תמיד על המסלול

מאמן הכושר ידין ישראלי מכפר בלום רץ בחודש שעבר לראשונה בחייו חצי מרתון, זאת בנוסף לעשייה הברוכה במועדוני הכושר “בי אקטיב” ו”סווט בוקס” ובבית הספר “גוונים” לחינוך מיוחד. שמחים להעניק לישראלי את תואר מאמן החודש.

מאמן הכושר ידין ישראלי בן ה-32 ידוע במרחב הגליל העליון כאדם מאוד ספורטיבי משחר ילדותו. הוא הספיק לחלוק הגנה  על השער של קבוצות הילדים של כפר בלום ועירוני קרית שמונה יחד עם חברו הטוב דני עמוס – שוער מכבי נתניה, הספיק להיות גורם דומיננטי בקבוצות של כפר בלום בכדורסל ובעשור האחרון עושה חיל כמאמן כושר במועדוני הכושר “בי אקטיב” ו”סווט בוקס” בקרית שמונה ובשנים האחרונות כמורה לחינוך גופני בבית הספר לחינוך מיוחד “גוונים” בקרית שמונה.

בחודש שעבר ידין ישראלי הרחיב את רפרטואר העשייה הספורטיבית שלו גם לענף הריצה. ישראלי רץ לראשונה בחייו בתחרות חצי מרתון – ובבמה הכי גדולה של עולם המרתונים הישראלי, בתחרות מרתון ת”א – שבה נטלו חלק כ-42 אלף משתתפים. ישראלי הצליח לרוץ מרחק של 21 ק”מ בתוך שעה ו-37 דקות.  העשייה הספורטיבית המרשימה והמבורכת של ישראלי כספורטאי וכמאמן נותנות לנו את כל הסיבות להעניק לו את תואר “מאמן החודש”. מכאן נעבור לראיון שערכנו עמו.

עוד תמונת ניצחון לאוסף. ידין ישראלי, בסיום מרתון ת”א

ידין, מה הביא אותך למסלול הריצה?
“לפני ארבעה חודשים אמרתי לעצמי שאני רוצה אתגר חדש, שאני צריך לעשות שינוי ולהחשף לדברים חדשים ולצאת קצת מאזור הנוחות.  בשיחה עם חברה מכאן קיבלתי את הפוש להשתתף בתחרות חצי מרתון ת”א. עד לאותה תחרות רצתי לטווחים של עד 8 ק”מ. נרתמתי חזק לעניין, מתוך מטרה לרוץ חצי מרתון.  הדבר הראשון שעשיתי היה טכני – נרשמתי למרתון. הדבר השני – עשיתי תוכנית אימונים. משך כל התקופה פעמיים בשבוע קמתי לריצות בשש בבוקר – כל זה בחורף גלילי בתנאים לא פשוטים. הצבתי לעצמי מטרה לסיים מרתון, קיוויתי שזה יהיה בתוך שעה ו-45 דקות, אני שמח שהצלחתי להפתיע את עצמי ולרדת מהיעד הזה”.

איך הייתה חווית ההשתתפות בתחרות?
“מדהימה. הגעתי לילה קודם לת”א, התעוררתי לבוקר תל אביבי ונכנסתי לאירוע מדהים עם רבבות משתתפים, הרבה אנשים שמעודדים בצידי הדרך, הרבה מוזיקה והרבה צבע. שמח מאוד שהשתתפתי באירוע כזה”.

בינתיים הוא מספק תצוגות תכלית בתרגילי כח. ידין ישראלי (צילום: שרון ינאי)

נזכה לראות אותך בעוד תחרויות?
“אני מאוד מקווה שכל עניין הקורונה יחלוף מהר ושנוכל לחזור לעניינים. אני מרגיש התמכרות קטנה לעניין של הריצה. אני רץ פעמיים בשבוע לטווחים של 10-15 ק”מ. בתקווה שהמצב יחזור לקדמותו, אז אני רואה את עצמי משתתף בעוד חצאי מרתונים. בסופ”ש האחרון אמור היה להיערך מרוץ הגליל העליון, הייתי אמור לרוץ שם יבמקצה העממי לשני קילומטרים חד עם חניכים שלי מבית הספר “גוונים”. לצערי, מזג האוויר והקורונה שיבשו את התוכניות. מקווה מאוד שנוכל עוד העונה לרוץ יחד”.

התחלת שנת הוראה רביעית בבית הספר גוונים. איזה מקום תופסת הפעילות הזו לצד הפעילויות האחרות שלך כמאמן כושר?
“הפעילות בבית הספר גוונים עבורי היא סוג של שליחות, שאני שמח שיש לי את הזכות להיות חלק מבית ספר מדהים, עם אנשים שכל אחד ואחת העם בעלי לב ענק ואינסוף נתינה. הפעילות בבית הספר מאזנת אותי. אני עובד עם כל התלמידים, מדובר ב-31 במספר והם בגילאי 6-18. אחת לשבוע אנחנו עושים פעילות ספורטיבית בחדר הכושר ובבריכה במתחם בריכת מבואות חרמון. מעת לעת, עושים פעילות ספורטיבית בהפסקות ובימי ספורט. העבודה בגוונים מאוד מספקת וממלאת אותי”.

אתה הרבה שנים בתחום האימון. מה יוצר בך את ההנעה לפעולה?
“הדבר שאני הכי אוהב לעשות בחיים זה ספורט ואימון כושר, אני מרגש בר מזל שיש לי את האפשרות לעסוק במה שהכי מספק אותי. אני מאמן במגוון סוגים של אימונים: אישיים, קבוצות קטנות, קבוצות עד 25 משתתפים, אימוני כושר, אימונים פונקציונליים, עובד עם כל סוגי האוכלוסיה – מילדים ועד סבים וסבתות, מאנשים בריאים ועד לאנשים שעושים כושר כחלק משיקום אחרי ניתוח וכחלק מאיזון עם בעיות בריאותיות. יש לי את הזכות להיות שם בשביל האנשים האלה ולעזור להם לסגל הרגלים בריאים לחיים שלהם, אז מבחינתי יש לי הרבה סיבות לסיפוק מהעשייה”.

האימון והנתינה מניעים אותו. ידין ישראלי באימון במועדון ה”סווט בוקס”

בימים האלה שהשפעות הקורונה הביאו להקפאת הפעילות במועדוני הכושר, איך אתה מתמודד עם העניין?

“קשה מאוד לכולנו בצוות האימון וקשה גם למתאמנים. אנחנו אנשי עשייה והפסקת פעילות כפויה זה לא מצב אידיאלי ולא מצב רצוי – אבל אין ברירה, אלא מלהישמע להוראות. אני שולח למתאמנים והמתאמנות שלי הדגמות מצולמות של תרגילים שאפשר לעשות בבית ושולח להם המלצות לשמירה על אורח חיים בריא גם בתקופה הזו. האיזון הוא גורם המפתח בתקופה הזו. אני מעלה לחשבון האינסטגרם שלי סרטונים לאימונים, פתוחים לכל עוקביי ובמטרה שכמה שיותר אנשים יעשו ספורט בתקופה הזו”.

לסיום, מה הטיפ שאתה יכול לתת לאנשים בתקופה הקשה הזו, על מנת לשמור על כושר גופני ועל תזונה נכונה?

“התקופה הזו היא מבחן גדול ומאוד מורכב להרבה אנשים, שלא הולכים לעבודה ונמצאים עם ילדים בבתים. כמובן שאי אפשר לעשות את אותה פעילות שעושים במועדון הכושר וכמובן שעם ההיסטריה של קניות המזון, הקרבה למטבח והשיבוש של סדר היום הרגיל, כל אלה מעלים את הפוטנציאל לצאת מאיזון. אני מציע לכל מי שלא חולה, למצוא לפחות חצי שעה ביום לפעילות אירובית ולתרגילים שניתן לעשות בבית בלי מכשירים מקצועיים. אפשר גם לצאת לטבע וליהנות מהצפון בשיא פריחתו, לרוץ, לעשות הליכה. כמובן שחשוב להיות זהירים עם האוכל ולאכול בצורה מבוקרת, כדי לעבור את התקופה הזו תוך שמירה על כושר ועל תזונה, בתקווה שבקרוב מאוד נחזור לפעילות מלאה ובלי מגבלות”.

מחכה לחזור לשיגרה. ידין ישראלי במועדון ה”סווט בוקס”