האגמון נפתח מחדש

אגמון החולה נפתח מחדש לציבור בדיוק בתקופה שבה נדידת הציפורים בשיאה, הביקור במקום כפוף להנחיות משרד הבריאות בקפסולות של 20 איש בשטח הפתוח, ו-10 אנשים בתוך מרכז המבקרים.

אגמון החולה של קרן קימת לישראל, נפתח בימים אלו מחדש למבקרים, זאת לאחר שהממשלה אישרה פתיחת פארקים ואתרי טבע במסגרת ההקלות בסגר ובעקבות הירידה בתחלואת נגיף הקורונה.

אגמון החולה נפתח במתכונת קורונה ועל פי הנחיות משרד הבריאות, ההמלצה למבקרים היא להירשם מראש באתר האינטרנט של האגמון.

הביקור באתר מתנהל על פי מתווה הקפסולות, בשטח הפתוח בקבוצות של עד 20 איש ובתוך מרכז המבקרים בקבוצות של עד 10 אנשים. ישנו גם ויסות של הכניסה לאתר כדי שלא יהיה מגע בין קבוצה לקבוצה. כמו כן בכל עת מסיירים באתר מדריכים ומפקחים שמטרתם לחדד את הנחיות על ריחוק ועטית מסכות.

מרכז המבקרים באגמון החולה

מנהל אזור החולה בקק”ל, אפי נעים: “האגמון נמצא עכשיו בתקופה הכי מעניינת שלו, שכן זו תקופת הנדידה. יש מלא שקנאים ועגורים ועוד כל מיני דורסים. יש אקשן באוויר. גם העובדה שעכשיו אנחנו בתקופת המעבר בין גידולי קיץ לגידולי חורף יש גם הרבה עניין בשטחים החקלאים”.

מנהל מרחב צפון בקק”ל, ד”ר עמרי בונה הוסיף: “נדידת ציפורים היא מופע מרהיב ולכן שווה במיוחד להגיע עכשיו לאגמון החולה ולצפות בעופות למיניהן. המקום מספק חווית טבע ייחודית למשפחות וגם ליחידים”.

צילומים: קק”ל