חוגים

במחלקת השחייה הפועל גליל עליון מצמיחים ומטפחים את הדור הבא של שחייני הגליל העליון. במחלקה יש קבוצות מגיל 4 ועד בוגרים. חוגי השחייה מתמקד בשיפור סגנונות השחייה, הקניית ערכי עבודה ואימון, חיזוק ושיפור הכושר הגופני וכלים נכונים להתמודדות עם הצלחות וכישלונות, כל זאת עם דגש על ערכי חברות וקבוצתיות. המנהל המקצועי של מחלקת השחייה הוא נמרוד פלמה. נמרוד, שחיין עבר בעל רקורד עשיר הכולל שיאי ישראל והשתתפות באליפויות שונות בקנה בינלאומי. נמרוד הוא המאמן הראשי במחלקת השחייה, לנמרוד ניסיון רב באימון השחייה בכל הרמות וכל הגילאים. לצד נמרוד, את מחלקת השחייה מנהל יונתן ורטיקובסקי, שמאמן בעמותת הספורט כבר 14 שנים, בעיקר קבוצות בגילאים הצעירים.
המרכז לאומנויות לחימה מציע את התנאים הטובים והמקצועיים ביותר להתאמן, להגיע להישגים ולרכוש ערכים. בהדרכת סנסאי פול בנג'מין - חגורה שחורה דאן 4 בקראטה, מאמן נבחרת ישראל בקיקבוקסינג, מוסמך ע"י מכון וינגייט ו-וואקו העולמי.
המרכז לטניס קרית שמונה מהווה נקודת מפגש מרכזית וחשובה באצבע הגליל ומגבש את תושבי האזור כולו. במרכז 8 מגרשים מוארים, מתוכם 3 מגרשים מקורים (יחידים בארץ!), קיר אימון גדול, חדר כושר, מקלחות ושירותים, חדר טלוויזיה, מקלט, חניה ושרות שזירת מחבטים. המרכז מקיים תכניות טניס מגוונות לילדים (מגיל 3 עד 18), למתחילים ולמתקדמים מגיל 18 ומעלה, תכנית למנויים והשכרת מגרשים, תכניות לנוער בסיכון ותכניות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.
ענף התעמלות המכשירים הוא אחד מענפי הספורט היפים ביותר שקיימים. התעמלות המכשירים מקנה למתעמלות כוח, גמישות, קואורדינציה ועוד. כל זה בשילוב עבודה מגוונת ואווירה טובה ונעימה באימון. לצד האימונים מתקיים גם שיח על ערכי הספורט, חשיבות ההתמדה, עזרה הדדית והמסוגלות האישית של כל אחת ואחת. האימונים מתקיימים באולם הספורט בקיבוץ דן ומשתתפות בו ספורטאיות מגיל גן ועד כיתה יב'. את ענף התעמלות המכשירים מנהלת רעות רז, מאמנת בכירה בענף בעלת ניסיון של מעל ל- 20 שנים בענף. לצד רעות ישנן מאמנות מנוסות שעוברות השתלמויות רבות במשך השנה.
ענף הכדורגל בנות הוא שם דבר בגליל העליון. את הקבוצה מאמן אלון יוגב, אלון, בעל בי"ס לכדורגל ומתמחה באימון ילדים וילדות ובנוסף באימוני טכניקה אישיים. האימונים מתקיימים במגרש הכדורגל בקיבוץ כפר סאלד והקבוצה משתתפת בטורנירים במשך השנה.
במחלקת הטריאתלון בעמותת הספורט יש קבוצות ילדים, נוער ובוגרים. הספורטאים והספורטאיות מתאמנים בשלושת הענפים ומקיימים גם אימונים משולבים. את מחלקת הטריאתלון מנהל יואב ביטון שמהווה גם כמנהל המקצועי. את קבוצת הילדים מאמן בוגי מרעי ומאמן רכיבת האופניים הוא עדי לוינסון. ספורטאי מחלקת הטריאתלון משתתפים במגוון רחב של תחרויות במשך השנה שהשיא בכל שנה הוא אליפות המדינה באילת.
רוגבי הוא מענפי הספורט המובילים בעולם. מקנה ערכים רבים לכל שחקן: משמעת, כבוד, תשוקה לספורט, קבוצתיות ועוד. מתאים לכולם, גדולים, קטנים, שמנים, רזים, נשים וגברים החל מגיל 8 ומעלה. את מחלקת הרוגבי בעמותת הספורט מנהל יניב גרטי ביד רמה כשלצידו עופר המבורגר, אחד ממאמני הרוגבי הטובים והמוערכים במדינה. ממחלקת הרוגבי בעמותת הספורט יצאו בשנים האחרונות לא מעט שחקני נבחרות ישראל השונות שייצגו את מדינת ישראל בכלל והגליל העליון בפרט בגאווה גדולה.
במחלקת הכדורסל של עמותת הספורט יש מגוון רחב של קבוצות כדורסל לבנים ולבנות בכל הגילאים, מתאים לכל אחד ללא הבדל גובה, משקל או רמה. ענף הכדורסל חרט על דגלו את ערכי הספורט, החברות, ההתמודדות עם הצלחה וכישלון והתרומה לקהילה. הפעילות השנתית כוללת אימונים ומשחקים לאורך כל השנה, אירועי שיא והפנינג לספורטאים ולכלל הקהילה בשיתוף עם קבוצת הבוגרים. במחלקת הכדורסל יש כ- 25 קבוצות ליגה ועוד כ- 18 קבוצות חוגים מדן שבצפון ועד רמת כורזים שבדרום העמק וברעם על ההר. את שכבות הגיל הצעירות (עד כיתה ו') מנהל מקצועית זיו ברתנא. זיו, איש חינוך ובעל ניסיון עשיר באימון כדורסל בכל הגילאים מעל 20 שנה. את מחלקת הנוער מנהל איתי ירושלמי. איתי, איש כדורסל בכיר ומנוסה שמאמן שנים רבות, בעל ניסיון בכל שכבות הגיל. בעברו, אימן את קבוצת הנערים לאומית של מכבי תל אביב וכיום, במקביל לאימון קבוצות כדורסל פה בגליל ולניהול המחלקה, איתי מאמן כבר כמה שנים בסגל נבחרות ישראל השונות.
בריכת שחייה פתוחה ומקורה, חדר כושר מאובזר ומרווח וחדר כושר אישי, סאונה, חדר סקווש, מקלחות ושירותים, חדרי חוגים. בית ספר לשחייה ולאקרובטיקה, מועדון טריאתלון, קרוספיט, ספינינג, אירובי וחוגים נוספים, במסגרת קבוצתית או אישית.
במרכז קנדה המחודש מגוון מתקנים ופעילויות ספורט לכל המשפחה: משטח החלקה אולימפי, בריכה מקורה, ספא מפנק, חדר כושר, מסלולי באולינג חדישים, קולנוע, מטווח מקצועי, אולם כדורסל, סנוקר, טניס שולחן ועוד.
עמותת הספורט במועצה האזורית הגליל העליון מפעילה מגוון רחב של ענפי ספורט: חוגיים ותחרותיים. בין היתר, ישנה גם את מחלקת הספורט הקהילתי - שדואגת לתת מענה ספורטיבי קהילתי ולא דווקא תחרותי. את המחלקה לספורט קהילתי מנהל אלעד חיגר. אלעד, צמח בענף הכדורגל, בעברו היה שחקן מוכשר ומוצלח, בין היה שיחק בנבחרת ישראל בגיל הנוער ובמועדוני כדורגל בכירים במדינה. אלעד, איש חינוך ברמ"ח איבריו ומשלב את הערכים החינוכיים שבעמותת הספורט דוגלים בהם יחד עם פעילות קהילתית.
ענף השחייה האומנותית בעמותת הספורט הוא משהו מיוחד. חוג המשלב שחייה וריקוד במים, אחד הדברים הכי יפים שיכולים להיות. בענף השחייה האומנותית ישנן קבוצות של מתחילות ומתקדמות, ספורטאיות מכיתה ג' ומעלה. חוג אטרקטיבי המשפר את סבולת הריאה, גמישות, קואורדינציה ומשמעת עצמית. בד בבד ישנן גם תחרויות ארציות שהספורטאיות משתתפות בהן.
שלומי טוב
להשיל 14 ק”ג בתוך שנה, בעבודה גופנית של עד 40...
שמח לאידה
אידה קלמן מברעם מפיקה ערך מוסף רב מאימונים בסטודיו EMS...
על הגל בדרך לאתגר הבא
גל קאלו, דמות ספורטיבית ידועה בנוף הגלילי, סיים בחודש שעבר...
הקמת קרית הספורט והבריאות בקרית שמונה ובגליל
פרויקט שמפורסם לראשונה בפומבי וכעבור שנה ממותו של יענקלה גלי...
חיה ונושמת פילאטיס
הפילאטיס שינה את חיי של איב מוסרי מקצה לקצה –...