הכל דבש בבית הנשיא

שיא המדינה ורעייתו אירחו נציגות נכבדת של דבוראים ואנשי מועצת הדבש.

לרגל ראש השנה, רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג, אירחה אתמול מפגש עם דבוראי ישראל ונציגי מועצת הדבש, שהוזמנו על ידה ועל ידי הנשיא יצחק הרצוג. המפגש הוקדש לתופעת היעלמות הדבורים עקב משבר האקלים. בפגישה השתתפו מנכ”ל מועצת הדבש אופי רייך ודבוראים מרחבי הארץ.

הדבוראים סיפרו למיכל על אהבתם למקצוע מינקות, ועל הקשיים הכרוכים בו. רבים מהם דור שלישי ואף רביעי למקצוע, סיפרו לה על העבודה בתחום מגיל כה צעיר. חלקם אף הביאו למפגש את ילדיהם, דור שני ושלישי לענף הדבוראות.

רעיית הנשיא האזינה לדבריהם ואמרה: “אמנם אני לא חקלאית אבל החקלאות זורמת בעורקיי. המשפחה של אמי הייתה מראשוני עפולה וזיכרונות הילדות שלי הם עם סבא על הטרקטור. גם אחרי שכבר עברה העירה, אמא שלי תמיד הייתה מודאגת מהגשם. זה כנראה משהו שעובר בגנים, כמו שהדבוראות היא עסק משפחתי.” רעיית הנשיא העמיקה עם הדבוראים גם על השפעות משבר האקלים על עבודתם ועל הדרכים לסייע בשימור הדבורים והדבוראות, ולאחר מכן סיכמה את דבריה: “אני רוצה לברך אתכם ולהגיד שלמדתי מכם רבות. אני מאחלת לכם ולכולנו שנמשיך להיות ארץ זבת חלב ודבש”.

מנכ”ל מועצת הדבש אופי רייך הדגיש את חשיבות השמירה על ענף הדבוראות: “צריך לציין שהדבורה איננה רק יצרנית דבש וחשיבותה אינה מסתכמת ביצור דבש, אלא גם ובעיקר בפעולת ההאבקה שהיא מבצעת. הדבורים מאביקות חלק ניכר מצמחי ארץ ישראל ובכך מאפשרות חקלאות יציבה, יצור מזון ובטיחות מזון לכל תושבי העולם בכלל ולמדינת ישראל בפרט”.

במהלך האירוע הצטרף הנשיא יצחק הרצוג, בירך את הדבוראים, שמע מכל אחד על עבודתו והשתתף בצילום הקבוצתי עמם לצידה של מיכל. תפוח בדבש  כולם טעמו דבש מסוגים שונים ותפוחים מרמת הגולן.

נציגי מועצת הדבש והדברואים לצד הנשיא ורעייתו (צילום: לע”מ)