עידן הרחפנים הגיע לחקלאות

פרופ’ דן לבנון ממכון מיגל נבחר לראש צוות השיפוט בתחרות הראשונה בישראל ל- ‘רחפן החדשני בחקלאות’ בתערוכת אגרומשוב! התערוכה תתקיים ב:  14-15.6.2021, בבנייני האומה, ירושלים. הרחפנים מסייעים לחקלאים בבקרה, תיעוד, פיקוח, השקיה וטיפול מבוקר, יעיל ומהיר יותר בגידולים החקלאיים.

בשנים האחרונות הרחפנים נכנסו לחיינו יותר ויותר, אם בעבר הייעוד של הרחפן היה לצילום או משחק, כיום הטכנולוגיות המולבשות על הרחפנים הופכות את המעופפים לאמצעי טכנולוגי מתקדם בעולם הניווט, שליחויות, איתור וחקלאות.

צוות הפקת התערוכה החקלאית המובילה בישראל- אגרומשוב החליט השבוע על השקת תחרות חדשה שתתקיים לראשונה בישראל- ‘הרחפן החדשני בחקלאות’, התחרות תתקיים במהלך התערוכה החקלאית ב 14-15.6 בבנייני האומה בירושלים.

עוד הוחלט לאחר בחינה של מספר מועמדים כי מי שיעמוד בראש צוות השיפוט לבחירת הרחפן החדשני בחקלאות יהיה פרופסור דן לבנון, הנחשב לדמות מובילה במיוחד בצד הטכנולוגי של החקלאות.

פרופ’ דן לבנון, צילום: מכון מיגל

פרופסור לבנון משמש כמנהל המדעי של מכון המחקר מיגל, של החברה לפתוח הגליל, ושימש כמדען הראשי של משרד החקלאות, כחוקר במנהל המחקר החקלאי, ופרופ’ לביוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל חי. פרופסור לבנון מוביל במיגל תהליך חשוב ופורץ דרך של הטמעת טכנולוגיות ושילוב של כלים חישוביים בעולם החקלאות, להעלת פריון והגדלת הרווחיות יחד עם החוקרים השונים במיגל.

בימי ‘חקלאות מדויקת’ המבוססת על טכנולוגיות, חיישנים, לוויינים ומערכות בינה מלאכותית המספקות נתונים און ליין, בדיוק רב ובהיקף עצום על הגידולים, נכנסים גם הרחפנים לעולם החקלאות עם השפעות מרקיעות שחקים במטרה להגדיל את היבולים, לצמצם עלויות, לכסות שטחים חקלאיים גדולים בזמן קצר והכול ללא מגע יד אדם

במסגרת התערוכה החקלאית המובילה בישראל- אגרומשוב שתתקיים ב 14-15.6.2021 כאמור יוצגו מגוון טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות של רחפנים המסייעים לעולם החקלאות. הרחפנים מסייעים לחקלאים בבקרה, תיעוד, פיקוח, השקיה וטיפול מבוקר, יעיל ומהיר יותר בגידולים החקלאיים, מהם ייבחר הרחפן החדשני לחקלאות, הראשון בישראל!.

תערוכת אגרומשוב הינה התערוכה המובילה והגדולה בישראל לחקלאות, התערוכה תתקיים זו השנה ה 30 ולראשונה בבנייני האומה בירושלים עם מאות מציגים ואלפי חקלאים ויזמים בתחום החקלאות. התערוכה שמתקיימת בחללים ממוזגים הינה האירוע החקלאי הראשון לאחר עידן הקורונה ובקרב החקלאים נרשמת התרגשות רבה לקראת האירוע החגיגי כאשר מציגים גם מעבר לים צפויים להגיע ולקחת חלק כאורחים וכמציגים.

צילומי רחפנים: אבי אריש – רחף פתרונות אויירים