כדורסל גברים: יזרעאלי לא ימשיך בגליל

הנהלת הפועל גליל עליון הודיעה על סיום ההתקשרות עם הקפטן גוני יזרעאלי, שיחשב כעת מסלול מחדש.

הפועל גליל עליון הודיעה באחרונה על מצטרפים חדשים דוגמת שחקני הקו האחורי – אנתוני פישר ופטריק רמברט, הסנטר גבי צ’אצשוילי – וכן על הארכת ההתקשרות עם הרכז הצעיר מתוצרת בית, חן גיא, אך הערב היא הודיעה על שחקן ראשון שהיא נפרדת ממנו – הרכז גוני יזרעאלי, לו היה חוזה גם לעונה הבאה. יזרעאלי הגיע לפני שתי עונות לקבוצה בעקבות חברו הטוב, המאמן אבישי גורדון, לו הוא שימש גם כעוזר מאמן לא רשמי וכאיש אסיפות הוידאו של הקבוצה.

יזרעאלי שימש משך שתי עונות כקפטן של הקבוצה, בעונה שקדמה לזו האחרונה הוא היה מהגורמים המרכזיים להגעה לסדרת הגמר סל – בעונה שבה העמיד ממוצעים של העמיד השחקן ממוצעים של  11 נקודות, מסר 7.7 אס’ וקטף 4.5 ריב’ בממוצע, ב-28 הופעות. ואילו  בעונה הזו, שלקו הסיום שלה הגיעה הקבוצה כשהיא במקום השביעי, 13 נק’, 9.6 אס’ וקטף 4.4 ריב’ בממוצע, עם מדד של 17.8.

מהעונה הזו זכורה גם התקרית שבה בסיום המשחק הביתי מול מכבי קרית מוצקין הוא נצפה כמי שאינו חסך את שבטו משקד ירושלמי – דבר שהוביל להשעייתו מהמשחק מול הפועל עפולה, שלושה ימים לאחר מכן – כשמה שקדם למשחק הוא התאגדות של מספר שחקנים, שהתנו את עלייתם לפרקט במידה והשחקן יירשם לסגל, אך לבסוף השחקנים התרצו ועלו לשחק, למרות שיזרעאלי לא שיחק.

מהנהלת הפועל גליל עליון נמסר: “תרומתו של גוני לקבוצה לא נשארה רק על הפרקט – גוני תרם רבות מבחינת המנהיגות, מבחינה טקטית ומבחינת הרוח של הקבוצה. גוני תמיד עלה עם רעב גדול לנצח ולהפוך את חבריו לטובים יותר. השחקנים הצעירים של הקבוצה זכו לשחק לצד גוני וללמוד ממנו בכל האספקטים של המשחק. ננצור את כל הרגעים הגדולים של גוני בקבוצה – סלי קלאץ’, אסיסטים מרהיבים וזינוקים על הפרקט. מודים לך גוני על שתי העונות ועל כל מה שנתת למען הפועל גליל עליון”.

מחשב מסלול מחדש. גוני יזרעאלי (צילום: גיל נוימן)