רצח יואל להנהגל: בני נוער צפויים לעמוד למשפט

הפרקליטות שוקלת להגיש כתבי אישום במספר עבירות אלימות כנגד חשודים במעורבות בקטטה, שהובילה לרצח

בעקבות חקירה אינטנסיבית ומורכבת של חוקרי משטרת מחוז צפון היום יוגש כתב אישום ראשון בגין רצח של הצעיר יואל להנגהל בעיר קרית שמונה בתאריך 07/10/22. הנאשם בן 21 תושב קרית שמונה, נאשם שדקר את המנוח יואל להנגהל דקירה אחת בביטנו, אשר הביאה למותו.

במהלך החקירה המאומצת של חוקרי המשטרה נחקרו 115 מעורבים מרביתם ילדים בגלאי 13-17 שנכחו במסיבת יום הולדת בסמוך למקום הדקירה ואשר במהלך קטטה שהתפתחה בינם לבין המנוח וחבריו, נרצח המנוח. בהתאם להמלצת שירות המבחן לנוער הפרקליטות שוקלת להגיש כתבי אישום נוספים בגין עבירות אלימות, שיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה.

בחקירה עלה כי קטטה התפתחה בין המנוח וחבריו לבין הילדים שנכחו במסיבה בעקבות חשדם של הילדים כי המנוח פוגע בחברתו. הקטטה הופסקה עם הגעת השוטרים למקום. ומאוחר יותר לאחר שעזבו השוטרים את המקום, חזרו המנוח וחבריו לזירת הארוע, למקום הגיעו צעירים נוספים מצד הילדים שבילו במסיבת יום ההולדת בניהם הנאשם, עימות קולני התפתח בין הצדדים עד אשר חברו של המנוח דחף את הנאשם ואז החלו חילופי מהלומות, במהלכם בעט הנאשם במנוח ואז דקר אותו עם סכין בביטנו. לאחר מכן נמלט מהמקום תוך שהוא מבקש מאחד הילדים להסתיר את הסכין.נערה שהבחינה במנוח מתמוטט הזמינה אמבולנס אשר פינה אותו לבית החולים במצב אנוש, אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

חקירת הרצח הוטלה על חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה של משטרת מרחב כינרת במחוז צפון, אשר במשך 6 שבועות חקרו 115 מעורבים, מרביתם קטינים, במטרה להשיג די ראיות לגיבוש כתב האישום באשמת רצח והפרקליטות שוקלת הגשת כתבי אישום נוספים במעורבות בתקיפה.

שילם את המחיר היקר ביותר. יואל להנהגל ז”ל