חוגגים יומולדת 80 בסימן קורונה

בגלל מגבלות הקורונה לא התאפשר לקיים את האירוע השנתי לציון יום הולדת 80 של ותיקי הקיבוצים בגליל העליון, במקום זה התקיימו אירועים נפרדים בקיבוצים

בעשור האחרון הוחלט במועצה אזורית הגליל העליון לציין בכל שנה יומולדת 80 מרוכז לכל תושבי המועצה שהגיעו לגבורות. האירוע, שהפך כבר למסורת אהובה, כלל בדרך כלל אירוע מרכזי אחד, אליו נהרו מאות זקנים נמרצים ובני משפחותיהם הנרגשים.

השנה, בצל אירועי הקורונה, לא ניתן היה לקיים אירוע המוני לילידי 1940 ולכן הוחלט לפצל את החגיגות לאירועים מקומיים שיתקיימו בקיבוצים. ואכן, 16 מקיבוצי המועצה הרימו את הכפפה, וארגנו חגיגות צנועות אך מרגשות לחברים בני ה-80. בכל אירוע הוקרן סרט בסגנון “סליחה עלך השאלה”, אשר הופק במיוחד עבור החוגגים ע”י עמותת ותיקי הגליל והמועצה.

יום ההולדת 89 לילידי 1939 שהתקיים בשנה שעברה. צילום: בית ותיקי הגליל

זאבית דרומי, מנכ”לית עמותת ותיקי הגליל: “אין ספק שהקורונה טרפה את הקלפים השנה והשפעתה על הזקנים הייתה חזקה במיוחד. למרות זאת, לא היינו מוכנים לוותר על חגיגות יום ההולדת לבני ה-80, שמהוות גם הזדמנות להוקיר ולהאיר את העשייה והתרומה שלהם לאורך השנים והחלטנו על פורמט שונה.

“במובן מסוים, הקורונה סייעה לנו, משום שהיא ‘הכריחה’ אותנו לחשיבה יצירתית ומציאת פתרונות מחוץ לקופסה. חשוב לי גם להביע הערכה גדולה לקיבוצים עצמם, שנרתמו בצורה יוצאת מן הכלל והרימו אירועים מרגשים ומכובדים”.

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: “לכל דור יש את המשימה שלו. ילידי 1940, אשר הגיעו השנה לגיל הזהב, היו חלק מרכזי מהדור שניהל והוביל את השינויים הדרמטיים שעברו על הקיבוצים בשנות ה-80 ובשנות ה-90.

גיורא זלץ נושא דברים באירוע בשנה שעברה. צילום: בית ותיקי הגליל

“היו אלה שינויים קשים ואף כואבים, אך הם היו נכונים ומחויבי המציאות. ברצוני להביע תודתי והערכתי לאותם אנשים, שאף השכילו להעביר את הלפיד הלאה לחבר’ה צעירים יותר. במבחן התוצאה, הם הצליחו בגדול וניתן לראות זאת בביקושים העצומים למגורים בקיבוצים בכלל ובקיבוצי הגליל העליון בפרט. הם יצרו פה חברה איכותית ומשגשגת, שרבים רוצים להיות שותפים לה”.