דריכות במרום

קבוצת הנוער של הפועל מרום הגליל בכדורגל מקווה לשוב לפעילות ולעשות היסטוריה, בדמות זכייה באליפות ליגת צפון 1 והעפלה לליגה הארצית. חננאל אברהם – מכובשיה המצטיינים של הקבוצה, משתף בתחושות בראיון בפינת “ספורטאי השבוע”.

קבוצת הנוער של הפועל מרום הגליל פתחה בחודש ספטמבר עונה חמישית של פעילות. אחרי מספר עונות שבהן היא מצאה את עצמה בחלק מהזמן באזור מרכז הטבלה ובחלק אחר בתחתית, העונה הקבוצה של מתן שלי נראית מצוין וטרם היציאה ל”פגרת הקורונה” היא מצאה את עצמה במרחק של 8 נקודות ושני חסרים מהמוליכה הפועל כרמיאל – אותה היא ניצחה 1:2 במשחק האחרון שלפני היציאה לפגרה. במרום הגליל בטוחים שאילו הליגה הייתה נמשכת כסדרה, הקבוצה היייתה נאבקת בחוזקה על זכייה באליפות היסטורית והעפלה לליגה הארצית, אך לצערה הרב הפגרה הכפויה עצרה אותה בפורמה טובה.

רוצים לעשות היסטוריה. קבוצת הנוער של הפועל מרום הגליל

שני השחקנים הלוהטים של הפועל מרום הגליל בחלק הקדמי הם החלוץ אושר שמקה ושחקן ההתקפה המגוון חננאל אברהם – שאותו אנו שמחים לארח שוב בפינת “ספורטאי השבוע”, לאחר שכבש 7 שערים בארבעת המשחקים האחרונים. את חננאל אברהם אירחנו לראיון בפינה זו לפני כשנתיים וחצי.

חננאל אברהם, חייל בשירות סדיר, בן 19.5 מצפת, החל לשחק כדורגל בגיל 15 והצטרף לקבוצת הנוער של מ.ס חצור – מאחר ולא הייתה קבוצה אחרת בנמצא. עונה לאחר מכן עבר לקבוצת נערים א’ של בני סכנין, בשורותיה התקשה להשתלב ולאחר מכן החל הרומן שלו עם קבוצת הנוער של הפועל מרום הגליל – משורותיה הספיק לעלות בעונה שעברה לקבוצת הבוגרים, בטרם זו התפרקה. בימים אלה אברהם מחכה כמו כולם לשוב למגרשים ובראיון הבא הוא משתף אותנו בתחושות שלו ושל קבוצתו בימים אלה.

חננאל, איך אתה מסכם את העונה הזו עד לנקודת העצירה?

“זו עונה המוצלחת ביותר שלנו. באנו נחושים לכל משחק, חזקים וחדורי אמונה. אני באתי מאוד מרוכז לכל משחק, במטרה להבקיע ולעזור לקבוצה. אנחנו מקווים בעזרת השם שהליגה תתחדש ונמשיך מהנקודה שבה נעצרנו.

איך הצלחתם לשמור על מתח גבוה, בליגה שאין בה רצף של משחקים בגלל התפרקויות קבוצות ומחסור במגרשים?

“בגלל שיחסית לא היו הרבה משחקים, אז הגענו עם רעב מוגבר לכל משחק ועם אמונה שהעונה אנחנו יכולים לעשות היסטוריה”.

אתם מצליחים לשמור על אנרגיות בתקופה כזו?

“כולם רוצים לחזור לשחק ושומרים על כושר עד כמה שאפשר. אני עד לאיסור של הגבלת מרחק היציאה מבית, רצתי מדי יום 8 קילומטרים ועשיתי עוד פעולות. אנחנו מחכים לחזור ולהסתער על המטרה”.

מה המטרות שלך לעתיד?

“אני מאוד רוצה לחזור לשחק אני מרגיש את הדשא ורק רוצה לטרוף אותו כמו כל משחק . נגיע לכל משחק כמו לגמר גביע במטרה לקחת את האליפות. לאושר שמקה, חברי היקר והנערץ, וגם לי, זו עונה אחרונה בנוער של מרום הגליל – מועדון שאנחנו כל כך אוהבים. לפני שאנחנו עוזבים את הנוער יש לנו מטרה לעשות היסטוריה עם החברים האהובים שלנו והאנשים המדהימים שיש במועדון הזה – מתן ומשה שלי והמנהל גיא ארביב הם האנשים הכי טובים שהכרתי בחיי. כל כך נלחמתי להשיג ת”ש, בשביל לצאת לכל משחק ומשחק והצלחתי – כך שעבורי אין אופציה אחרת מלעמוד במטרה. אחרי סיום העונה הזו, השאיפות שלי לעונה הבאה בעזרת השם לסייים את השירות הצבאי על הצד הטוב ביותר, לעבוד קשה כדי להצטרף לקבוצה בליגה א’. אני מאמין בעצמי ויודע מה אני שווה”.

מי המודל שלך לחיקוי?

“עומר אצילי. שנינו שמאליים ואנחנו משחקים בסגנון דומה. הוא עשה דרך ארוכה והתגבר על הרבה קשיים בדרך לפסגה”.

כבן העיר צפת, מה דעתך על החזרה של הכדורגל למפה?

“אני מאוד שמח שהכדורגל בעיר צפת חזר לחיים. אני חושב שיש פה הרבה מאוד כישרון שהתבזבז עם השנים, בגלל שלא היה כאן ממש כדורגל. הלוואי ותתפתח מחלקת נוער טובה וקבוצת הבוגרים תעלה לליגות גבוהות יותר. בשנה האחרונה יש תקווה מחודשת. שינוי ראש העיר שלנו, שוקי אוחנה, הוא אדם יקר, איש עשייה, בזמן קצר שינה את צפת מקצה לקצה. אין לי מספיק מילים לתאר מה קרה כאן בשנה אחת. זה נוטע הרבה תקוות לעתיד של העיר האהובה שלנו”.