שי קדוש מונה לסגן מנהל בביה”ס בצפת

מאמן הכדורסל שי קדוש מונה לאחרונה בתור סגן מנהל חטיבת הנעורים בבית ספר הרב תחומי צפת והוא מוכיח שיש שילוב סופר חשוב בין חינוך וספורט. קדוש, שהוא מאמן כדורסל מאוד מוכשר ויכל להתקדם בגדול לליגות מקצועניות, החליט לשים את החלום בצד בשביל להתקדם בחינוך – דבר המוכיח על הערכים הרבים שלו.

במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון יש לא מעט מאמני כדורסל מוכשרים ואיכותיים. אחד המאמנים שאי אפשר להתעלם מהם זה שי קדוש.

קדוש, בן ה- 39 מצפת, ששיחק כדורסל בקבוצות שונות מהגליל העליון ועד צפת והקריות שהוא גם מאמן גדול תמיד עבד בחינוך לצד העבודה בכדורסל. קדוש שאימן בשנים האחרונות את קבוצת הבוגרים בצפת לצד פופי חדד, קבוצת הבוגרים של מכבי קריית ביאליק וקבוצות שונות במחלקות הנוער בגליל העליון תמיד דאג להמשיך לעבוד בחינוך לצד זה. קדוש התחיל כמורה לחינוך גופני ומחנך כיתה בביה”ס הרב תחומי בצפת קופץ מדרגה כשהוא מונה לאחרונה לסגן מנהל חטיבת הנעורים בביה”ס. כיום, לצד התפקיד בביה”ס שי מאמן את קבוצות הילדים לאומית דרום וקבוצת קט סל בעמותת הספורט. חשוב לקדוש לשלב בין שני התפקידים הכה חשובים.

שי קדוש – ממשיך להוביל את הדור הצעיר בדרום העמק

שי, תפקיד חשוב ומשמעותי, אתה מצליח לשלב עם אימון שתי קבוצות?

“אין ספק שהתפקיד החדש דורש ממני. עם זאת, זה לא במחיר של פגיעה בקבוצות שאני מאמן. הכל עניין של ניהול זמן נכון.”

לדעתך אתה מצליח להביא לקבוצות כדורסל את האני מאמין שלך כאיש חינוך?

“מורה, מאמן, סגן מנהל, הכותרת לא חשובה. תמיד הגדרתי את עצמי קודם כל כאיש חינוך. זאת המהות שלי וזו הנוסחה להצלחת הילדים שאותם אני מאמן.”

שי קדוש ושחקניו מקט סל מבוא גליל בעונה שעברה – הצליח להנחיל אצלם ערכים שלא רואים ביום יום

ויתרת על אימון קבוצות מקצועניות בשביל להישאר בחינוך, אתה שלם עם ההחלטה?

“בתחום החינוך תמיד הייתי ותמיד אהיה. כרגע בחרתי בדרך הנכונה עבורי ועבור משפחתי.”

שי קדוש ושחקניו בקבוצת הילדים לאומית דרום

קדוש הוא איש חינוך ברמ”ח אביריו ואין ספק שהוא יקדם כל ילד שיפגוש. בין אם זה במסגרת הבית ספרית ובין אם זה על הפרקט.

כשליאור קרת, מנהל מחלקת הכדורסל בעמותת הספורט נשאל לגבי שי קדוש, המחמאות לא נעצרו…

“שי הוא קודם כל מחנך מהלב- רואה כל שחקן ומעניק לו תשומת לב אישית עפ”י צרכיו.” סיכם ליאור קרת, מנהל מחלקת הכדורסל בעמותת הספורט. “שי הוא מאמן מעולה – איש מקצוע מנוסה בעל ידע רב המלווה באישיות עם לב רחב ואהבה טהורה למשחק. לשי המון תשוקה ללמוד, להיות חלק חשוב במערכת שלנו ולהתאים עצמו לדרישות המקצועיות שלנו. שי קיבל השנה החלטה משמעותית- ויתר על אימון קבוצת בוגרים על מנת לקחת חלק משמעותי גם בקבוצות הדגל של המחלקה מעבר לעבודה הנפלאה שהוא עושה בגילאים הצעירים. בנוסף, הוא מונה לפני זמן קצר לסגן מנהל בית הספר בו הוא מלמד. אני סבור שהבחירה בשי והבחירה שלו בתחילת השנה מעידות יותר מכל על הערכים אותם הוא מביא לשתי המערכות.

אני שמח וגאה ששי איתנו ושיש לילדי המחלקה את הזכות להתאמן אצלו- ללמוד ממנו כדורסל ולספוג את הערכים החינוכיים שהוא מייצג. אני מאחל לשי בהצלחה, שימשיך להנות מהדרך ולשמש דוגמא כמאמן וכאיש חינוך.”

ליאור קרת – מפרגן ומעריך את קדוש (צילום: ליה שון)