כדורסל גברים: לא איבדו את הצפון בדרום

הפועל גליל עליון ניצחה 61:73 את משחק החוץ מול הפועל באר שבע, למרות מחצית ראשונה רעה.

*. כל התמונות צולמו ע”י גיל נוימן

הפועל גליל עליון פותחת את השבוע החדש עם חזרה למסלול הניצחונות. שישה ימים אחרי ההפסד הביתי המאכזב והמתסכל במשחק מול הפועל גלבוע גליל הצליחה הקבוצה לזכות בניצחון במשחק החוץ מול הפועל באר שבע – והיא יוצאת לפגרת הנבחרת עם מאזן של חמישה ניצחונות ושני הפסדים.

הפועל גליל עליון עלתה עם חמישייה הכוללת את הרכז אייק אירבו, הגארד שאבון לואיס, ה פורוורד אייזיה אייזנדורף, הפורוורד נמרוד לוי והסנטר גבי צ’אצ’אשווילי המחצית הראשונה של המשחק לא היוותה פרומו אמין לבאות. הפועל גליל עליון קלעה באחוזים רעים מאוד, גם משחק ההגנה לא היה במיטבו – אם כי לא נוצל ע”י הקבוצה המארחת כדי לפתוח פער גדול. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 13:16 לזכות באר שבע.

ברבע השני משחק ההתקפה של הגליל ירד עוד ברמתו והקבוצה קלעה 10 נקודות בלבד, בעוד שהקבוצה האורחת נראתה קצת יותר טוב בהשוואה לרבע הראשון ולהפסקת המחצית היא ירדה ביתרון 23:35, כשעל יותר משליש מהנקודות של באר שבע חתום שחקן הפנים, דרק פרדון, שקלע 12 נקודות. הייתה זו מחצית עם אחוזי קליעה נמוכים – גליל עם 2/16 מחוץ לקשת לעומת 2/10 מצד באר שבע, עם 35 אחוזי הצלחה מתוך הבקבוק לעומת 46 מהצד של באר שבע.

היו שם גם ברגעים הפחות טובים. ליאור דדון, אופיר בנימיני וסיני ניר – האוהדים המסורים שעשו את הדרך הארוכה מהגליל לבירת הנגב

במחצית השניה התהפכו היוצרות. משחק ההגנה של הגליל השתפר, משחק ההתקפה יצא מהתקיעות, ריצת 4:16 עם דקות מצוינות של אייק איירבו, שאבון לואיס וגבי צ’אצ’שוילי הובילו למהפך ומכאן ואילך גליל לא שמטה את היתרון, שעמד על 47:51 בתום הרבע השלישי.

ברבע האחרון של המשחק נמשכה אותה מגמה. הגנה חזקה של הגליל, משחק התקפה שזורם. שחקני הגליל הצליחו לתסכל את המשחק של הקבוצה המארחת, שככל שחלפו הדקות נכנסה לבעיית עבירות, שלושה משחקניה – נטע סגל, ג’וניור איטו וקודי דמפס, מצאו את עצמם יוצאים מהמשחק עם חמש עבירות, בעוד שבגליל בלטו עומר טל ואיתי מושקוביץ עם שלשות, ברייס וושינגטון גילה יעילות מתחת לסלים ותרומה של שחקנים נוספים באספקטים שונים סללה את הדרך לניצחון 61:73.

עוד משחק עם מספרים גבוהים. נמרוד לוי

הפועל גליל עליון שברה הערב את שיאי הריבאונד שלה מזה שנים. לא פחות מ-55 כדורי חוזרים קטפו שחקניה – על 11 מהם חתום ברייס וושינגטון ועל 9 נמרוד לוי. באר שבע ליקטה 46 כדורים חוזרים. שתי הקבוצות היו ביום רע מבחינת אחוזי הקליעות. כל אחת מהן קלעה 19 קליעות מוצלחות – גליל מ-27 ניסיונות ובאר שבע מ-30. האיש החם של הגליל מקו העונשין היה אייק איירבו – שקלע 9/9. מחוץ לקשת שחקני הגליל קלעו 8/26 – לעומת 4/25 שקלעה באר שבע, בפרמטר הקליעות ל-2 נקודות כ”א מהקבוצות קלעה 15 נקודות – שחקני הגליל מ-38 ניסיונות ושחקני באר שבע מ-43 ניסיונות.

את רשימת הקלעים הגלילית מוביל הערב שאבון לואיס עם 17 נקודות – למרות אחוזי קליעה לא טובים. נמרוד לוי סיפק 13 נקודות, אייק איירבו קלע 11 נקודות (9 מקו העונשין), איתי מושקוביץ עם 9 נקודות (3/7 מחוץ לקשת), עומר טל עם 8 נקודות, גבי צ’א’צ’שוילי עם 7 נקודות ו-7 ריבאונדים, ברייס וושינגטון עם 5 נקודות, אייזאה אייזנדורף עם 3 נקודות. שותפו: רון כהן ויובל לוין.

תמונת ניצחון מתבקשת. שחקני הגליל חוגגים בסיום המשחק