באה מאהבה

ולריה גונצ’רוב מקרית שמונה התחברה לקראטה דרך הזוגיות. על כך בכתבה הבאה.

בשבוע שעבר הענקנו את תואר “קבוצת החודש” לקבוצת נבחרת הקראטה של “האקדמיה למיוזיק פורם” בקיבוץ דפנה, בניהולה המקצועי של סנסאיי מורן קויפמן. בקבוצה המיוחדת הזו יש גם שני בני זוג, ולריה גונצ’רוב ובועז שרון. את השניים ראיינו היום לחוד, היום נתחיל עם הראיון שערכנו עם ולריה גונצ’רוב, בת 19 מקרית שמונה, שמשתייכת לקבוצה כבר 4 שנים. לענף הקראטה ולאקדמיה היא התחברה דרך בן זוגה, המתגורר בקיבוץ מעיין ברוך ומאז הם “הזוג המלכותי” של הקבוצה. ולריה גונצ’רוב מרחיבה על הסיפור המיוחד שהביאה אותה לקראטה: “היינו חברים הכי טובים למשך שלוש שנים ובועז הביא אותי לשיעור אחד באקדמיה – זמן לא רב לאחר שהפכנו לזוג. הוא כבר היה עם חגורה שחורה, כשהגעתי אני הייתי עם חגורה לבנה. הקראטה מתמזג טוב עם הזוגיות, אנחנו מתאמנים ביחד תמיד וגורמים אחד לשניה לצמוח”.

מורן קויפמן מפרגנת לפועלה של ולריה גונצ’רוב: “היא תלמידה שלי כבר 4 שנים והגיעה בעקבות בן הזוג, שמכתה א’ יחד איתי. היא מקסימה, מוכשרת והשתלבה בצורה מוצלחת בנוף של הקבוצה והאקדמיה. שמחה מאוד שהיא חלק מהמשפחה החמה שלנו”.

יפים ביחד. ולריה גונצ’רוב ובועז שרון

איך את מסכמת את העונה שעברה?

“לא הייתי כל כך חלק מהקבוצה, בגלל הקורונה, שזה היה קצת קשה, אבל ביצעתי התקדמות בפן האישי – בעיקר בשיעורים פרטיים, שזה משמח אותי בשלב כלשהו. הייתי מרוצה מזה, שעם כל תקופת הבידוד והסגירה של האקדמיה והחזרה לשגרה, בכל זאת המשכתי להתאמן 

איך עוברת עליך תקופת הסגר?

“מתאמנת הרבה בבית, עוברת על הקאטות, רצה בחוץ ועובדת על קואורדינציה וגמישות, בתקווה שבקרוב נחזור לפעילות סדירה”

מהן השאיפות שלך לעונה הקרובה?

“לעלות לחגורה חומה, להמשיך להתקדם ולראות את הקבוצה שלי בצורה רצופה, בלי הפסקות כפויות”.

מכאן נעבור לפרק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול שלך  – “כשעליתי לחגורה סגולה בשנת 2019,  הרגשתי שבאמת התקדמתי ושאני אגיע לאן שאני רוצה ואהפוך לטובה יותר”.

רגע ספורטיבי מאכזב שלך – “בשנת 2018, כשהיו צריכים לתקן אותי כמה פעמים בקאטה, כי לא הבנתי משהו. קצת התאכזבתי מעצמי אבל לא נתתי לזה להשפיע עלי”.

חלום ספורטיבי גדול שלך – “להגיע לחגורה שחורה”.

הדבר הכי מצחיק שקרה לך בספורט – “החלקתי בצורה מאוד מצחיקה”.

ספורטאית ישראלית אהובה – “ירדן ג’רבי. החוזק שלה והרצון שלה להמשיך ולהילחם לא משנה כמה כואב נותן לי השראה”.

ספורטאי אהוב בעולם – “ריקה אוסאמי(rika usami), אלופת העולם בקאטות בקראטה. לפי המהלכים שלה ניתן לראות שהיא נושמת קראטה, היא חיה את זה ולכן היא חדה כל כך.זה מעצים אותי”.

ענפי ספורט אהובים מלבד הענף שבו אתה עוסקת  – “סיף, התעמלות אומנותית”.

אוהבת לעשות בשעות הפנאי – “לצייר, לשיר, לרקוד, להתאמן”.

תכנית טלויזיה/סרט אהוב  – sleepy hollow

המשפט שהכי מעצים אותך  – “if you can dream it, you can do it” walt Disney

מחכים בשקיקה לחזור לאימונים מלאים