הבוזגלו’ס כובש גם במים

אורי בוזגלו מקיבוץ שמיר, שב ארצה מאנגליה מאליפות אירופה לנבחרות, כשהוא מצטיין במדי נבחרת הנערים של ישראל בכדורמים. שמחים לארחו בפינת “ספורטאי השבוע”.

נבחרת הנערים 17U של ישראל בכדורמים שבה במהלך השבוע מאליפות אירופה לדרג ד’ שנערכה בעיר מנצ’סטר באנגליה. הנבחרת הישראלית זכתה בניצחון 7:9 על הנבחרת המארחת, אך נחלה הפסדים לנבחרות המקבילות של סלובקיה (8:7) וצרפת (12:8), בעקבותיהם נמנעה העפלת הנבחרת למשחקי אליפות אירופה ולעליית דרג. את ענף הכדורמים הגלילי ייצגו שני נציגים בנבחרת, שניהם מקיבוץ שמיר, ארז טל – שכבר כיכב בעבר בפינות המצטיינים שלנו ואורי בוזגלו – “ספורטאי השבוע” שלנו, שכבש שלושה שערים בטורניר וגילה יכולת טובה.

בוזגלו, בן 16.5, תלמיד במגמות פיזיקה ואלקטרוניקה בתיכון “עינות ירדן”, מסכם בתחושות מעורבות את הטורניר: “מבחינה אישית היה לי טורניר מוצלח, אך מאחר והנבחרת לא העפילה לשלב הבא כמובן שיש אכזבה. התכוננו משך חצי שנה לטורניר, בתחילה פעם בשבועיים ובשבועיים שלפני התחרות עבדנו בצורה מרוכזת 4-5 פעמים בשבוע. יש בנבחרת חבר’ה טובים, צוות מקצועי מצוין בדמותם של המאמן מילוש ברביץ’ הסרבי ועוזרו גיא איתן מחיפה ורנית פלד המנהלת המסורה הייתה חוויה גדולה להיות חלק מטורניר כזה, לקום כל בוקר מוקדם לאימון איכותי ואחרי זה להגיע למשחקים מול נבחרות מאתגרות”.

נבחרת הנערים של ישראל בכדורמים

כבר עשור שהכדורמים הוא חלק אינטגרלי בחייו של אורי בוזגלו, שמשחק בשתי העונות האחרונות בשתי מסגרות במקביל: האחת בקבוצת הנערים 16 של אגודת כדורמים שמיר/גליל עליון והשניה בקבוצת הנוער 18 של אפיקים. עבורו של בוזגלו כדורמים זה דרך חיים: “זה לא סוד שבקיבוץ שמיר הכדורמים הוא ענף מאוד פופולרי. כשהייתי בכתה א’ נחשפתי לעניין ומהר מאוד התחברתי. התחלתי לשחק בקבוצות של האגודה ובשתי העונות האחרונות הוספתי פעילות גם בקבוצה של אפיקים, שמשחקת בליגה הבכירה של הגיל. זה דורש ממני הרבה זמן בדרכים, אני נוסע לטבריה באוטובוס ומשם הסבא והסבתא שלי מסייעים לי להגיע לאימונים בקיבוצים אפיקים ושער הגולן – ועל כך מגיעה להם תודה גדולה. סך הכל מאוד נהנה מכדורמים. עם הקבוצה שלנו בגליל אנחנו עושים עונה מפתיעה בליגה הבכירה, מדורגים במקום 6 מתוך 8 – למרות שיש לנו את הסגל הכי קצר בליגה והכי צעיר בליגה, עם שחקנים בגילאי 14. בקבוצה באפיקים אני משחק מול בוגרים ממני בגיל וזה בהחלט משדרג אותי ובסך הכל אני שמח מאוד על המקום הרב שהכדורמים תופס בחיים שלי”.

כדורמים זו דרך חיים. אורי בוזגלו בפעולה

בין אורי בוזגלו למאמנו בגליל, רן אבן דנן, שוררת הערכה הדדית עצומה. בוזגלו: “רן מאמן מצוין, שהגיע אלינו מענף השחייה וכל הזמן משתדרג עוד ועוד ביכולות האימון שלו בכדורמים. הוא מאמן שמשרה סבלנות ואמונה בשחקנים והוא יצר אווירה טובה בקבוצה”.

רן אבן דנן השיב במחמאות משלו: “אורי ספורטאי למופת. דרך חייו היא מקצוענית ברמה הגבוהה ביותר שניתן. שואף למצוינות ולא מוותר לחברים ובעיקר לעצמו. אורי הוא עמוד הטווח של הקבוצה בגליל. ולשמחתי הרבה אורי היה שחקן פותח בעמדת הצנטר בנבחרת ישראל. גאווה גדולה שאורי איתנו”.

בתקופה זו מצוי אורי בוזגלו במעין צומת דרכים, בה הוא שרוי במחשבות בנוגע לעתידו במקצועי: “לצערי, בגלל שאין קבוצת נוער בגליל, אני לא אוכל לשחק בגליל בעונה הבאה. אני עדיין לא סגור על עצמי בנוגע לעונה הבאה. אני אקח את הזמן בקיץ, כדי לקבל החלטות. אני אמשיך לשחק כדורמים, אך טרם יודע היכן”.

בנוגע לעתיד הרחוק יותר אומר בוזגלו: “אם אקבל מעמד ספורטאי מצטיין אני אשמח ללמוד במכללות בארצות הברית ולנסות לפתח קריירה מקצועית בכדורמים”.