חדשות

“את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק” –
אחרי שהוסרו רוב הגבלות הקורונה פסטיבל “קול המוסיקה” בגליל העליון...
דרך מוסתרת מתצפית האוייב
דרך ביטחונית חדשה נחנכה בסמוך למשגב-עם, הדרך תאפשר הגעה לישוב...
דבר המפקד
לרגל יום העצמאות פרסם מפקד חטיבה מרחבית 300 (עוצבת ברעם)...
תוגבל או לא? ההילולה במירון.
שר הפנים, אריה דרעי, והשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה. סיכמו...
כנס מחקרי גליל גם בקמפוס וגם בזום
בעקבות ההקלות בנושא התקהלויות במקומות ציבוריים יתקיים כנס מחקרי הגליל...

מורשתו של לודוויג בז מתרחבת ומתעצמת

הגליל העליון מקדם שיתוף פעולה ישראלי-גרמני בנושא זיכרון השואה במסגרתו הושקה השבוע בישראל ובגרמניה תכנית ייחודית לבתי ספר תיכוניים בנושא זיכרון השואה לה שותפים 13 בתי ספר תיכוניים בישראל ו-13 בתי ספר תיכוניים בגרמניה.

המשך קריאה »

מפגש עם העיר התאומה בזום

מועצת מטולה תחתום ברית ערים תאומות עם העיירה אוטריקולי באיטליה, כך סוכם במפגש זום בין חברי הנהלת המועצה של מטולה למקביליהם בעיירה האיטלקית. אוטריקולי היא עיירה ציורית והיא קיימת עוד מהתקופה הרומית

המשך קריאה »

נהגים: נא לא לדרוס חיות בר!

המועצה האזורית גולן ורשות הטבע והגנים יצאו במבצע להגברת המודעות של הנהגים לסכנת דריסת בעלי חיים. כ-300 דיווחים על דריסה של בעלי חיים בגולן מתקבלים מדי שנה, אך ברשות הטבע והגנים מעריכים כי היקף מקרי הדריסה גדול בהרבה.

המשך קריאה »

עופחא דה פסחא

מפעל ‘עוף הגליל’ של החברה לפיתוח הגליל, נרתם לסייע למשפחות נזקקות וחילק מארזי מוצרי עוף. המבצע התקיים בשיתוף מחלקת הרווחה של עיריית קרית שמונה והמתנ”ס העירוני.

המשך קריאה »

חוקי הפיזיקה ברכבת ההרים

תלמידי כיתה ט’ מישיבתית אורט המתמיד בקריית שמונה! זכו במקום הראשון בתחרות רכבת הרים בקטגוריית “למידת פיזיקה בבניית הדגם” שהתקיימה בחסות משרד החינוך ועמותת קדם עתידים.

המשך קריאה »

חווה סולארית בלב עמק החולה

חברת משק אנרגיה, המועצה האזורית הגליל העליון והחברה לפיתוח הגליל חנכו את השדה הסולארי הגדול ביותר בצפון הארץ. החווה נבנתה על שטח ששימש בעבר בריכת דגים. מיקום החווה מציף את השאלה האם נכון להקים חוות סולאריות בנוף הפתוח, או להתיר את בנייתם רק בסביבה עירונית.

המשך קריאה »

מדובר בביטויים גזעניים, ואני מתכוון לערער

בעקבות פסיקה של בית משפט השלום בצפת, שבה דחה השופט רונן פיין תביעת לשון הרע שהגיש ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב נגד דני בן דוד, תושב קצרין, אמר אפרצב כי הוא מתכוון להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי, והוסיף: “החלטת בית המשפט כי הצהרות גזעניות עשויות להיחשב ′מינוריות′ היא תקדים שנותן לגיטימציה לפרסומים מסוג זה ברשתות החברתיות”.

המשך קריאה »