טניס: אליפות קרית שמונה יוצאת לדרך

באליפות, שתתקיים זו השנה הרביעית ברציפות, ישתתפו למעלה מ-200 שחקנים מקריית שמונה וישובי הגליל העליון, מילדים ועד למבוגרים.

אליפות קריית שמונה ה-4 תיפתח מחר (יום ד’ 1.7.20) במרכז הטניס והחינוך בקריית שמונה. האליפות תתקיים בהשתתפות למעלה מ-200 שחקניות ושחקני טניס מקריית שמונה ומיישובי הגליל העליון, במגוון קטגוריות וקבוצות גיל, בהן: תחרויות ילדים מיוחדות ותחרויות נשים, גברים, זוגות, זוגות מעורבים, סניורים ומשפחות. משחקי הגמר לילדים ולבני הנוער יערכו ב-19.7 ומשחקי הגמר למבוגרים יתקיימו ב-31.7.

האליפות הקיץ הוטלה בספק בשל המשך מגפת הקורונה, אולם בסופו של דבר עיריית קריית שמונה, מחלקת הספורט ברשות, רשת המתנ”סים העירונית ומרכזי הטניס והחינוך בישראל החליטו לקיימה. בנוסף, תומכים באליפות עמותת הספורט של המועצה האזורית גליל עליון, המתנ”ס של המועצה האזורית מבואות חרמון, המועצה הדרוזית עין קניה ומשרד התרבות והספורט.

עקב הנחיות משרד הבריאות וכללי “התו הסגול”, השחקניות והשחקנים יידרשו טרם המשחקים ולאחריהם לעטות מסכות על פניהם ולשמור על ריחוק חברתי.

אביחי שטרן, ראש עיריית קריית שמונה, מסר: “עשינו מאמץ גדול לספק לקהילת העיר והאזור חוויה ספורטיבית וקהילתית בימים לא רגילים אלה. קיום האליפות מבטא את חוסנה של קריית שמונה והחיבור ההדוק עם מרכז הטניס והחינוך המקומי, שמהווה חממה לטיפוח אלופים בטניס כמו דודי סלע, יליד העיר, או אלופים בחיים, שיוסיפו ויתרמו בעתיד להתפתחותה של קריית שמונה”.

ארז וידר, מנכ”ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ציין כי “מרכז הטניס והחינוך בקריית שמונה נפתח עוד בשנת 1979 לרווחת ילדי הגליל העליון וקהילת האזור, שהתמודדו באותן השנים עם מטחי הקטיושות מלבנון. בימים אלה, הם וכולנו מתמודדים עם אתגר שונה, אולם עדיין אנחנו נחושים להמשיך בפעילותינו התחרותית, בראש ובראשונה מתוך התחשבות בצרכי הילדים בחופש הגדול”.

יורם ממן, סגן ראש העיר והממונה על הספורט קורא לחובבי הטניס בגליל להשתתף בתחרות: “הקורונה לא תעצור אותנו. נשמור על הכללים ונמשיך לקיים פעילויות חינוכיות וספורטיביות”.

טל אמסלם, מנהל מרכז הטניס והחינוך בקריית שמונהאמר:”חשוב לנו להמשיך ולתמוך בעזרת הטניס בתושבי קריית שמונה והגליל העליון, ילדים ומשפחות כאחד, שעקב המשך מגפת הקורונה ייאלצו להתמודד השנה עם קיץ שונה וייחודי”.