גבי צ’אצ’שוילי דרוך למכבי ומוכן לפלייאוף

“ספורטאי השבוע” שלנו, שנבחר לחמישיית העונה בליגה הבלקנית, מוכן ודרוך לקראת המשחק הערב מול מכבי ת”א ומביט לעבר משחקי הפלייאוף מול הפועל חולון.

*. כל התמונות צולמו ע”י גיל נוימן

הפועל גליל עליון תארח הערב, בשעה 20:45 את מכבי ת”א, במה שיהווה את משחק הסיום של שלב הבית העליון. לגליל יהיה זה משחק שלישי בתוך שמונה ימים, לאחר צמד המשחקים בפיינל פור הליגה הבלקנית, בסיומם הוכתרה לאלופת המפעל. הפועל גליל עליון ככל הנראה היא הקבוצה הראשונה במפעל, שהיו לה שני נציגים בחמישיית העונה: האחד הוא בכלל שחקן של עירוני נהריה, יוגב אוחיון – שגדל בגליל והגיע לגדולות, השני הוא הסנטר גבי צ’אצ’שוילי – לו זו עונה שניה בגליל, עונה שבה הוא ממשיך את קו ההתקדמות שלו ומוכיח שליגת העל אינה גדולה עליו. ב-26 משחקי ליגה, בהם זכה בממוצע לכ- 22 וחצי דקות משחק, סיפק עד כה ממוצע של 7.8 נקודות ו-5.2 ריבאונדים. בנקודת הזמן הזו, אחרי בחירתו לחמישיית העונה בליגה הבלקנית, רגע לפני המשחק מול מכבי ת”א וכמה רגעים לפני סדרת רבע גמר הפלייאוף מול הפועל חולון, עבורנו זה הזמן הנכון להעניק לו את תואר “ספורטאי השבוע” ולארח אותו לראיון.

התקוות הגבוהות של הכדורסל הישראלי. גבי צ’אצ’שוילי במאצ’ אפ מול רומן סורקיןמכבי ת”א מגיעה הערב. יש פחות פרפרים מאשר במשחקים הקודמים? מה צריך לקרות, כדי שהפעם אתם תהיו בצד המנצח?

“במשחקים הקודמים מול מכבי ת”א הייתה התרגשות, אבל ככל שצוברים יותר זמן בליגה היא מתפוגגת. בסופו של דבר, זה משחק אחרון שלנו לפני הפלייאוף, רוצים להיראות טוב ולשמח את קהל שלנו. אנחנו הבטחנו את המקום החמישי ולמכבי זה משחק חשוב על מיקום בטבלה. מכבי קבוצה מצוינת, שילמנו ביוקר במשחקים מולה על דקות של שאננות בהגנה. במשחקים שהיו אצלנו, הצלחנו לפרקים להיות צמודים ואפילו לצעוד ביתרון. בשביל להגדיל את הסיכויים שלנו לא נוכל להרשות לעצמנו דקות של ריפיון כמו שהיו במשחקים הקודמים. במשחק האחרון, שנערך אצלם, היינו בעיצומה של תקופה לא טובה, לדי.ג’יי קנדי זה היה משחק ראשון אחרי שבקושי התאמן איתנו. הפעם די.ג’יי איתנו – הוא שחקן מצוין שהוסיף לנו רבות בהרבה אספקטים במגרש ומחוצה לו. נקווה למשחק טוב”.

גיליתם עליונות ברוב משחקי הליגה הבלקנית. איך מצליחים להביא רמת רצינות גבוהה לכל משחק, למרות רמת התחרות הלא גבוהה?

“בגדול, שמחים לזכות בתואר ואני שמח על הבחירה לחמישיית העונה בליגה. ההצלחה שלנו במפעל היא תוצר של הגישה שלנו. עשינו עבודה טובה, התייחסנו יותר לעצמנו ופחות למצבן של היריבות. לנו השחקנים היה חשוב לתת את המאה אחוז שלנו, גם אם אנחנו משחקים פחות וגם אם הצוות המקצועי מחלק את דקות המשחק בצורה שונה ממשחקי הליגה. נסענו להרבה מקומות שלא היינו מגיעים אליהם בסיטואציה אחרת, היו הרבה משחקים שלא היו שקולים מבחינת מאזן הכוחות, אבל בסך הכל היה כיף, צברנו עוד ניסיון, היינו רוב הזמן ברוטינה של שני משחקים בשבוע עם התנהלות של טיסות. זה ששיחקנו בשתי מסגרות הוסיף לנו המון גם ליכולת ובתקופה הפחות טובה שלנו עזר לנו להחזרת הביטחון”.

הדבר שהוא לבטח הכי נהנה לעשות. גבי צ’אצ’שוילי מטביע לסל של הפועל חיפהולמה אתה מייחס את התקומה שלכם אחרי שרשרת ההפסדים, שהגיעה אחרי שחזרתם מ”פגרת האומיקרון”?

“ידענו שאנחנו קבוצה טובה וכל אחד בדיבור העצמי הפנימי שלו, ידע להגיד לעצמו מסרים חיוביים. ידענו שבסוף נצליח לשנות מומנטום. במשחקים מול הפועל חולון והפועל ת”א אמנם יצא, ששחקני מפתח של היריבות לא שיחקו, אבל ידענו להתעלות ואני חושב שהכניסה לעניינים של די.ג’יי קנדי הגיעה בדיוק בזמן עבורנו וכמובן שבתמיכת הקהל המדהים שלנו הצלחנו לעמוד במשימה”.

אחרי העונה הזו, אתה חושב שהמועדון בשל לעשות קפיצה למפעל איכותי יותר בדמות היורופקאפ?

“חד משמעית, כן. העונה הזו עזרה למועדון לצבור את הניסיון שצריך, כדי להגיע למפעל שכזה”.

בקרוב מתחילה סדרת רבע גמר הפלייאוף מול חולון. על מה תצטרכו לתת דגש, כדי להצליח בסדרה הזו?

“חולון קבוצה מצוינת וקשוחה, שהפעם תגיע למשחקים אחרי הפרק האירופאי שלה. נצטרך להיות קשוחים ואגרסיביים. לנצח בחולון זה מאוד קשה. קשה לצפות לאן תלך הסדרה, אבל אנחנו נעשה את המקסימום כדי להוציא ממנה את המיטב”.

דרוך לקראת סדרת רבע הגמר. גבי צ’אצ’שוילי מרחף מעל שחקני חולוןבוא נדבר עליך. עונה ראשונה בליגת העל, אתה זוכה ללא מעט דקות משחק, נתת תוצרת במשחקים, אתה מרגיש עמידה בציפיות שלך מעצמך או שמדובר עבורך בהפתעה?

“בגדול, אני לא מופתע, אבל אני גם לא הרבה מעבר ליעדים שהצבתי לעצמי – שזה בעיקר לשים דגש על יציבות ורמת אגרסיביות. היו בעונה הזו עליות וירידות, אבל לשמחתי גם כשהייתי פחות טוב זכיתי לתמיכה ודחיפה מהצוות המקצועי, לא ירד הביטחון והרגשתי שיש לי גב”.

למעט נמרוד לוי, אף אחד מהשחקנים הישראלים בקבוצה לא בעל ניסיון בליגת העל. איך הצלחתם לעשות את ההתאמות בצורה טובה?

“אין ספק שזו חוויה גדולה ואתגר פתאום לשחק בהיכלים לעיני אלפי צופים, במשחקים שמועברים בשידור ישיר מול קהל גדול של צופים. הצוות המקצועי של הקבוצה והמנהל המקצועי, יונתן אלון, עזרו לנו לקבל את הניסיון להתנהל בליגה”.

בסיום העונה החוזה שלך מסתיים. אתה כבר חושב קדימה?

“כרגע אני מרוכז רק בעונה הזו. לא חושב יותר מדי קדימה. אני כן יכול להגיד, שיש לי שאיפות להשתלב בסגל הנבחרת וכן מעניין אותי באיזשהו שלב בעתיד לצאת לשחק באירופה”.

ארכיון כתבות:

לקריאת ראיון שערכנו עם גבי צ’אצ’שוילי בנובמבר 2020
הקליקו כאן

לקריאת ראיון שערכנו עם גבי צ’אצ’שוילי ביולי 2021הקליקו כאן

קליפ ביצועים של גבי צ’אצ’שוילי – בשיתוף ערוץ הספורט ומנהלת ליגת העל