שישי הבא בצפת – גמאני רצה

בשבוע הבא: שישי נשי וספורטיבי בצפת, במטרה להעלות את המודעות למחלת סרטן השד. הפרטים המלאים בכתבה הבאה.

מיזם מרגש ומיוחד של מרכז צעירים בצפת יחד בהתגייסות עסקים ברחבי העיר צפת סלל את הדרך לאירוע מיוחד וראשון מסוגו בצפת במסגרת חודש המודעות לסרטן השד. ביום שישי, 29.10 יתקיים הפנינג ריצה, הרצאה בנושא סרטן השד ואימון עם שלושת המאמנים המובילים בגליל והכל במסלול הריצה במיישר ובמצודת בירייה הסמוכה.

האירוע ייפתח בשעה 8:00 עם התכנסות בתחילת המסלול במישר, חלוקת חולצות מתנה וכו’, בשעה 8:30 יוזנקו המשתתפות למסלול ריצה/ הליכה באורך 3.5 ק”מ. לאחר מכן תתקיים במקום הרצאה קצרה ומרתקת של אנדרה הורביץ- מקדמת הבריאות המחוזית של אחת מנותנות החסות המרכזיות של הארוע- מכבי שירותי בריאות. בשעה 10:00 יצטרפו גם שלושת המאמנים המובילים בגליל שהתגייסו גם כן לפעילות החשובה: נטע מימון, מיכל רייכר ואייל בן סימון כשעל המוסיקה יהיה אמון d.j רז שמואל.  בנוסף, מארגני האירוע מציינים כי למשתתפות צפויות שורה ארוכה של הפתעות כאשר הפעילות כולה הינה ללא תשלום.

חודש המודעות לסרטן השד 2021 הינו בסימן הורדת גיל הבדיקות הממוגרפיה מגיל 50 לגיל 40, במסגרת סל הבריאות ובמטרה לקרוא לנשים בגילאים אלו- ללכת ולהיבדק! באמצעות גילוי מוקדם של המחלה ניתן להגיע ל 92% החלמה- גילוי מוקדם מציל חיים. נשים יקרות, הגעתם לגיל 30? קבעו תור לכירורג שד, מגיל 40 ומעלה יש לבקש הפניה לבדיקת ממוגרפיה.