בראש מורם

אבי לוגסי פרש אחרי 17 שנים מתפקידו כרכז הספורט של ראש פינה – ואנו מצדיעים לו בראיון סיכום בפינת “מאמן החודש”.

המושבה ראש פינה מצטיירת לרבים כמושבה פסטורלית, כזו שמשלבת בין מרכזי קניות, גלריות אומנות, טבע ונופים, אך גם ספורט הוא חלק מאוד אינטרגלי בפעילות של המושבה. היקף פעילות הספורט של המתנ”ס המקומי והפעילות הענפה באולם הספורט במושבה, בהתחשב בכך שמדובר ביישוב שמונה כ-3200 תושבים בלבד, הוא בהחלט מרשים בכל קנה מידה – ועל כך נרחיב בכתבת הצדעה הזו, למי שלקח את הספורט במושבה כמה צעדים קדימה במשך 17 השנים האחרונות, אבי לוגסי – בן 62 מחצור, נשוי באושר ואב לשלושה ילדים אקדמאיים, שהחל משנת 2003 עשה חיל בתפקידו כרכז הספורט של המושבה. בחודש שעבר החליט אבי לוגסי לפרוש מתפקידו וזה הזמן שלנו להצדיע לו בפינת “מאמן החודש”.

אבי לוגסי הוא אגדת ספורט אזורית. בנעוריו ובצעירותו שילב בו זמנית כספורטאי פעיל בין שלושה ענפים: הוא שיחק כדורגל בהפועל חצור, שיחק כדורסל באליצור חצור ושיחק כדורעף במכבי חצור. במקביל, עבר הרבה מאוד קורסים והכשרות בתחומי הספורט ולאחר מכן שימש כמאמן במספר ענפי כדור ושימש משך 18 שנים כרכז הספורט של היישוב חצור. בשנים האחרונות עסק באימון ספינינג, קורסי כושר למתגייסים, לימוד שחייה ואימון לילדי הקייטנות. אכן, איש אשכולות ספורטיבי במובן המלא של המילה.

בהצדעה לאיש יקר וחשוב לספורט. אבי לוגסי (משמאל) לצידו של עודד אילתאבי, איך מסכמים תקופה כל כך ארוכה וענפה בספורט?

“בסיפוק גדול.  בשנת 2003 התחלתי את תפקידי כרכז ספורט בראש פינה ולפני כן, עסקתי 18 שנה בתפקיד זה בישוב שהוא כור מחצבתי. הייתה תקופה מעניינת ומאתגרת. פגשתי ועבדתי עם אנשים רבים – בתקופה זו התחלפו מנהלי מתנ”ס רבים, שיתפתי פעולה עם מדריכים/מאמנים רבים בכל התחומים וכמובן שחקנים וילדים רבים שהשתתפו בחוגים השוניםובפעילות העממית. הגדלנו את היצע החוגים והפעילויות ואת כמות המתקנים המשרתים אותם. תמיד שאפנו להגדיל את מספר המשתתפים בפעילויות הספורט החוגית והעממית ולגרום לכך שיותר ילדים צעירים ומבוגרים יהיו פעילים בספורט ויבצעו כושר ואורח חיים בריא, ואני מאמין שהצלחנו לעשות זאת. הוספנו חוגים רבים בתחום הכושר, אומנויות לחימה, רוגבי,  בי”ס לכדורגל , אקרובטיקה קרקע ואוירית , קפואירה , טניס, ספינינג, פילאטיס,  הוקי גלגליות TRX , עיצוב וחיטוב נערות ובוגרות , כדורשת לנשים, בתחום הייצוגי כיום 2 קבוצות בטניס וכמובן כדורסל , השנה פתחנו קורסי שחייה וגולת הכותרת היא קייטנת הספורט שהרבה ילדים מישוב מחוץ מגיעים ל15 ימים בקייץ לכייף הנאה וטיולים , כל זאת כדי לתת מענה לכלל האוכלוסיה גם מראש פינה וגם לתושבי האזור  .לפני מספר חודשים נבנה מגרש כדורגל סינטטי שחב”ק, שופצה הבריכה ויש עוד תוכניות רבות לשדרוג והוספת מתקנים ברחבי המושבה. אני מאמין שעשיתי את תפקידי מכל הלב ובמסירות רבה, כדי שענף הספורט והמשתתפים יקבלו את מה שמגיע להם – וזה שירות, איכות והיצע רחב. אני רוצה להודות לכל מי שפגשתי במהלך הדרך ומקווה שיזכרו אותי בצורה חיובית”.

קבוצת הכדורסל עלתה ליגה אחרי שנים רבות. מה דעתך על העונה הקצרה והדי מתוקה שעברה על הקבוצה, שהיית כל כך מחובר אליה?

“לאורך השנים היה לי חיבור מיוחד עם ענף הכדורסל ולאנשים שהיו שם לאורך השנים כדוגמת ד”ר קלין שפירא, עודד אילת, גל קאלו ועוד שחקנים ומאמנים שתמיד יהיה להם מקום אצלי בלב. כל שנה דאגנו לחגוג את הסיום העונה בצורה חגיגית במסעדה או על האש אצל אחד החבר’ה והרגשתי תמיד אחד מהם. העונה הייתה עונה מוצלחת עם הפסד אחד בלבד שדירג אותנו במקום הראשון לאחר שני סיבובים וחצי. רגע לפני משחק העונה שהיה קובע מי תסיים כאלופה, נקבע שענף הכדורסל יפסיק את פעילותו ומי שנמצאת במקום הראשון באותו רגע, היא זו שתזכה באליפות. לא כך קיווינו לזכות באליפות אחרי הרבה זמן, אבל אפשר להגיד שהעונה היינו ראויים לתואר. מאחל שענפי הספורט יוכלו לחזור לפעילות בהקדם ובהצלחה לקבוצה בהמשך”.

אהוב ואהוד. אבי לוגסי זוכה להצדעה משחקניות קבוצת הרשת של היישוב לפני מספר שנים.


מה אתה מאחל למי שימשיך את תפקידך בראש פינה?

“אני מקווה שמי שייכנס לתפקיד רכז הספורט יידע לעבוד בצורה טובה עם מנהלי המתנ”ס והמדריכים בענפים השונים וביחד יצליחו להגדיל את כמות המשתתפים בכל ענף ולחזק את הפעילות העממית וכמובן שימשיכו בשדרוג ותוספת המתקנים שראש פינה זקוקה להם. אני מאמין שאם הקורונה תאפשר לנו לחזור לשגרה, החוגים והענפים השונים יהיו מלאים במשתתפים שרעבים לפעילויות ולספורט”.

כאיש חצור, איזה עצות היית תורם למקבלי ההחלטות במועצה, כדי להגביר את פעילות הספורט ביישוב?

“אני חושב שקודם כל עליהם להבין מה התושבים שם רוצים ומה יכול להתאים. לאחר מכן למצוא את המדריכים המתאימים ולהשיג את המתקנים באופן חופשי שיאפשרו את הפעילויות הללו. בסה”כ ישנן פעילויות רבות שמתקיימות כבר וזה נעשה בצורה טובה, אבל צריך תמיד לשאוף להגדלת ההיצע ולספק לתושבים את השירות הכי טוב שאפשר. מאחל לכולם תודה ובריאות”.

תקופה שמסתיימת עם טעם טוב. אבי לוגסי לצד שחקני קבוצת הכדורסל של הפועל ראש פינה