יודע חקלאי פיקח

למרות המאמץ הרב הכרוך בעבודתו כחקלאי וכמדריך סקי, עדי שוורץ, נצר למשפחה ממייסדי ראש פינה, לא מחמיץ אימוני כושר בסטודיו EMS PLUS בראש פינה, בעקבותיו הגיעו גם רעייתו וחותניו. שמחים להעניק לחקלאי הפיקח את תואר “ספורטאי השבוע”.

סטודיו EMS PLUS בראש פינה מספק לנו מעת לעת סיפורים מיוחדים על אנשים שהפעילות בסטודיו גרמה למפנה משמעותי בחייהם. מה בתפריט הפעם? איש חרוץ, נצר לאחת ממשפחות המייסדים של המושבה ראש פינה, שעובד קשה למחייתו ובעקבות רצינותו והתמדתו נסללה הדרך לעוד שלושה אנשים יקרים ללבו להכניס את אימוני הכושר לחייהם. לאדם כזה יש לנו את כל הסיבות להעניק את תואר “ספורטאי השבוע” – עשו הרבה כבוד לעדי שוורץ, חקלאי בן 57 מראש פינה, נשוי לתמי ואב לארבעה, שמשלב בין חקלאות להדרכת סקי באירופה, ולמרות הזמן והמאמץ הפיזי הכרוך בשני התחומים, הוא אינו מוותר על אימונים בסטודיו EMS PLUS.

זמן לאימונים הוא גם מוצא. עדי שוורץ


“אני לא מת על אימוני ספורט”, כך פתח עדי שוורץ את דבריו. מה בכל זאת משך את עדי שוורץ לפעילות בסטודיו EMS PLUS ומה גרם לו להתמיד בה? הנה לכם התשובה: “תקופה ארוכה רכבתי על אופני שטח והרים והפסקתי קצת בגלל כאבים בכתף. בנוסף, אני אוהב לעשות סקי ואני כבר יותר מ-20 שנים מעת לעת מדריך סקי לתיירים ישראלים באירופה. השכן שלי, מוטי כהן, הוא אחד מהמדריכים בסטודיו והוא שותף של טלי קוצ’ר וגל קאלו – שכנער העסקתי אותו בעבודה חקלאית בחופשים. מוטי הציע לי להגיע, הסביר שמדובר באימון של 20 דקות בלבד, שנותן תפוקה של כמה אימונים. לא האמנתי שזה משהו שיוכל להשפיע עלי באופן משמעותי, אבל נעניתי להצעה. התחלתי באימונים ולאחר זמן קצר הרגשתי שינוי משמעותי בשיקום הכתף הפגועה, שמחתי לראות הצלחה בחיטוב והעלאת מסת שריר ונכנסתי לעניינים. עד לעצירת הפעילות בגלל הקורונה, התאמנתי אחת לשבוע ובתקופה של עונת הסקי פעמיים בשבוע ואני חייב לציין לטובה את המקצועיות, היחס והאווירה הנעימה שמשרים בסטודיו”.

חיזק את הגוף ושיפר את הכתף בעזרת האימונים. עדי שוורץ בפעולה

ההצלחה של עדי שוורץ הביאה גם את רעייתו, תמי, וגם את חותניו, שמואל פרודובסקי בן ה-92 ורעייתו עופרה בת ה-87, שמרותקת לכיסא גלגלים. עדי שוורץ מסביר עד כמה האימונים תורמים לחותניו: “מכיוון ששניהם לא צעירים ובריאים, הם משתדלים לשמור על תדירות כזו או אחרת של אימונים. על שניהם זה השפיע באופן חיובי ועזר להם להפעיל את עצמם. היו מספר מקרים שבהם טלי הגיעה לביתה של חמותי ועשתה לה אימון אישי. אין ספק שזה מועיל מאוד גם לאנשים בגילאים המתקדמים ביותר”.

באה בעקבותיו. תמי שוורץ, רעייתו של עדי, באימון עם טלי קוצ’ר
שומר על אנרגיות גם בגיל 92. שמואל פרודובסקי באימון עם גל קאלו
שומרת על כושר ועל אנרגיה. עופרה פרודובסקי והמאמנת טלי קוצ’ר

אם במשפחה עסקינן, לעדי שוורץ יש עוד מה להוסיף בעניין: “רעייתי והוריה הם תל אביביים במקור. רעייתי עברה בעקבותיי לראש פינה – ועם השנים היא הפכה ליותר גלילית ממני. ברבות השנים גם הוריה עברו בעקבותינו לכאן. אני אמנם אוהב להגיע לת”א, אבל אין ספק שאין כמו המושבה המדהימה שלנו ואין ספק שהם עשו בחירה מצוינת”.

משפחה גדולה ושמחה. עדי, תמי והילדים

לעדי שוורץ יש משאלות לב לסיום: “מקווה מאוד שמשבר הקורונה יחלוף ונוכל לשוב לפעילות ספורטיבית. הספקתי לעשות שלוש גיחות של סקי והייתה אחת שהתבטלה בגלל המצב. כולי תקווה שנחזור לשיגרה בהקדם”.

מצוות הסטודיו נמסר: “עדי הוא אדם מיוחד שתמיד מביא את האישיות החיובית שלו לכל מקום. אנחנו שמחים שהוא הצטרף אלינו לפני שנתיים ומעריכים אותו על ההתמדה וההשקעה. רוצים להודות לו על כך שבעקבותיו הצטרפו גם בני משפחתו המקסימים. אנו מתגעגעים לכולם ומקווים שנוכל לחזור לשגרת אימונים בהקדם ולעזור לכולם לחטב את הגוף בחזרה כפי שהיה לפני המשבר. נאחל לעדי המון בריאות, כושר ואושר”.

משתוקק לחזור למסלול הספורטיבי. עדי שוורץ בתצוגת תכלית על השלג

לפרטים נוספים:

אתר הבית: www.emsgalil.com

פייסבוק: EMS Plus ראש פינה

כתובת: רח’ דרך הטחנה 10, ראש פינה

 טלפון: 04-850-2020