מסגרות החינוך בצפת יפעלו בחודש יולי

בעיריית צפת מתכוונים להמשיך את שנת הלימודים מעבר ל-30 ביוני. התוכנית אמורה לכלול את כל הגילאים מגיל הגן ועד כיתה י”א. ההשתתפות בלימודים אינה חובה

אגף החינוך בעיריית צפת בשיתוף המתנ”ס נערכים בימים אלו לקראת הפעלת מערך החינוך במשך שלושה שבועות בחודש יולי.

תכנית הלימודים הקיצית תשים דגש על שמירת הרצף החינוכי והגברת החוסן האישי של התלמידים,  ששהו בבתים זמן רב בעקבות משבר הקורונה. התלמידים בתקופה ממושכת זו נמנעו מאינטראקציה רגשית, חברתית ולימודית. במחלקת החינוך בעיריית צפת מדגישים כי התוכנית תפעל מגיל הגן ועד כיתה י”א.

רה”ע שוקי אוחנה, המכהן גם כיו”ר אגף החינוך מלווה מקרוב את בניית תכנית הלימוד הקיצית. “אני  רואה חשיבות אדירה בפתיחה והפעלת התוכנית במוסדות החינוך ברחבי בעיר עבור כלל המגזרים. פערים חברתיים שנוצרו ואינטראקציות בינאישיות בין תלמידים, חשובים מאד, בפרט שתפיסת מערכת החינוך בצפת לא רואה את בתי הספר כמפעל ציונים בלבד, אלא כמוסד חברתי לכל דבר”.

כאמור, בימים אלו, נמצאים בעירייה ובמתנ”ס בעיצומן של ההכנות לתוכנית. במסגרת ההיערכות, פועלים הצוותים על מיקוד התכנים הלימודיים, הרגשיים והחברתיים ובתוכניות הפגה והעשרה. הצוותים פועלים מול מנהלי בתי-הספר והגננות לעודד את ההורים ואת התלמידים להירשם לתוכנית, מכיוון שאין חובת השתתפות במסגרת הזאת, לא למורים ולא לתלמידים.

אוחנה  הודה למשרד החינוך , למנהלת מחוז הצפון ד”ר אורנה שמחון על שיתוף הפעולה ,לאגף החינוך, לצוותי החינוך על השקעתם הרבה לקראת הקיץ הקרוב.  למנהלי בתי הספר , לגננות לצוותי החינוך , לעובדי החינוך ומאחל לכולם קיץ מהנה , פורה ומשמעותי. אוחנה: ” אני קורא להורים להקדים ולהירשם למגוון הפעילויות והתוכניות מגני הילדים ועד לכיתות י”א. מאחל לכולם קיץ פורה”.