כדורגל: שניים מתחת לאפס

עירוני ק”ש הפסידה 2:0 להפועל ב”ש. מסיימת סיבוב ראשון במקום האחרון

סיום עגום לסיבוב הראשון בגזרת עירוני קרית שמונה. הקבוצה של מנחם קורצקי אירחה הערב את מחזיקת הגביע וקבוצת הצמרת של הפועל באר שבע, עם תקוות לזכות לפחות בנקודה אחת ולשפר במשהו את המצב בתחתית הטבלה עם היציאה לפגרת המונדיאל, אלא שתקוות לחוד ומציאות לחוד. באר שבע, שלא נזקקה ליכולות עילאיות, הצליחה להיות מספיק חדה ליד השער ומספיק יעילה בחלק ההגנתי, כדי לנצח 0:2 ולזכות בניצחון חמישי ברציפות. ראויה למחמאות יוזמת הטקס לפני המשחק למען המאבק לאלימות נשים והבאת אוהדים צעירים ממרכזים קהילתיים מרחבי הגליל העליון. היום היו ביציעים ספורטאים צעירים מצפת ומועצה אזורית מרום הגליל.

ילדי מרום הגליל ביציעקרית שמונה עלתה למשחק היום, כשברקע שביתת עידוד שהכריזו אוהדי הקבוצה המשתייכים לארגון blue lions, המוחים על השארתו של מנחם קורצקי בתפקיד המאמן. דז’וגאס ברטקוש שב לשערה של הקבוצה, נועם כהן מצא את עצמו כבלם שלישי לצידם של עאיד חבשי ואיתי בן שבת, ליאור טימוטי מוזי מצא את עצמו כמגן ימני. הסיפור הגדול של המשחק הוא היכולת המצוינת שגילו שניים מה”אקסים” של קרית שמונה – הקשר עדן שמיר, שהיה השחקן הדומיננטי במרכז המגרש, והחלוץ רותם חטואל – שהפעם עלה בהרכב, ובדקה ה-33 זכה להגבהה מצוינת מרמזי ספורי ונגח לרשת של ברטקוש. עוד “אקסים” של קרית שמונה, שתרמו את חלקם לניצחון של באר שבע הם הבלם איתן טיבי – שרשם הופעה מלאה והמגן שגיב יחזקאל, שבדקה ה-90 סיפק מסירת רוחב, שגרמה לג’וזף מבונג המחליף, להרחיק את הכדור לשערה של קבוצתו ולקבוע את תוצאת המשחק – ניצחון 0:2.

מלך השערים החדש של הליגה. רותם חטואל ואוהדאיתמר שבירו – מלך השערים של קרית שמונה, שפגש את קבוצת האם שלו, נקלע ליום לא מוצלח והעובדה שאת האיומים המשמעותיים על שערה של באר שבע סיפק אופיר בנבנישתי בשלהי המחצית הראשונה, כשבעט לקורת השער של הקבוצה מהנגב, אומרת הכל.

קרית שמונה יוצאת לפגרה, כשהיא במקום האחרון בטבלה, עם מאזן שעומד על ניצחון אחד, 5 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים. האם זה מה שיביא לזעזוע בעמדת המאמן? הזמן יגיד.

הרכב קרית שמונה במשחק (בסוגריים המחליפים): דז’וגאס ברטקוש, ליאור טימוטי מוזי (מוחמד שאקר – 79), עאיד חבשי, נועם כהן (תמיר עדי), איתי בן שבת, ניר דרורי (ג’וזף מבונג – 62), סמואל בראון (ידין לוגסי – 62), אופיר בנבניסטי, יואב הופמייסטר (סנין סבאי – 62), רועי קהת ואיתמר שבירו 

יישאר מאמן הקבוצה גם אחרי החזרה מהפגרה? מנחם קורצקי (צילום: שלומי גבאי)