פרי אהבה

עבור אודי פרי, כדורגלן קבוצת נערים ב’ של עירוני קרית שמונה, כדורגל זוהי דרך חיים. ספורטאי החודש שלנו, שמשחר ילדותו משתייך למחלקת הנוער של המועדון, מלבד התבלטותו על המגרש תורם את חלקו גם לדור הצעיר בבית הספר לכדורגל.

*. כתבת ארכיון משנת 2013

עונה מאתגרת עוברת על כדורגלני קבוצת נערים ב’ של עירוני קרית שמונה. לקבוצה של אלון אלוק זוהי עונה ראשונה במחוז הצפוני של הליגה הבכירה, ואחרי שנים רבות בהן התמודדו מול קבוצות נחותות, העונה הזו מתמודדת הקבוצה באותה ליגה עם קבוצות בכירות בקנה המידה של השנתון – בראשן הנציגות הבכירות של חיפה ונתניה. ארבעה מחזורים לסיום העונה מדורגת הקבוצה במרכז הטבלה, למרות שהסיבוב השני אינו מאיר לה פנים כמו הסיבוב הראשון. החודש שחלף היה חודש מוצלח באופן יחסי לחודשים שקדמו לו, כאשר הקבוצה זכתה בשני ניצחונות בארבעת המשחקים שקיימה. שחקן שבלט בחודש האחרון במיוחד הוא הקשר אודי פרי מקרית שמונה, תלמיד כתה ט’ בבית הספר “דנציגר”, שיחגוג 16 קייצים יום לפני עלייתו לכתה י’. פרי כבש שני שערים בחודש האחרון, האחד במשחק הניצחון 2:4 על מכבי יפיע, והשני במשחק ההפסד 3:2 לקבוצת הצמרת של בני סכנין. שני השערים הכפילו את סך הכיבושים שלו מתחילת העונה, ובהחלט מעידים על התקדמות מקצועית. השחקן מצידו מגיב בצנעה אופיינית: “שמח לכבוש ולעזור לקבוצה, אין ספק שזאת הרגשה טובה. מקווה שתהיה המשכיות”.

מכנה משותף שקיים אצל רוב הספורטאים והספורטאיות בגילאי העשרה אותם ראיינתי, הוא תחלופת ענפי הספורט שעברו עד שהתקבעו בענף בו הם עושים חיל. אצל אודי פרי זה לא כך. כר בגיל ילדות מוקדם הצטרף לבית הספר לכדורגל של עירוני קרית שמונה, שם טיפס צעד אחר צעד לעבר קבוצות הליגה התחרותיות, מקבוצת הטרום לקבוצות הילדים, מהן המשיך לקבוצות הנערים. פרי מגדיר את הכדורגל, “אהבה ממבט ראשון”: “כדורגל בשבילי זה כמעט הכל. מאז שאני זוכר את עצמי הייתה לי משיכה לכדורים, אהבתי לבעוט בכדורים וזה רק הלך והתגבר. גם בזמנים שמעבר לאימונים ולמשחקים אני מוצא את עצמי משחק, צופה במשחקים – קבוצת הבוגרים שלנו וברצלונה תמיד בעדיפות. לא הייתי צריך להתנסות בכל מיני ענפים כדי לדעת שכדורגל זה הדבר האידיאלי בשבילי”. שורשי הכדורגל חזקים אצל אודי גם מההיבט המשפחתי. שמו האמצעי של אודי הוא יהודה, וזה ע”ש סבו יהודה אדרי ז”ל, אב אמו של אודי, אחד מהכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה של הפועל קרית שמונה. את השושלת המשיך כשחקן הדוד יוסי, שמשמש כיום כמנכ”ל המסור של המועדון. אודי יחד עם בן הדודה – קשר קבוצת הנוער עומרי עטיה, הם “הדור השלישי” והם מקווים ללכת בדרכם הספורטיבית של הסב ז”ל והדוד שייבדל לחיים ארוכים: “החלום הגדול ביותר שלי הוא שאצליח להשתלב כשחקן בקבוצת הבוגרים ומשם השמיים הם הגבול, הדרך לשם ארוכה ודורשת הרבה עבודה ומאמץ. אני שמח בהצלחתו של דודי יוסי, שבכל הזדמנות מביע התעניינות במה שאני עושה ורוצה בהצלחתי”.

קבוצתו של אודי פרי השתלבה העונה בצורה טובה בליגה הבכירה, אם כי סבלה בחודשים האחרונים מירידה ביכולתה. עם זאת, פרי מוצא נקודות אור: “סך הכל זו עונה ראשונה שבה אנחנו מתמודדים בליגה עם קבוצות בכירות, זה אתגר גדול בשבילנו, זה מדרבן אותנו וגם אם יש הפסדים לא נעימים, זה הרבה יותר מאתגר לשחק בליגה שבה אתה לא בצד המנצח ברוב הזמן אחרי זמן קצר של משחק. אם ניקח בחשבון שמהקבוצה שלנו עלו מספר שחקנים טובים לקבוצת נערים א’ וגם את זמן ההתאקלמות שלנו בליגה, אז בסך הכל אני חושב שהשתלבנו בצורה טובה, יש בסיס טוב לקראת העונה הבאה. האווירה בקבוצה שלנו מצוינת, רובנו משחקים ביחד כבר הרבה שנים, אנחנו קבוצה פתוחה שקלטה בזרועות פתוחות שחקנים חדשים לחיקה ומאוד נעים להיות במסגרת הזו”.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏‏‏

גולן מועלם, מזכיר מחלקת הנוער של המועדון, חלק שבחים לאודי פרי: “אודי הוא נער מקסים, נער שהוא נכס לכולנו. לא מדובר רק בתרומה על המגרש, אלא הרבה מעבר לזה. הוא נער שאהוב על כולם, מהווה דוגמא חיובית, מגיע מיוזמתו לעזור בבית הספר לכדורגל ולא פחות חשוב מכך – כמי שמצוי בקשר עם מוריו בבית הספר, אז לא רק שאודי הוא תלמיד מצטיין, בזכות אישיותו הוא נער שנערץ על מוריו. אני מאחל לו שימשיך בדרך המבורכת הזו”. פרי, ילד טוב קרית שמונה, לא נשאר חייב והחמיא למחמיא ולמאמן אלון אלוק: “גולן הוא איש יקר, איש שאני שמח שהוא חלק מהמועדון שלנו. אדם מסור שנותן את כולו בשביל ההצלחה שלנו. אצל אלון התחלתי להתאמן העונה, אבל אני מכיר אותו הרבה שנים אחורה. האימונים אצלו ברמה גבוהה, כולנו מרגישים שאנחנו מתקדמים אצלו והוא פשוט מבין אותנו ויודע לכוון בצורה נכונה. הוא מאמן ברמה גבוהה, תעיד על כך שורת השחקנים שהתקדמו תחת הדרכתו מקבוצת הנוער לבוגרים”.

תחום ההדרכה הפך גם הוא חלק משגרת הספורט של אודי פרי, שאחת לשבוע מגיע בהתנדבות לאימוני בית הספר לכדורגל. עבור פרי מדובר בהנאה גדולה שטומנת בחובה הרבה למידה: “אני אוהב את המועדון, מרגיש זכות גדולה להשתייך אליו ומבחינתי אם אני יכול להחזיר במשהו על היחס הטוב, אז אני עושה את זה באהבה. אני עוזר באימונים למאמנים חנן תורג’מן ואבי נגאוקר, לומד מהם המון, נהנה לעזור לילדים הקטנים בצעדיהם הראשונים, זה עוזר לי גם כשחקן להבין בצורה טובה יותר הוראות מהמאמן.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏‏לעמוד‏, ‏‏נעליים‏, ‏סלון‏‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏