המגע שבידיה

מורן קויפמן, המאמנת הראשית של “האקדמיה למיוזיק פורם”, התקדמה לפני שבועיים לדרגת דאן 2 בקרב מגע. בימים אלה, בהם נערכים אירועי יום האישה, אנו שמחים להעניק למורן קויפמן את תואר “מאמנת החודש”.

השנה העברית הגיעה פחות או יותר לקו האמצע שלה, אך עבור סנסאיי מורן קויפמן מקיבוץ דפנה – השנה הזו שוברת שיאים של אושר. לפני כחצי שנה נשאה קויפמן לאישה את בחירת ליבה, הילה קביצל, בשלהי חודש נובמבר החליפה קויפמן קידומת ל-40 ולפני כשבועיים עלתה לדרגת דאן 2 בקרב מגע, שמצטרפת לדרגת דאן 5 בחגורה שחורה בקראטה. כל הדברים האלה טובים במקביל להתפתחות גדולה ב”אקדמיה למיוזיק פורם” – שבניהולה האדמינסטרטיבי והמקצועי, שחווה גדילה מרשימה בשנת הפעילות הזו. בשבוע הזה, בו נערכים אירועי יום האישה, עבורנו זה הזמן הטוב ביותר להעניק את תואר “מאמנת החודש” למורן קויפמן, שהולכת עימנו דרך ארוכה יד ביד מזה כעשור – ובהזדמנות זו אנו מביעים את הערכתנו ותודתנו.

לפני שנעבור לראיון שערכנו עימה, אתם מוזמנים לצפות בסרטון מטקס קבלת דרגת דאן 2, שנערך בבת חפר. את הדרגה העניק למורן קויפמן המאמן – מאסטר מתן בוכנר, שאת יסודות קרב המגע הוא למד ממנה – ועל כך הוא מספר במעמד הטקס.

קבלת דאן 2 בקרב מגע ? אוס

פורסם על ידי ‏האקדמיה למיוזיק פורם – מרכז לאומנויות לחימה‏ ב- יום רביעי, 6 במרץ 2019

מורן, את מזוהה מאוד עם קראטה. מניין צץ פתאום חיבור לקרב מגע?

“הייתי מדריכת קרב מגע וכושר קרבי במכון וינגייט, כשהייתי חיילת בשנים 97-98 ומאז התאהבתי בקרב מגע. אני מגיל 5 עוסקת בקראטה – זה הלב והנשמה שלי, אבל היום בגיל 40 התחשק לי להתעמק בתחום הקרב מגע מחדש, זה טוב לראש וטוב לגוף. חברי הטוב מזה 22 שנים, מאסטר מתן בוכנר, העניק לי את דרגת הדאן 2, בקורלציה ישירה לכמות אימונים וסמינרים שבהם השתתפתי בשנה האחרונה. אני כרגע בדאן 2 מתוך 10 דרגות, ומי יודע? אולי בעתיד אגיע לדרגה גבוהה יותר”.

בחצי השנה האחרונה הפכת אישה נשואה. ספרי קצת על התרומה של הנישואין לחייך?

הזוגיות נפלאה, אני מאוהבת בהילה ומאוד אוהבת אותה. היא טובה לי לחיים, טובה לילדים, אנחנו משפחה מדהימה יחד. אני שמחה שהילה מגלה עניין בקרב מגע. היא הייתה איתי במעמד קבלת הדרגה ואני בקרוב אתחיל לערוך לה אימונים אישיים וייתכן שנפתח קבוצה יחד עם חברות שלה מהמכללה”.

אלופה אמיתית. מורן קויפמן עם תעודת דרגת דאן 2

מה שונה באקדמיה שאת מנהלת בעונת הפעילות הזו?

“תמיד הייתי שמחה בחלקי, אבל בעונה הזו אני עוד יותר שמחה – מאחר ואנחנו שוברים שיאים של פעילות. כל החוגים שנפתחו בספטמבר מלאים עד אפס מקום עם 20 ילדים וילדות בכל קבוצה, כמעט שהכפלתי את השורות. פתחתי בפעם השניה חוג אקרובטיקה ושתי הקבוצות מלאות גם הן”.

את כבר 20 שנה מאמנת, איך את מצליחה לשמר תשוקה ומחויבות כה גדולה לתחום האימון – שהוא תחום שוחק?

“הקראטה זה הייעוד שלי בחיים, נבראתי לזה. מבחינתי זה הדבר שאני הכי נהנית לעשות, אין זכות גדולה יותר מלהנחיל את הקראטה לעוד ועוד אנשים. מעבר לזה, שהאווירה באקדמיה כל כך כייפית, גם בוגרים שלי שהיום הם חיילים או משוחררים ממשיכים להגיע לבקר ולהתאמן, באים לאירועים משפחתיים ולאירועי סוף שנה, יש לי כבר 30 תלמידים עם חגורות שחורות בקראטה – ככה שיש לי את כל הסיבות ליהנות ממה שאני עושה ולרצות להשתדרג למען התלמידים שלי”.

לחיי האהבה. מורן קויפמן ורעייתה, הילה קביצל

מה התוכנית לעתיד?

“התוכניות לעתיד הקרוב, הן ברמה האישית להגיע לדרגת דאן 5 בקראטה – בפסח אני אבחן אצל המאסטר שלי, האני סאקס, בתקווה לעלות דרגה. אנחנו כבר עובדים על מופע סיום עונה, שהפעם ייערך בקיץ באולם האופרה החדש של מלון “פסטורל” – אולם חדשני עם 500 מקומות, הגברה ותאורה ברמות הכי גבוהות שיש. ברמת האקדמיה המטרה להמשיך לשמור על האווירה הטובה, להמשיך להתפתח, להמשיך לשלב בוגרים בהדרכה אצלנו – כמו לדוגמא סהר הורוביץ’, מראשוני התלמידים שלי – שמדריך ילדים בקיקבוקסינג. אני מאחלת לנו המשך עונה מוצלחת ופוריה”.

משפחה לכל דבר. מורן קויפמן במפגש חברתי עם כמה מחניכיה הבוגרים מתקופות שונות