודה.כיף כל שנה לראות איך משהו שחלמת קורם עור וגידים ומגיע לכל כך הרבה אנשים.כ 550 רצים בשני מקצים תחרותיים ועוד יותר מ 1500 ילדים ובוגרים במרוץ טרי פוקס העממי שנועד לגייס כסף לטובת המכון לחקר הסרטן של בר אילן בצפת השתתפו.אפילו שגרירת קנדה בישראל כיבדה אותנו בנוכחותה יחד עם ראשי הרשויות באזור”.

כשמתחברים ביחד, קורים דברים טובים. כמה מראשי הרשויות ואנשי אשכול גליל המזרחי

והיה כיף גם בשוק האיכרים (צילום: אשכול גליל מזרחי)