הגר שאופה מתוך אהבה

“הגר קונדיטוריית בוטיק” הוא עסק שהגר שבבו לא תכננה להקים כלל וכלל. הוא נולד והתפתח מתוך אהבה גדולה לאפיה אחרי שבתחילת דרכו איים להשתלט על כל הבית של אמה. היום הגר מנהלת בגאווה את קונדיטוריית הבוטיק שלה שבה היא אופה לפי הזמנה.

בחיידק שנקרא ״אהבה לאפייה״ הגר נדבקה בגיל 20, לקראת סיום הצבא, אז נרשמה לקורס אפייה בהולידיי אין טבריה. ״סבא שלי היה בטוח שהשתגעתי״, אומרת הגר, “הייתה לי תעודת בגרות מצוינת, אבל הטירוף שלי לאפייה היה יותר חזק מזה״. לאחר סיום הקורס היא המשיכה ללמוד עוד ועוד ועברה כמה השתלמויות מקצועיות נוספות והיום היא מקדישה את חייה לאפיה ולעסק הפרטי שהקימה – “הגר קונדיטוריית בוטיק“, כאשר את כל מה שהיא אופה, בין אם מלוח או מתוק, היא מתאימה לדרישות הלקוח, תוך הקפדה על שימוש בחומרי הגלם המשובחים והטריים ביותר.

נדבקה בחיידק האפייה. הגר שבבו.

הגר שבבו היא דור שמיני בראש פינה והיא חיה במושבה הגלילית מאז נולדה (ללא שום כוונה לעזוב). בתחילת דרכו, העסק שלה פעל מביתה של אמא, ״עם הזמן הקונדיטוריה גדלה וגדלה והגעתי למצב שהכלים והמצרכים היו בכל פינה ואיימו להשתלט על הבית של אמא שלי, אז כשהיא בנתה בית חדש, הוא תוכנן כך שתהיה לי קונדיטוריה נפרדת״, היא צוחקת. את המתכונים שהגר משתמשת בהם היא אוספת, מנסה ומתאימה לטעמה יחד עם אמא שלה, שעוזרת לה בהכל. ״לפעמים אני משתמשת במתכונים המשפחתיים של סבתא ושל אמא כפי שהם ולפעמים אני עושה במתכון שלהן שדרוגים כדי להפוך אותו ממשהו טעים למשהו הרבה יותר אישי ומעניין״. היא מכינה פוקצ׳ות מיוחדות, טירמיסו נהדר, את המעמולים של סבתא, את עוגת הגבינה פירורים של אמא וגם הרבה דברים חדשים שהיא עצמה פיתחה, כמו למשל עוגות יום ההולדת האלגנטיות והקינוחים.

מתאימה את המוצרים לדרישות הלקוח, תוך הקפדה על שימוש בחומרי הגלם המשובחים והטריים ביותר.

הגר קונדיטוריית בוטיק” הוא פטיסרי גלילי – הגדרה שנולדה מתוך השילוב בין שיטות האפייה הצרפתיות הקלאסיות (פטיסרי) בהן משתמשת הגר בעבודתה, לבין חומרי הגלם הייחודיים לגליל שאיתם היא עובדת. ״האהבה שלי לאפייה לא נגמרת כשמסתיימת העבודה בקונדיטוריה ואני מקדישה לה גם את שעות הפנאי שלי, מכיוון שאפייה היא גם המקצוע וגם התחביב שלי״, היא מספרת. ״מאז שנת 2010 (אז הקמתי את העסק), היו ימים ספורים בהם לא אפיתי״ היא מתוודה.

פטיסרי גלילי.

הגר השתתפה לפני כשנתיים בתוכנית הטלוויזיה בערוץ 2 של חיים כהן ויונתן רושפלד “הכי טעים שיש”, וזכתה במקום הראשון עם עוגת הגבינה הלימונית שלה. במסגרת התוכנית בחנו השפים מתכונים רבים של עוגות גבינה מכל רחבי הארץ והחליטו לטעום כמה מהן. המתכון של הגר נבחר והיא הוזמנה להגיע לתוכנית ולהגיש להם את עוגת הגבינה הלימונית שלה. בעקבות זכייתה במקום הראשון, היא הוזמנה למטבחו של חיים כהן בביתו שבסביון להכין יחד איתם את עוגת הגבינה שלה. היא והעוגה שלה התפרסמו כל כך שאנשים מכל הארץ מגיעים לטעום את “עוגת הגבינה המפורסמת של הגר”. כשנשאלה איך היה לה בתוכנית היא מספרת: “הייתה חוויה מדהימה! להשתתף בתוכנית טלוויזיה בפריים טיים עם שני שופטים, שהם שפים מוערכים ביותר, ולזכות במקום הראשון, זה כיף גדול והפרגון של כולם היה ועדיין אדיר”.

הרשימה גם אותם. הגר שבבו בתוכנית “הכי טעים שיש” עם חיים כהן ויונתן רושפלד.

אצל הגר תוכלו להזמין עוגות יום הולדת, עוגיות ומאפים מכל הסוגים והיא מבטיחה להתאים כל קינוח לכל שיגעון שיהיה לכם, כי הגר מאמינה במקצועיות חסרת פשרות שמשמעותה עבור הגר היא לספק ללקוח את מבוקשו. נשמע כמו משימה בלתי אפשרית? לא ולא! הגר חיה ונושמת את האפייה ועוסקת במלאכה הזו אשר דורשת דיוק, סובלנות וים יצירתיות, מתוך אהבה גדולה. תוך כדי העשייה היא לא עוצרת מללמוד ולהתפתח על מנת שהעסק יגדל ויצליח. לנו רק נותר לאחל לה המון בהצלחה (ולקנא בלקוחות שלה שזוכים ליהנות מפרי עבודתה).

גם אתם יכולים ליהנות מרגע של קפה יחד עם קינוח טעים מהגר.

לפרטים נוספים:

אתר הבית של הגר: hbakery.wix.com/hagarbakery

פייסבוק: הגר | קונדיטוריית בוטיק

אינסטגרם: hagarbakery

כתובת: רח’ החרוב, ראש פינה

טלפון: 072-326-4311