כדורגל: אדריאן רוצ’ט שב הביתה

אחרי חמש שנות נדודים הקשר אדריאן רוצ’ט חתם על חוזה לעונה אחת בעירוני קרית שמונה. תגובות נלהבות ברשת להחתמתו בקרב אוהדי הקבוצה ובקרב אוהדי הכדורגל בגליל העליון.

ב-12 העונות האחרונות לעירוני קרית שמונה היו שש עונות מוצלחות וחמש עונות רעות. בעונות הרעות ניתן לכלול את הירידה לליגה הלאומית בסיום עונת 2008/9 ואת חמש העונות האחרונות – בהן עירוני קרית שמונה מצאה את עצמה בקביעות בפלייאוף התחתון – כשבשלוש מהן היא מצאה את עצמה מבטיחה את ההישארות בליגת העל רק במחזור האחרון של העונה. בשש העונות המוצלחות ניתן למנות את האליפות ההיסטורית, הזכייה בגביע המדינה, שתי זכיות בגביע הטוטו, הגעה לשלב הבתים של הליגה האירופאית ולשלב מתקדם במוקדמות ליגת האלופות ואת החזרה לליגת העל. מי שהיה שם בחמש העונות הטובות ברצף הוא הקשר אדריאן רוצ’ט, ששב לקבוצה בעונה ההיא שלאחר הירידה מליגת העל ונפרד ממנה לפני כחמש שנים, בתחילת עונת 2015/16, לאחר שלא היה שבע רצון ממעמדו. היום נסגר באופן רשמי מעגל, כשהקשר בן ה-33, בן קיבוץ נאות מרדכי, בוגר מחלקת הנוער של המועדון, שענד את סרט הקפטן על זרועו, חתם על חוזה לעונה אחת בקבוצת נעוריו, אחרי שבפרק הזמן הזה לבש את מדיהן של הפועל חיפה, הפועל אשקלון והפועל כפר סבא (העונה) מליגת העל, היה שותף בכיר לעלייתה של הפועל עכו לליגת העל, רשם פרק קצר בהפועל פ”ת וסייע משך עונה וחצי להפועל עפולה להיות קבוצת צמרת בליגה הלאומית.

אדריאן רוצ’ט נחשב לכדורגלן אהוב במיוחד על אוהדי עירוני קרית שמונה ועל אוהדי הכדורגל בגליל העליון, שהיו כמהים שנים רבות לחזרתו הביתה. התגובות ברשתות החברתיות מעידות עד כמה המהלך משמח אוהדי כדורגל רבים ובהחלט מגיעה מילה טובה לשינוי המדיניות בהנהלה, שכן בנוסף לרוצ’ט ולשחקני בית שורשיים שהיו שותפים להישארות בליגה כמו עידן נחמיאס, אורי דהן ועבדאללה חליחל, מי שעוד יצטרפו לשורות הקבוצה מקרב קבוצת הנוער הם החלוץ רון פרץ והקשר מרסל סמארה – שגדלו מגיל ילדים מוקדם במחלקת הנוער. כמו כן, הייתה נכונות בהנהלה להחזיר את השוער דני עמוס, אך הדברים לא הבשילו.

בהודעה רשמית שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עירוני קרית שמונה הגיב אדריאן רוצ’ט לחתימה בקבוצת נעוריו:  “שמח ונרגש מאוד לחזור הביתה. זה משהו שהתבשל כבר כמה זמן וסוף סוף יצא אל הפועל. אנחנו באים העונה לעבוד קשה כדי שהקבוצה הזו שחשובה לכל כך הרבה תושבים תחזור למסלול שלה ולמקומות הראויים לה. מקווה שנעשה עונה טובה ומוצלחת”.

אין כמו בבית. אדריאן רוצ’ט בימים שמחים בעיורני קרית שמונה (צילום: פושקו)