טל על הגל

הכדורגלן טל ויגדרוביץ’ מקרית שמונה רשם שתי הופעות מלאות במדי הפועל בועייינה מליגה א’. שמחים להעניק לו את תואר “ספורטאי החודש”.

ליגה א’ יצאה לדרך לפני כשבוע וחצי. השבוע שעבר היה שבוע עמוס בליגה הזו, שבוע שבו נערך מחזור גביע באמצע השבוע ומחזור ליגה בסופ”ש. קבוצה שהצליחה בשתי המסגרות מעל ומעבר היא הפועל בועיינה – העולה החדשה, שמודרכת ע”י אחמד סבע – חלוץ  העבר של מכבי נתניה ובני לוד, שהספיק גם לעבור כמה חודשים בעירוני קרית שמונה. שחקן שהיה שותף מלא לפתיחת העונה המוצלחת של הפועל בועיינה הוא הקשר טל ויגדרוביץ’, בן 20 מקרית שמונה, בוגר מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, שהגיע לקבוצה אחרי שבעונה המקוצרת אשתקד הוא רשם חמש הופעות בבני טובא מליגה ב’, זאת לאחר שבעונות הקודמות לא הרבה לשחק בקבוצות שאליהן השתייך במחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה. ויגדרוביץ’ השלים 180 דקות מלאות בניצחונותיה של בועיינה – 1:2 על הפועל רובי שפירא חיפה בגביע ו-0:1 על עירוני טבריה במחזור פתיחת העונה. לנו יש את כל הסיבות לפרגן לו ולהעניק לו את תואר “ספורטאי החודש” שלנו. מכאן לראיון שערכנו עמו.

בא לעבוד. טל ויגדרוביץ’ (באדום) במשחק מול עירוני טבריה (צילום: עודד חסין)טל, הגעת לעונה הזו אחרי הרבה מאוד זמן שלא שיחקת ואחרי תקופה לא קלה במחלקת הנוער של קרית שמונה – ובכל זאת, הצלחת להיות שותף מלא לניצחונות של קבוצתך החדשה. איך זה קרה?

“אחרי שתי עונות קשות,  שבהן אני מרגיש שלא קיבלתי את הקרדיט שהגיע לי בקריית שמונה, אחרי תקופה קצרה בטובא בליגה ב’, עברה על כל מי שעוסק בכדורגל תקופה מאוד קשה. הכדורגל זה הכל בשבילי. היה מאוד קשה לשמור על כושר, כשאתה כל היום בבית ולא במסגרת קבוצתית, אבל לא ויתרתי. עשיתי אימונים אישיים ועצמאים, רצתי כל יום, עשיתי הכל כדי להגיע מוכן לעונה הזו. שני המשחקים הראשונים עברו עם הרבה התרגשות מבחינתי. אחרי תקופה ארוכה שלא היינו במגרשים היה מאוד קשה לחזור לשחק אבל עשינו את זה על הצעד הטוב ביותר ורק רוצים להמשיך בדרך הזו. אני שמח שהצלחתי להשתלב בשני משחקים שבהם השגנו את המטרות ותרמתי את חלקי הצנוע למאמץ הקבוצתי”.

מה הביא אותך להפועל בועיינה?


“התחלתי את ההכנה לעונה בקבוצת הבוגרים של קרית שמונה, התאמנתי שם חודשיים לקראת תחילת משחקי גביע הטוטו. אני מודה להם שנתנו לי לשמור על כושר ולהתאמן ברמות הגבוהות. הגיע שלב שבו הבנתי, שעלי לחפש קבוצה. מישל סלוק, הסוכן שלי, שלח אותי להפועל בועיינה. הגעתי לשם האמת קצת מבואס, קצת בלי חשק – בכל זאת, התאמנתי עם קבוצה בליגת העל וללכת לליגה א’ זה לא הדבר הכי אידיאלי, אבל אחרי כמה ימים זה כבר עבר לי והבנתי שבועיינה יכולה להיות המקפצה שלי קדימה. לקח לי קצת זמן להתחבר לאנשים שם, אחרי שנים רבות באותה מסגרת ועם אותם אנשים, אבל  אני שמח שהגעתי למקום עם אנשים כל כך טובים וחמים, שנותנים לי את כל הביטחון והכלים שאני צריך, כדי להתפתח. יש כאן אחלה חבר’ה, שבאים ליהנות בכדורגל ורוצים להצליח. המאמן אחמד סבע הוא מאמן מצוין. בלי שמץ של התחנפות, אין לי ספק שהוא יגיע לליגת העל. הוא מבין כדורגל ברמה גבוהה, הוא היה ברמות הגבוהות של הכדורגל בארץ ומביא איתו מהניסיון הרב שלו. הוא מוציא משחקנים את המקסימום וממני בפרט. הוא מטריף אותך בצורה שאתה לא יכול להפסיק לרוץ”. 

חיבור מצוין. טל ויגדרוביץ’ וסוכנו, מישל סלוק


מה המטרות שלך לעונה הזו?

“המטרה הראשונה שלי היא לשחק כמה שיותר, לצבור ביטחון ולעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר, במישור האישי ובמישור הקבוצתי. פתחנו טוב את העונה, אנחנו קבוצה חדשה בליגה ורוצים להוכיח, ששני המשחקים הראשונים הם לא תוצר של התלהבות רגעית”.


מי המודל לחיקוי שלך?

“טוני קרוס  אני אוהב את השקט ואת הצניעות שהוא מביא למגרש, את זה שהוא לא מנסה להיות הכוכב הראשי של ההצגה –  למרות שהוא יכול”.

מה השאיפות שלך לעתיד?

“מגיל קטן גדלתי בעירוני קרית שמונה, זה הבית שלי והחלום הגדול היה להגיע לקבוצת הבוגרים. אני מאוד מקווה לעשות את הדברים בצורה נכונה ובבוא היום להגשים את החלום הזה”.

שואף לחזור הביתה. טל ויגדרוביץ’ במדי קבוצת הנוער של קרית שמונה