כדורסל בוגרים: גליל עליון בליגת העל

הפועל גליל עליון שבה לליגת העל אחרי 13 שנים, זאת לאחר שניצחה 84:88 את הפועל עפולה.

*. צילום: פושקו

וואו, הנה הרגע הגדול שלו חיכינו 13 שנים הגיע – הפועל גליל עליון חוזרת לליגת העל !!! בסיומה של עונה מלאה בעליות וירידות, עם תקופה של הקפאת אימונים בשל משבר הקורונה, עומסי משחקים כתוצאה מלו”ז צפוף, הפסקת משחקים כפויה בשל מבצע “שומר החומות” ועוד אלף אחד מכשולים, הפועל גליל עליון שלנו הצליחה לנצח הערב 84:88 את הפועל עפולה, במשחק החמישי והאחרון בסדרת חצי גמר הפלייאוף העליון – והנה היא חוגגת העפלה לליגת העל, במשחק ששוחק באווירה של הר געש באולם “הפיס” בכפר בלום, משחק שהזכיר באווירה את ימי שנות התשעים, שבהם האולם היווה מבצר. אין ספק שלאווירה שיצרו אוהדי הקבוצה יש חלק ענק בהישג הגדול בסדרת חצי הגמר. עכשיו, נשארה עוד מטרה: לזכות במשחק “אלוף האלופים” של הליגה ביום חמישי מול אליצור נתניה, שוב באולם “הפיס” בכפר בלום. 

התעלו ב”מאני טיים” אוהדי הפועל גליל עליון בפעולהפתיחת המשחק האירה פנים לקבוצה האורחת, שבדקות הראשונות הייתה דומיננטית יותר וצעדה ביתרון חד ספרתי גבוה, שהגיע לאחר 6 דקות משחק ל-9:18. גליל עליון חזרה מפסק זמן ונראתה טוב יותר והצליחה לכרסם ביתרון של עפולה, עד לכדי 20:23. ברבע השני התפתח משחק צמוד, שבו היתרון עבר מצד לצד – ובסיומו של הרבע עפולה הוליכה 46:47.

ברבע השלישי של המשחק שחקני הגליל השתלטו על המשחק, הוליכו ביתרון חד ספרתי גבוה ברוב דקות המשחק, אלא שעפולה נכנסה לעניינים לקראת סיומו של הרבע והמשחק שוב הפך צמוד ובתום הרבע השלישי עפולה צעדה ביתרון 70:71.

כך נראית תמונת ניצחון. שחקני הקבוצה חוגגיםברבע האחרון של המשחק התפתח משחק צמוד, אלא שלקראת אמצע הרבע שחקני הגליל כבר עלו ליתרון 75:82 ונראה היה שהם בדרך לניצחון. עפולה חזרה מפסק זמן כמו מלוע של תותח, קרון דשילדס, גוני יזרעאלי ונועם מטלון הובילו את עפולה לריצת 0:9, בתוך שתי דקות ורבע – וכך עפולה מצאה את עצמה ביתרון 84:82 – שתי דקות ו-45 שניות לתום המשחק. בנקודה הזו גליל לקחה את עצמה בידיים, חיזקה את ההגנה ועפולה הפסיקה לקלוע, אלא שגם גליל איבדה כדורים והתוצאה נותרה בעינה, עד ש-44 שניות לתום המשחק צמד קליעות עונשין של קנדל אנתוני הביאו לשוויון 84:84. איבוד כדור של הגארד העפולאי, קרון דשילדס, 26 שניות לסיום, הודות לחטיפה של גבי צ’אצ’שוילי, הוציאה את גליל להתקפה, שבסיומה עבירה שנעשתה על הקפטן אלון ספיר, שלחה את הקפטן לקו וזה קלע פעמיים מקו העונשין והעניק לגליל יתרון 84:86, כל זאת 10 שניות לתום המשחק. עפולה חזרה מספק זמן וחידשה את המשחק מהחצי, אלא שאיבוד כדור הוביל ליציאה להתקפה גלילית ולעבירה שנעשתה על הפורוורד, אייזיאה אייזנדורף, ש-2.5 שניות לתום המשחק לא התבלבל, קלע פעמיים מקו העונשין של המשחק והוביל את הגליל לניצחון 84:88 או במילים יותר מכוונות – הוביל אותה לליגת העל !!

אז מה עשה הערב את ההבדל במספרים? הפועל גליל עליון החטיאה רק פעם אחת מ-26 ניסיונות קליעה מקו העונשין, בעוד שעפולה החמיצה 5 ניסיונות מ-18 מהקו. הפועל גליל עליון איבדה 8 כדורים בלבד – 10 פחות מעפולה. המצטיינים בשורות הגליל היו קנדל אנתוני ואלון ספיר – שקלעו 20 נקודות כ”א והתעלו ב”מאני טיים”. הסטטיסטיקה המלאה של שחקני הגליל, מתחת לפסקה זו. לסטטיסטיקה המלאה של שתי הקבוצות, הקליקו כאן .

שמחה גדולה הלילה. שחקני הקבוצה והאוהדים חוגגים בסיום המשחק