חיה ונושמת פילאטיס

הפילאטיס שינה את חיי של איב מוסרי מקצה לקצה – ואנו שמחים שהיא משתפת אותנו בסגולות הפילאטיס לגוף האדם.

הגליל העליון והגולן שופעים במאמנים ומאמנות בעלי כישרון, שתורמים רבות לחיים בריאים במרחב הצפוני. אחת, יחידה ומיוחדת, שמקדישה חלק ניכר מחייה להעברת אימוני פילאטיס בנאמנות מוחלטת לתורתו של מייסד השיטה, ג’וזף פילאטיס, היא איב מוסרי, בת קיבוץ מרום גולן, המתגוררת בשנים האחרונות בקיבוץ הגושרים.

איב מוסרי למדה את רזי השיטה אצל מאסטר בראד הווארד, בעת לימודי התואר שלה בניו יורק – באוניברסיטת ג’רזי סיטי. הסטודיו שבבעלותה של איב מוסרי, השוכן באזור התעשייה הדרומי בקרית שמונה, חגג אתמול 9 שנים להיווסדו – תשע שנים שבהן עזרה ועוזרת איב מוסרי לרבים ורבות ליהנות מחיים טובים ובריאים יותר.

אימוני הפילאטיס מסייעים לחיזוק שרירי הליבה, שרירי הבטן והגב. לאיב מוסרי יש משנה מאוד סדורה ומדויקת לשיטת האימונים שהיא מעבירה: “המטרה של פילאטיס היא חיזוק של השרירים הפנימיים, שיפור איכות החיים. עוד אלמנטים שאימוני הפילאטיס מעניקים הם יציבות, חיזוק ועיצוב הגוף, שיפור מצב רצפת האגן והסוגרים, פתרון לבעיות של כאבי גוף ומענה לפריצות דיסק. כשעושים את הפעולות בצורה נכונה ומדויקת, הגוף מתחזק מהר ובצורה יעילה. היתרון הגדול של אימוני הפילאטיס, שאין צורך באימונים ארוכים  כדי לראות תוצאות נהדרות. הפידבקים שאני מקבלת מהמתאמנים והמתאמנות שלי הם עבורי ההוכחה שהדרך שלי נכונה. לאחרונה זוג מתאמנים שלי בגילאי 70, נסעו לטייל בחו”ל – והם שלחו לי משם הודעה שבה הם הודו לי על כך שהודות לאימונים הם מתמודדים בהצלחה עם שינויים טופוגרפיים. יש לי מתאמנות, שאחרי דקות ספורות של עמידה היו נתקפות בכאבים – ובזכות עבודה נכונה באימונים הן נהנות מיציבות גופנית ובריאות מיטבית”.

גם היא גילתה דרכה את סגולות הפילאטיס. איב מוסרי לצידה של מגישת הטלויזיה, קרן מרציאנו

מבחינתה של איב מוסרי היא מתייחסת לעשייה שלה בצורה ההדוקה ביותר, זו הסיבה שהיא אינה מרחיבה את הפעילות של הסטודיו והיא למעשה הדמות היחידה שמעבירה אימונים בסטודיו – והיא מסבירה מדוע: “חשוב לי לתת מאתיים אחוז יחס ומקצועיות למתאמנים והמתאמנות שלי. אני לא מתפשרת על רמת האימון ועל רמת המכשור בסטודיו. גם כשהייתי בהריון של בתי היחידה אמילי, כל עוד יכולתי לאמן בטרם נכנסתי לתקופה ממושכת של שמירת הריון, הייתי כאן על המשמר – וברגע שיכולתי לחזור לאמן, חזרתי מיידית לפעילות מבצעית”.

אם בבתה של איב מוסרי, אמילי בת ה-6, עסקינן, הרי שגם היא מוצאת את עצמה חלק מהנוף של הסטודיו. אמילי נולדה אחרי שנים קשות שעברו על איב מוסרי, שעליהן היא מספרת כאן לראשונה: “סבלתי מספר שנים מבעיות פוריות והיו הרבה מאוד קשיים בדרך. אני שמחה שלא ויתרתי וזכיתי במתנה הגדולה ביותר של חיי – אמילי. מהניסיון שעברתי עם עצמי צברתי ידע וכלים לטפל בנשים הריוניות, שאימוני הפילאטיס עוזרים להן מאוד בתקופת ההריון ובתקופה שלאחר הלידה”.

לגדול ולהרחיב את הפעילות כמאמנת אלה לא היעדים המרכזיים של איב מוסרי. מה כן? הנה לכם התשובה: “להמשיך לעשות את מה שאני עושה בצורה הכי טובה והכי מקצועית. אין דבר יותר מתגמל לנפש, מזה שאני נוגעת בחיים של בני אדם ומצליחה לעזור להם להתמודד עם החיים המאתגרים שיש כאן. אני בהחלט מרגישה שאני מצליחה לעשות שינויים בחיים של אנשים. אני רואה את עצמי עוד הרבה שנים בתחום. היעד הבא שלי הוא לעבור הכשרה בארצות הברית של מאסטרית ולהכשיר עוד מדריכות פילאטיס בארץ. לצערי, כאן בישראל יש הרבה מאמנות ומדריכות פילאטיס, אבל הרמה המקצועית לא גבוהה – מאחר ולא כולן עוברות הכשרה מקיפה ומקצועית מספקת. אני מקווה לעזור להעלות את רמת האימון של מאמנות ברחבי הארץ”.