מלכה שכזאת

אוריאן מלכה מהמושב אביבים כבר 9 שנים מקדישה חלק ניכר מחייה לשחייה בבריכות. לפני כשבוע וחצי הגיעה להצלחה גדולה בתחרות שחייה במים פתוחים, שנערכה בחוף בית ינאי. אנו שמחים להעניק לה את תואר “ספורטאית החודש”.

אגודת השחייה של הפועל גליל עליון ידועה כאגודה ששולחת נציגים לתחרויות שחייה ארציות בבריכות שונות. לפני כשבוע וחצי שלחה האגודה נציגות נכבדת להשתתפות בתחרות שחייה במים פתוחים, שנערכה בחוף בית ינאי שבשרון הצפוני – זאת ביוזמתו של המאמן הראשי של האגודה, ג’ורג’ פאיט, ששימש זה מכבר כמאמן נבחרת ישראל בשחייה במים פתוחים.

לצד אלה אשר כבשו את הפודיום, דוגמת גל אבלס ממטולה – שהגיעה למקום הראשון במקצה למרחק של 2.5 ק”מ וזכתה במדליית הזהב, עומר שוורץ מקיבוץ יראון – שהגיעה למקום השני במקצה ל 5 ק”מ וזכתה במדליית הכסף, הדס מקנלי מקיבוץ איילת השחר – שהשתתפה לראשונה במקצה למרחק של 5 ק”מ והגיעה למעמד הפודיום גם היא עם מדליית כסף, אנו שמחים להפנות זרקור בפינת “ספורטאית החודש” לאוריאן מלכה – בת 14 מהמושב אביבים, שמתמקדת לרוב בשחייה בסגנון חזה. מלכה שחתה לראשונה בחייה בתחרות רשמית במים פתוחים וסיימה במקום ה-34 מבין 250 משתתפי המקצה ל-2.5 קילומטרים.

חיכינו הרבה זמן לנציגות מאביבים בפינות המצטיינים שלנו. אוריאן מלכה
חיכינו הרבה זמן לנציגות מאביבים בפינות המצטיינים שלנו. אוריאן מלכה


אם שאלתם את עצמכם מדוע נבחרה אוריאן מלכה ל”ספורטאית החודש” שלנו, נציין כי המדד לבחירת ספורטאים מצטיינים אינו מתמקד רק בצד ההישגי. העובדה שמזה 9 שנים אוריאן מלכה מתמידה ועובדת קשה כדי להתקדם בתחום השחייה, מאוד מבורכת וראויה בעינינו.

ג’ורג’ פאיט מסביר מדוע בחר באוריאן מלכה לתואר: “מתחילת העונה היה אפשר לראות את הרצינות הגבוהה של אוריאן ואת חלומה הגדול להצליח. רואים אצלה את השאיפה למצוינות וזה בא לידי ביטוי בכל אימון וכמו כן בכל תרגיל ותרגיל. בהיבט החברתי אוריאן משפיעה רבות והיא דבק חברתי בין שחייני הקבוצה. בתקופה האחרונה, אוריאן החליטה לאתגר את עצמה בשחיית המרחקים במים הפתוחים שהוא תחום קשה ומאתגר. אחד הדברים המדהימים באוריאן זה הנתינה הגדולה שלה. בשעות הפנאי שלה היא מגיעה לעזור להדרכת השחיינים הצעירים ולתת רבות מניסיונה”. 

בחירה מצוינת. ג'ורג' פאיט והנציגים הגליליים (אוריאן מלכה שניה מימין)
בחירה מצוינת. ג’ורג’ פאיט והנציגים הגליליים (אוריאן מלכה שניה מימין)

ועכשיו נעבור לאוריאן מלכה שמסכמת בשביעות רצון את התחרות: “עד לתחרות הזו הפעמים היחידות שבהן התחריתי במים פתוחים היו בתחרויות לזכר נדב שנל ז”ל בקיבוץ רמת דוד. הייתה תחרות כייפית ומאתגרת. הייתי רגועה בלילה שלפני התחרות, אבל ביום התחרות הייתי קצת לחוצה ומתוחה. כשהתחילה התחרות נכנסתי מהר לעניינים. עשיתי מהר את ההתאמות משחייה בבריכה לשחייה בים. אני מאוד שמחה שהשתלבתי בצורה טובה ובהתחשב בכך שמדובר בתחרות ראשונה, אני מרוצה בחלקי ומביצועיי”.

ענף השחייה ידוע כענף מאוד סיזיפי וכזה שלא קל לעשות בו דרך ארוכה. אז איך בכל זאת מצליחה אוריאן מלכה להתמיד כל כך הרבה שנים? הנה לכם התשובה: “הוריי רצו שאלמד שחייה והגעתי לאגודה כדי ללמוד והתחברתי מאוד לתחום. במשך השנים הייתה תחלופה של ילדים וילדות, אני נשארתי כי אני אוהבת את השחייה ועבורי מדובר בבית חם. השחייה תופסת מקום מרכזי בחיי. רוב הזמן אני מתאמנת 7 יחידות אימון בשבוע, מהם גם אימוני בוקר – שאליהם אני מגיע עם הוריי, שעובדים בקרית שמונה ולאחר מכן ממשיכה בהסעה ללימודים בבית הספר ומשם לאימונים. ההורים שלי תומכים בי מאוד מבחינה רגשית ומוראלית, נותנים לי את האפשרות לרכוש את הציוד הטוב ביותר עבורי. התמיכה מהבית מאוד חשובה לספורטאים כדי להתמיד ולהצליח ואני מודה להוריי על הגישה החיובית שלהם לעניין וגם למאמנים שהתאמנתי תחתיהם ובראשם רן אבן דנן ונמרוד פלמה, שסיימו פרק ארוך ומוצלח באגודה ועזרו לי מאוד להתקדם ולהתפתח. כיום אני מתאמנת אצל ג’ורג’, הוא גם מאמן מצוין, שעוזר לי לשפר סגנונות וטכניקה, הוא מאוד קשוב ותומך. אני שמחה גם לתת מעצמי למען הילדים של האגודה, זה כיף גדול וזכות גדולה”.

משפחה תומכת זה חשוב. אוריאן מלכה ומשפחתה
משפחה תומכת זה חשוב. אוריאן מלכה ומשפחתה

לסיום, אוריאן מלכה משתפת אותנו במפת הדרכים שלה לעתיד: “המטרות שלי לעונה הקרובה הן לשפר שיאים ותוצאות בתחרויות ארציות ולהמשיך את ההתקדמות שלי. רואה את עצמי עוסקת בשחייה גם בשנים הבאות ושואפת להגיע הכי רחוק שאוכל”.

הפנים קדימה. אוריאן מלכה בפעולה
הפנים קדימה. אוריאן מלכה בפעולה