נציגי הקיבוצים הלא מפונים נפגשו עם פרויקטור יחידת שיקום העורף

הפגישה שנערכה בקיבוץ עמיר התקיימה באווירה טובה. אופטימיות זהירה בצד הגלילי

למעלה מחודש שתושבים במועצה האזורית הגליל העליון, שמקום מושבם מצוי מצפון לצומת הגומא, מנהלים מאבק להכרה מהמדינה לפיצוים על הנזקים שנגרמים להם ועל אפשרות להתפנות מביתם במימון המדינה. היום בצוהריים נערכה בקיבוץ עמיר פגישה בין הפרויקטור האזרחי של יחידת שיקום העורף , טל בסכס – המשמש גם כמנכ”ל החברה למתנ”סים, לנציגי הקיבוצים הלא מפונים בגליל העליון – ביניהם מנהלי הקהילות של הקיבוצים עמיר וכפר סאלד ועם תושבות אשר התפנו על חשבונן עם ילדיהם הקטנים. הפגישה התקיימה לקראת ההיערכות בטיפול בעורף בזירה הצפונית. טל בסכס ציין כי הוא מתכוון להעביר את הנושאים שהועלו בפני הקבינט החברתי כלכלי ולמצוא דרכים בסיוע לתושבים בקיבוצים.


חבר המליאה ויועץ התקשורת, יורם אבן צור, מסר כי הפרויקטור בסכס היה קשוב לטענות שהועלו ובהחלט מבין את המצוקות שלנו. “לא ייתכן שהאוכלוסייה שנושאת על עצמה נטל ביטחוני כבד , חברתי ונפשי תהיה מחוסרת כל מצד המדינה”. אמר אבן צור

אתי מדר יצחק חברת קיבוץ נאות מרדכי יש לי הערכה רבה לטל שבחר להגיע לשטח ולהקשיב לקולות. מצפה ומקווה לראות את מקבלי ההחלטות מוצאים את הדרך לפצות ולתת מענה למחיר שאנחנו משלמים בעת הזו״.

אופטימיות זהירה. יורם אבן צור (משמאל) לצידם של דרורי וסרמן (במרכז) וטל בסכס