הוגשה הצהרת תובע כנגד חשוד באיומי סחיטה

הצהרת תובע הוגשה כנגד תושב טובא, שנעצר באתר בניה בקרית שמונה

המלחמה בפרוטקשיין: בתום חקירה אינטנסיבית של שוטרי מחוז צפון הוגשה הצהרת תובע – לפי חוק הפרוטקשיין החדש – נגד רמי אסמעיל שנתפס על חם כשניסה לגבות דמי חסות (פרוטקשין) ממנהל אתר בניה של בית חולים.

שוטרי מחוז צפון פועלים בכל הכוח על מנת ללכוד עבריינים על חם ולהביאם מאחורי סורג ובריח ולשמור על ביטחון המתלוננים.

לפני כשבועיים שוטרי מחוז צפון הוזנקו לאתר בניה סמוך לצומת גיבור לאחר שהקבלן התקשר למוקד 100 ודיווח כי הוא נדרש עכשיו לשלם פרוטקשין לתושב טובא זנגריה שהגיע למקום .

השוטרים הגיעו למקום חסמו את רכבו של החשוד בסחיטה – ראמי אסמעיל , המוכר כגובה פרוטקשין באזור, הוא נעצר ונלקח לתחנת המשטרה ורכבו נתפס ( ובהמשך בכוונת הפרקליטות לבקש את חילוטו)

בתום חקירה מורכבת של שוטרי מחוז צפון הבוקר פרקליטות צפון, *באמצעות עורך הדין מוסא עבאס ן הגישה נגד החשוד הצהרת תובע לפיה בכוונתה להגיש הגד רמי אסמעיל כתב אישום חמור בגין עבירות של סחיטה באיומים ושיבוש מהלכי משפט ובקשה למעצר עד תום ההליכים כמו גם חילוט רכבו בהתאם לחוק הפרוטקשין החדש.

מעצרו של החשוד הוארך שוב בבית משפט השלום בטבריה עד לתאריך 27/8/23

משטרת ישראל/ מרחב כנרת שבה מבקשת את עזרת הציבור לצורך איתור קורבנות נוספים. כל היודע דבר על מקרים נוספים או שהוא נדרש לשלם דמי שמירה או משלם דמי שמירה לחשוד רמי אסמעיל מתבקש להתקשר למוקד 100 או להגיש תלונה בכל תחנות המשטרה ברחבי הארץ

משטרת ישראל פונה אל ציבור האזרחים, שלא להיכנע לנסיונות גביית פרוטקשיין, יש להודיע על כל חשד למוקד 100, שידאג להזניק כוחות למקום. עברייני פרוטקשן מבצעים פעמים רבות סיור מקדים באתר אותו הם מבקשים לסחוט, או לשם הכרות עם סידורי האבטחה או לשם תכנון היעד להצתה, או חבלה. גם במקרה של פניה מאיימת או אף הצעה של שרותי שמירה יש לפנות מיד למוקד 100. — כניעה לסוחטים לא מבטיחה דבר ורק תביא להעמקת הסחיטה והמשכה —

שוטרי משטרת ישראל יפעלו בכל כוחותיהם על מנת ללכוד את החשודים גם אם טרם ביצעו את זממם. היה וכבר נפגעתם, הודיעו למשטרה, כניעה לסוחטים לא מבטיחה דבר ורק תביא להעמקת הסחיטה והימשכה.

רמי איסמעיל (צילום: דוברות משטרת ישראל)