בגליל העליון מתגייסים למען הצלת החופים המזוהמים

משלחת מתנדבים מהגליל העליון הצטרפה למאמצי הניקוי של החופים מהזיהום הכבד שנגרם להם כתוצאה מדליפת נפט גולמי. גם בשבוע הבא מתוכננת יציאה של עוד משלחת

המתנדבים מהגליל העליון בעיצומו של מבצע הניקיון

בשבוע שעבר התרחש בארץ אחד האסונות הסביבתיים החמורים בשנים האחרונות, כאשר עשרות טונות של גושי זפת נפלטו מהים לאורך רצועת החוף: מחופי המועצה האזורית מטה אשר שבצפון ועד לחוף זיקים בדרום. במועצה אזורית הגליל העליון מיהרו להציע סיוע, ובהנחיית ראש המועצה, גיורא זלץ, יצרו אנשי היחידה הסביבתית של המועצה קשר עם מערך ההתנדבות של מועצה אזורית מטה אשר, על מנת לברר כיצד ניתן לעזור.

וכך, בתחילת השבוע פרסמו אנשי היחידה הסביבתית קריאה לציבור להתגייס למען הצלת החופים וביום ג’ יצא מהמועצה אוטובוס ועליו עשרות אנשים לכיוון חופי הים. המתנדבים מקיבוצי האזור – ש”שנים, מכיניסטים, גמלאים ועוד – הגיעו לחופי הזפת, שם פגשו פקחים ממטה אשר שסיפקו להם ציוד והדריכו אותם לגבי אופן הניקוי. העבודה הקשה לא הרתיעה את המתנדבים הנמרצים, אשר אספו כמויות גדולות של זפת במשך שעות ארוכות ושבו הביתה עייפים אך מרוצים שעלה בידם לסייע במקצת.

המתנדבים בהרכב מלא

דניאל הרדי-אופנהיים, מנהלת תחום החינוך הסביבתי במועצה אזורית הגליל העליון: “זו הייתה עבודה סיזיפית ואין ספק שיש עוד הרבה מה לעשות בשטח, אבל אני מרגישה שעשינו עבודה טובה ובעיקר חשובה. בהמשך השבוע תצא גם משלחת מהמכינה הקדם-צבאית בברעם וקבוצות נוספות הביעו עניין להצטרף למאמצי הניקוי, בתקווה שניתן יהיה להחזיר את המצב לקדמותו בהקדם”. 

צילומים: מועצה אזורית הגליל העליון