חשמל זורם בכפות ידיה

טלי קוצ’ר, שהביאה את בשורת האימונים מבוססי גירוי חשמלי לשרירים, הצליחה בתוך פרק זמן של שנתיים וחצי להפוך את סטודיוEMS PLUS  בראש פינה לסיפור הצלחה מדהים. שמחים להעניק לה את תואר “מאמנת החודש”.

עולם הכושר הגופני לא מפסיק להפתיע בשנים האחרונות עם שיטות אימונים חדשות. אחת מהבשורות הגדולות ביותר שהגיעה לגליל העליון מגיעה מראש פינה. אז מה זה בעצם EMS אתם שואלים? אלו הם ראשי התיבות של Electric Muscle Stimulation או בעברית גירוי שרירים חשמלי – שיטת אימון שפותחה על ידי סוכנות החלל האמריקנית נאס”א. השיטה פותחה עבור האסטרונאוטים השוהים בחלל, אשר מפאת חוסר כוח כבידה נדרשה התערבות חיצונית להפעלת שרירי גופם.

כיום משמשת השיטה לאימון גופני אישי למגוון מטרות כגון: חיטוב והצרת היקפים, חיזוק והגדלת מסת שריר, שיפור הגמישות, סיבולת ועוד. בנוסף מיושמת השיטה בתחום רפואת הספורט והפיזיותרפיה לטיפול בפציעות ספורט שונות, שיקום שריר לאחר ניתוח, חיזוק רצפת האגן, טיפול בכאבי גב, מפרקים ועוד.

יתרונות רבים לשיטה. טלי קוצ’ר מדריכה באימון

לפני שנתיים וחצי טלי קוצ’ר בת ה-35, אם לשלושה ילדים בת מושב משמר הירדן, תפסה פיקוד יחד עם שותפה העסקי על הסטודיו EMS PLUS ובפרק הזמן הזה הסטודיו הפך להיות שוקק חיים וכיום מעל 200 מתאמנים ומתאמנות משתייכים ומשתייכות אליו. ההצלחה הגדולה של המקום והפידבקים המצוינים להם זוכה טלי קוצ’ר – בראשם מאלון בן לולו, משותק גפיים בעקבות תאונה, שאותו אירחנו לראיון בפינת “ספורטאי השבוע” לפני תשעה חודשים, מזכים את טלי קוצ’ר בתואר “מאמנת החודש” שלנו.

אימון שיקומי. טלי קוצ’ר יחד עם אלון בן לולו

טלי קוצ’ר, גלילית שורשית, בת לאב יהודי-קנדי, מהנדס אלקטרוניקה במקצועו, ובת לאם יהודיה מניו יורק, שעשו עליה ארצה והתיישבו במושב משמר הירדן עם בואם ארצה. טלי קוצ’ר מגיעה לעולם הכושר הגופני היישר מעולם העיסוי.

אחרי 12 שנים כמעסה רפואית וספורטיבית – המתמחה בשיקום עמוד השדרה ושיקום שרירי הגוף, הגיעה לפני שנתיים וחצי נקודת המפנה של קוצ’ר בחייה המקצועיים והיזמיים של טלי קוצ’ר: “מגיל צעיר התחברתי לתחום הזה של עזרה לאנשים. אחרי פרק זמן ארוך כמעסה בקליניקה פרטית וכמעסה במלון מצפה הימים הגיעה הצעה מצד שותפי העסקי, אדם נחבא אל הכלים, שניהל את חדר הכושר במלון ויש לו ידע נרחב מאוד והכשרות בהרבה מאוד תחומים של כושר גופני, לפתוח עסק עצמאי וחדשני בתחום הספורט והבריאות. בדקנו כל מיני אפשרויות. נסענו לתערוכה של ספורט ובריכות בת”א. החבר’ה של EMS קלאב היו שם עם מכשירים ועם רופאים ומאמנים מטעמם. השתכנעתי לעשות ניסיון, אחרי כמה פולסים לא רציתי להמשיך. התביישתי מהמעמד. השותף שלי עשה והתחבר לעניין. החלטתי לתת צ’אנס נוסף, עשיתי אימון בסניף EMS PLUS בראש פינה. חוויתי אימון מדהים, המדריכה הסבירה לי בפירוט על השיטה ועל יתרונותיה. עשיתי אימון של 20 דקות והייתי בהלם מהאנרגיות. בתוך שבועיים החלטנו לקנות את המקום. עברנו הכשרה מקיפה, כדי שנוכל להעביר אימונים וכדי שנוכל להפעיל את המקום. עבדנו מאוד קשה כדי לייצב אותו וכדי להפוך אותו למה שהוא היום – בית חם לכ-200 מתאמנים ומתאמנות, שמגיעים לאימונים ורואים שיפור משמעותי בתפקוד הספורטיבי והבריאותי שלהם. אנשים מגיעים אלינו לא רק לאימון, הרבה פעמים מגיעים לפני האימון ויש כאלה שנשארים אחרי לקפה או תה ומקבלים טיפים טובים לבריאותם, האווירה מאוד חברתית ומהנה. לפני מספר חודשים פתחנו באופן חלקי שלוחה בכרמיאל – שפעילה שלושה חודשים. אנחנו מאוד נהנים מהעבודה שלנו”.

חיזוק ושיקום לספורטאים. הכדורסלנים ד”ר קלין שפירא וגל קאלו

בנוגע לעתיד לטלי קוצ’ר יש שאיפות משמעותיות מאוד: “אני שואפת לעבוד עם נכי צה”ל, מאחר ומדובר באימון הזה מדהים בצורה יוצאת מהכלל בשביל אנשים עם מוגבלויות. להגיע למצב שאנחנו עובדים עם אנשים. אנחנו שואפים להגדיל את המקום, אנחנו עובדים על זה. אנחנו שואפים להכניס את השיטה למרכז שיקום לב ריאה כמו באירופה, קופות חולים. מחקרים מוכיחים שזה מונע ומטפל בבעיות קרדיולוגיות”.

לא מוותרת אפילו לעצמה. טלי קוצ’ר מתאמנת גם היא באופן קבוע

לפרטים נוספים:

אתר הבית: www.emsgalil.com

פייסבוק: EMS Plus ראש פינה

כתובת: רח’ דרך הטחנה 10, ראש פינה

טלפון: 04-8502020