כדורסל נשים: מחסום נתניה

שבועיים אחרי ההפסד במשחק החוץ מול קבוצת הצמרת של אקדמיית וינגייט, נחלה הפועל גליל עליון הפסד 60:56 בסיומה של הארכה במשחק מול קבוצת התחתית של אליצור נתניה. ההפסד פוגם בסיכויי ההעפלה בתום הליגה הסדירה לפלייאוף העליון.

אם הפועל גליל עליון לא תעפיל בתום העונה לפלייאוף העליון, ככל הנראה היא תבכה על אובדן נקודות בכמה משחקים ואחד מהמרכזיים שבהם הוא המשחק הערב, שבו הקבוצה נחלה הפסד מפתיע במשחק החוץ מול אליצור נתניה – שמדורגת במקום ה-12 מתוך 14 ומאזנה עד הערב עמד על שלושה ניצחונות בלבד. הפועל גליל עליון התייצבה למשחק ללא שני פרידמן ואור דוידי הפצועות. השחקנית המרכזית של הקבוצה העונה בקו האחורי, ניצן עמר – שבשבוע שעבר בתוך יממה אחת בלטה בניצחונה של הפועל פ”ת מליגת העל על מכבי חיפה ובניצחונה של הפועל גליל עליון על הפועל כפר סבא, לא זומנה למשחק הערב וחסרונה ככל הנראה היה בעוכרי הקבוצה הגלילית.

ערב מותח עבר על הצופים והעוקבים אחר המשחק. היה זה משחק צמוד ברוב שלביו. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 11:13 לזכות הגליל, הרבע השני הסתיים ביתרון 25:26 לזכות נתניה, הרבע השלישי הסתיים ביתרון גדול לזכות נתניה – 33:42, אך ברבע האחרון שחקניות הגליל שינסו מותניים והצליחו להשוות את התוצאה בסמוך למועד הזמן החוקי ל-49:49. בהארכה שחקניות הגליל שוב נקלעו למשחק לא טוב בהתקפה, הקבוצה המארחת ניצלה זאת עד תום, כשבסיום שלשה של ה”אקסית” מהעונה בליגת העל, עלית כהן ועוד שתי קליעות עונשין מוצלחות מסדרות לקבוצה המארחת ניצחון ביתי 56:60.

רשימת קלעיות בהפועל גליל עליון: מיתר אסולין – 15 נקודות, שיר רביב ויפית כהן – 12 נקודות כ”א, יעל גלילי – 9 נקודות, נועה רודה – 7 נקודות, דנה ביתן – נקודה אחת. שותפה: נוי לפושניאנסקי.

15 נקודות, שלא הספיקו לניצחון. מיתר אסולין