בעקבות האח הגדול

“ספורטאית השבוע” שלנו היא הכדורסלנית נגה גיא, שהגיעה לענף הכדורסל בעקבות האח הגדול, חן – רכז קבוצת הגברים של הפועל גליל עליון. בשבוע שעבר הנערה המוכשרת מלהבות הבשן רשמה פרימיירה מוצלחת בקבוצת הנשים של הגליל. שמחים לארח אותה לראיון.

השבוע שעבר היה שבוע מאוד שמח בבית משפחת גיא בקיבוץ להבות הבשן, בית של גארדים. ביום ראשון נציג המשפחה בקבוצת הגברים של הפועל גליל עליון כדורסל – הבן הבכור, חן (20) – שמשחק כרכז בקבוצה, קלע 13 נקודות ורשם שיא קריירה במשחק הניצחון 73:79 על אליצור יבנה, ביום חמישי – יממה לאחר שחן היה שותף לניצחונה של הקבוצה 80:96 על מכבי קרית מוצקין, רשמה “ילדת הסנדביץ'”, נגה (15), הופעת בכורה בקבוצת הנשים של הפועל גליל עליון – במשחק מול הפועל נצרת, שהסתיים בניצחון 34:90 לזכות הקבוצה הגלילית, כשעל 16 מהנקודות חתומה נגה גיא – במשחק הרשמי הראשון שבו נטלה חלק מזה שנה. יומיים לאחר מכן, שיחקו במקביל האחים גיא – חן היה שותף לניצחון נוסף על אליצור יבנה – הפעם 82:106, נגה קלעה 11 נקודות במדי קבוצת הנשים במשחק הניצחון 30:62 על הפועל כאוכב.

יופי של פרימיירה. נגה גיא (צילום: לילך וייס)קבוצת הנשים של הפועל גליל עליון, שעומדת על מאזן מושלם בתום 7 מחזורים בבית הצפוני של הליגה הלאומית, עברה העונה בניה מחדש. בקבוצה מאוד רצו לראות יותר שחקניות בית ותיקות וצעירות חלק מהקבוצה, אך הדבר לא הסתייע מסיבות שלא היו קשורות בקבוצה – וכך הקבוצה מוצאת את עצמה העונה עם צביון מקומי בפורמט שהיה מוכר בעבר – עם שחקנית בית ותיקה אחת, ענבר לברון – ששבה הביתה אחרי 6 עונות בגלבוע ושתי עונות בליגת העל בראשון לציון, ועם שחקניות בגילאי העשרה – נוי לפושניאנסקי בת ה-18, שסיימה גיל נערות, מיקה ביתן – בת ה-15.5 ונגה גיא בת ה-15 – שתיהן למעשה משתייכות גם לקבוצת הנערות וגם לקבוצת הנשים, כשנגה גיא היה כח החיזוק הטרי ביותר מקבוצת הנערות.

הלכה בעקבות האח הגדול. חן גיא בפעולה (צילום: גיל נוימן)זיו ברתנא, מאמן קבוצת הנשים וקבוצת נערות א’ של הגליל, שבע רצון מהשתלבותה של נגה גיא בקבוצה: “נגה שחקנית מצוינת ומאוד מוכשרת. בתחילת השנה, בגלל החשש מעומסים, היא לא רצתה להצטרף לסגל קבוצת הנשים. בחודשיים האחרונים בעקבות הגבלת הסגר לא יכולנו להתאמן עם קבוצת הנערות, והיא החליטה לעשות את הקפיצה ולהצטרף אלינו לקבוצת הנשים  – שם מראש רשמנו אותה כרשאית בקבוצת הנשים. בחודשיים האחרונים לא שיחקנו הרבה, אבל התאמנו הרבה, נגה נכנסה מהר לעניינים ולשמחתי את התוצאות של ההשקעה הגדולה שלה רואים בצורה ברורה עם חידוש משחקי ליגת הנשים”. ואחרי הדברים האלה, נעבור לראיון שערכנו עם נגה גיא גיא, תלמידת כתה י’, במגמת גאוגרפיה ותזונה, בתיכון “עינות ירדן”.

נגה, כשהתכוננת לעונה הזו, צפית שתשתלבי בשלב כל כך מוקדם בצורה מוצלחת בקבוצת הנשים?

“הייתי צריכה לשחק בשתי קבוצות הנערות שלנו, אך בתחילת העונה זיו הציע לרשום אותי הן בקבוצת הנשים והן בקבוצת נערות א’. בהתחלה ויתרתי על קבוצת הנשים, כדי לא להעמיס יתר על המידה בשילוב שבין הלימודים לכדורסל. כן כיוונתי להשתלב בקבוצת הנשים, אך  ראיתי את זה קורה בשלב טיפה יותר מאוחר. אני שמחה שהצלחתי להציג משחק טוב בהופעת הבכורה ושמחה ששיחקתי גם במשחק שלאחריו. מקווה מאוד להחלים מהפציעה ולשוב לפעילות”.

בעונה שעברה שיחקת בקבוצות נערות ב’ ונערות א’. איך את מסכמת את העונה שעברה?

“במה שהספקנו לעשות עד לשלב סיום העונה, אפשר לחוש גאווה. הגענו עם שתי הקבוצות לחצי גמר גביע המדינה, כשכמה שחקניות שיחקו במקביל בשתי הקבוצות והיו כאלה ששיחקו בנערות א’ ובנשים. שמחתי לעבוד עם מאמנים טובים ואיכותיים בדמותם של שי זרצקי בקבוצת נערות א’ ומשה רחמים בקבוצת נערים ב'”.

העונה הזו לא הספקת לשחק בקבוצת הנערות ובשבוע שעבר למעשה שיחקת משחק רשמי ראשון מזה שנה. מה עשית בפרק הזמן הזה, כדי לחזור לכדורסל ברמה טובה?
“עבדתי המון באופן עצמאי בתקופות הסגר והפגרה ובאימונים הקבוצתיים עבדנו קשה ועשינו הרבה משחקי אימון פנימיים. אני שמחה שזה הצליח ולא מרגישה שהצטברה חלודה רבה בתקופה הזו”.

איך זה לעשות מעבר חד מקבוצת נערות לקבוצת נשים?

“כיף מאוד לשחק בקבוצת הנשים לצד שחקניות שעשו דברים יפים בקריירת המשחק שלהן. יש פרגון גדול מצד הבנות הוותיקות לנו הצעירות. זיו ברתנא נורא מפרגן. לא עבדנו בעבר יחד, אך שמעתי עליו דברים טובים לאורך השנים ואני שמחה שזה אכן כך במבחן המציאות. זיו מאמן מאוד יסודי, מעביר את האימונים בצורה מאוד רגועה ומשרה אוירה מאוד טובה על הקבוצה”.

איך הקשר שלך עם חן, אחיך הגדול?

“הקשר ביני לבין חן מאוד טוב. אני לומדת ממנו המון. הרבה בזכותו התחלתי לשחק. אני מאוד מעריכה אותו ואת מה שהוא עושה. יש לו דרך ארוכה לעשות ואני מאוד שמחה שהוא משתלב בהצלחה בקבוצת הגברים”.

מה השאיפות שלך להמשך העונה?


“אני מייחלת לחזרה של קבוצת הנערות לפעילות ומקווה שתהיה לנו עונה מוצלחת בכל קבוצות המועדון. בקבוצת הנשים אני שואפת עם הזמן להיות שחקנית מרכזית יותר ושבסיום העונה נחגוג זכייה באליפות ועלייה לליגת העל”.

מלאה בשאיפות להמשך העונה. נגה גיא (צילום: לילך וייס)