כדורגל: חוזרים לשבוע על כל הקופה

עירוני קרית שמונה חוזרת לפעילות. הערב משחק חוץ מול הפועל באר שבע, יחל שבוע של משחקים על כל הקופה, בתקווה שיסתיים עם כרטיס לאירופה.

שבועיים חלפו מאז ההפסקה הכפויה של משחקי הפלייאוף העליון ליגת העל, בעקבות המצב הביטחוני ששרר במדינה עד ליום שישי האחרון. עירוני קרית שמונה תחזור הערב, בשעה 21:00, למעגל משחקי הליגה – כשתתארח אצל הפועל באר שבע ותתחיל למעשה שבוע משחקים אחרון לעונה הזו – עם משחק ביתי באמצע השבוע מול מכבי חיפה (רביעי, 20:00) ובשבת יצפה לה משחק חוץ מול מכבי ת”א (20:30). קרית שמונה מדורגת במקום החמישי בטבלה והיא יודעת שכדי לזכות בכרטיס למפעל החדש של אופ”א – הליגה האזורית, שיהפוך למפעל השלישי בחשיבותו בדרג המשחקים הבינלאומי אחרי ליגת האלופות והליגה האירופאית, היא תהיה מוכרחה למחוק פער של שתי נקודות מהרביעית בטבלה, מכבי פ”ת. בהחלט שבוע מאתגר במיוחד, אך גם אם קרית שמונה לא תצליח להשיג כרטיס לאירופה – עצם זה שבשלב הזה של העונה היא נאבקת על סוג של קצפת ולא כנגד הירידה מליגת העל, כל זה בעונה כל כך מורכבת – גם זה משהו שאפשר לרוות ממנו מנה מסוימת של נחת.

אם רוצים כרטיס לאירופה – מוכרחים מיקוד ליד השער. יוג’ין האנסה מול שוער הפועל חיפה (צילום: פושקו)הפועל באר שבע, שמדורגת במקום השישי, עברה תקופה מאוד מסובכת בשל המצב הביטחוני שרר בדרום הארץ – דבר שאילץ אותה להתאמן ולשחק בחיפה את המשחק מול מ.ס אשדוד בשבוע שעבר, חוזרת לאצטדיונה הביתי ותזכה לתמיכה של לפחות 5,000 אוהדים. באר שבע רחוקה 4 נקודות מהמקום הרביעי – ובמחזור הבא צפוי לה משחק מול מכבי פ”ת, שתשחק הערב מול מכבי ת”א, סגנית המוליכה, שתהיה מוכרחה לנצח כדי לשמור על סיכויים לזכייה באליפות – מה שיוצר מצב של משחק עונה עבור באר שבע, שיודעת שאם תנצח הערב היא קרוב לוודאי תצמצם משמעותית את הפער ממכבי פ”ת ובכך היא תוכל לשמור על סיכויים לסיים את העונה עם כרטיס לאירופה.

קרית שמונה תתייצב למשחק עם חוסרים משמעותיים בחוליית הקישור האחורי. סמואל בראון כבר סיים את העונה מזמן, בעקבות החלמה מפציעה בברך, והיום הקבוצה הצפונית עלולה להתמודד גם עם היעדרות של הקשר האחורי, יואב הופמייסטר, שסובל גם הוא מפציעה בברכו. במידה וייעדר, אדריאן רוצ’ט צפוי לפתוח במקומו בהרכב. המגן הימני, דור אלו – “אקס” באר שבע, ייעדר בגין צבירת כרטיסים צהובים – את מקומו יתפוס יובל לוין. בחלק הקדמי אופיר מזרחי בספק, בגלל פציעה טורדנית – אך עשוי להיכלל בסגל. קרית שמונה תצטרך את צמד הבלמים, אורי דהן ועידן נחמיאס ואת השוער – דזוגאס ברטקוש, במיטבם מול הניסיונות ההתקפיים המרובים שצפויים מצידה של באר שבע – לה חלק קדמי מגוון עם שחקנים איכותיים דוגמת הקשר הפורטוגלי ז’וסוואה ושחקני ההתקפה המהירים בעלי הערב בקרית שמונה – שגיב יחזקאל, סנטיהו סלליך – שצפויים לעלות בהרכב ורותם חטואל – שעשוי לעלות מהספסל. כמו כן – גם אלטון אלקולטסה ואנתוני וארן הם שחקני התקפה מסוכנים שיכולים לשרת את באר שבע.

מנגד, קרית שמונה תצטרך לדעת לצאת להתקפות מתפרצות מהירות ולייצר סיומת טובה – כשהדברים מתייחסים במיוחד לקשר רועי קהת ולשלישיה ההתקפית הכוללת את ה”אקס” – החלוץ לוסיו מרינאו ושחקני הכנף מוחמד שאקר ויוג’ין האנסה.

מוכרחים להיות על המשמר. דז’וגאס ברטקוש והבלמים, עידן נחמיאס ואורי דהן