מסיבת בריכה

קבוצות הנערים והנוער של מועדון הכדורמים שמיר/גליל עליון סיימו עונה מוצלחת מאוד. קבוצת הנוער השתלבה בצורה מכובדת בליגה הבכירה, קבוצת הנערים זכתה באליפות מחוז צפון. שמחים להעניק להן את תואר “קבוצת החודש”.

שתי קבוצות ייצגו העונה את מועדון הכדורמים שמיר/גליל עליון בליגות של איגוד הכדורמים. שתי הקבוצות הודרכו ע”י רן אבן דנן – עד לאחרונה רכז ענף השחייה במועצה אזורית גליל עליון, שבימים אלה החל את דרכו כמנהל מועדון ההוקי קרח של צעירי מטולה. לרן אבן דנן עוד נגיע בהמשך – הן בכתבה זו והן בחודש הבא – שבו הוא יזכה בתואר “מאמן החודש”. בכתבה זו הפוקוס וההילה היא גם לאבן דנן ובעיקר לשחקניו בשתי הקבוצות, שעשו עונה מופלאה ועם הצלחות מרשימות. קבוצת הנערים זכתה באליפות מחוז צפון והעפילה לליגה הארצית הבכירה, קבוצת הנוער השתלבה בצורה מכובדת בליגה הארצית הבכירה – למרות סגל קצר ושופע בשחקנים מקבוצת הנערים. אין ספק ששתי הקבוצות ראויות יחדיו וכל אחת לחוד לתואר “קבוצת החודש”.

מחזירים את הכדורמים הגלילי לקדמת הבמה. שחקנים משתי הקבוצות

נתחיל עם המנה העיקרית – קבוצת הנוער, שסיימה את העונה במקום השישי מבין שמונה קבוצות, עם מאזן של 4 ניצחונות ב-14 משחקים, שסוללים את דרכה להישארות בליגה הבכירה. כפי שצוין בפסקה הקודמת, לקבוצה היה סגל צעיר מאוד – בכל משחק שלושה שחקני נערים פתחו בהרכב ועוד שני שחקני נערים השתלבו בסגל. הקבוצה אמנם הפסידה יותר משחקים מאשר ניצחה, אך היוותה יריבה שקולה במרבית המשחקים – במיוחד במשחקי הבית, כשהשורה התחתונה היא החשובה ביותר: הקבוצה הצליחה להישאר בליגה הבכירה.

רן אבן דנן מסכם את העונה עם חיוך גדול: “שיחקנו מול אריות הכדורמים בארץ, ליגה עם קבוצות חזקות מאוד. סיימנו במקום השישי מתוך שמונה, כאשר בטורניר האחרון – טורניר שאנחנו אירחנו, ניצחנו את עמק הירדן, סיימנו בתוצאת תיקו עם חיפה והפסדנו 6:4 במשחק מול הפועל פ”ת, שבו היינו חזק בתמונת המשחק. ידענו שאנחנו לקראת שנה מאתגרת, להגיע לגוב האריות זה לא קל מבחינה מנטלית. גם הידיעה הזו, שרוב הסיכויים שנפסיד בהרבה משחקים ולפעמים נספוג תבוסות – לא מקלה על תנאי הפתיחה. למרות כל אלה, השחקנים לא ויתרו מראש, הגיעו לכל האימונים והמשחקים, גם במשחקים שהיו אבודים הם המשיכו לעבוד קשה. אני מאמין שבעונה הבאה, עם הניסיון שהקבוצה הזו צברה, היא תוכל להשתלב בצורה טובה עוד יותר בליגה”.

יש שכר לעבודה קשה ואמונה. שחקני קבוצת הנוער והמאמן רן אבן דנן

נעבור לדובדבן שבקצפת – הזכייה של קבוצת הנערים באליפות. לדבריו של רן אבן דנן, לא מדובר מבחינתו בהפתעה, אך גם לא בדבר שברור מאליו: “אליפות בהחלט הייתה מטרה בתחילת העונה, שהצבנו לעצמנו – אבל להשיג את המטרה זו לא הייתה משימה קלה. התמודדנו מול עמק הירדן – קבוצה מאוד חזקה, שעשתה לנו חיים קשים מאוד במחוז שלנו. הייתה לנו קבוצה ברמה מאוד גבוהה עם סגל די גדול של חבר’ה שבאים לעבוד קשה ועם שני שחקנים מרכזיים שידברו חזק בשנים הבאות. גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת חיבור של הקבוצה נתנו עונה מדהימה, התחברו בצורה יוצאת דופן. הסוד טמון בחיבור החברתי והמקצועי, מדובר בקבוצה עם חבר’ה שיודעים לפרגן אחד לשני בצורה מדהימה. הקבוצה עבדה מאוד יפה, השתפרה, עשתה שינוי גדול מתחילת העונה ביחס לנקודת הסיום בפרמטרים של רמת המשחק, הבנה, בדרך האימון, בהבנת המשחק, הטקטיקה, ביכולות הפיזיות. נוסף על כך, הרמה המנטלית הייתה מדהימה. במשחק מול עמק הירדן פיגרנו 6:4, דקה ו-50 שניות לסיום, ניצחנו 6:7 עם שער בשניה האחרונה. משחק שייזכר לעד וייכנס לפנתיאון. בסדרת הגמר ניצחנו 4:14 את חוף הכרמל, במשחק הגומלין ניצחנו על חודו של שער – כשבאמצע המשחק שחקן מוביל שלנו יצא החוצה בגלל שביצע שתי עבירות. למרות שאחד השחקנים הטובים ביותר שלנו היה בחוץ, השחקנים שלנו ידעו לחזור מפיגור ולנצח 7:8. מדובר בקבוצה מאוד מחויבת והיא בהחלט ברת פוטנציאל לשנים הבאות”.

יש אליפות. קבוצת הנערים של הגליל

לסיום, רן אבן דנן נפרד מהקבוצות עם הרבה סיפוק משתי עונות מוצלחות: “עברתי חוויה מעצימה בשתי העונות האלה. התאהבתי בכדורמים שוב פעם. זה ענף ספורט מדהים, איכותי, חכם, מאוד טקטי ומעניין. כיף לשחק ולאמן, גם התנודתיות מוסיפה לכיף. תענוג לראות את השיפור וגרף ההתקדמות של השחקנים בשתי הקבוצות .

יוצא לדרך חדשה עם הרבה סיפוק. רן אבן דנן