בדרכו המיוחדת להצלחה

מאמן הכדורגל אבי נגאוקר סיים בהצלחה גדולה קורס מאמנים ומנהלים מקצועיים. נגאוקר זוכה להערכה גדולה משותפיו לדרך לאורך השנים – ואנו שמחים להעניק לו את תואר “מאמן החודש”.

השבוע שעבר היה שבוע מאוד שמח עבור מאמן הכדורגל אבי נגאוקר, מנהל בית הספר לכדורגל ומאמן קבוצת ילדים ב’ במועדון הכדורגל של עירוני קרית שמונה. אבי נגאוקר, בן 41 מקרית שמונה, נשוי לשלומית ואב לשלושה, סיים בהצלחה קורס מאמנים ומנהלים מקצועיים במכללת משגב, שהיא שלוחה של מכון וינגייט, וכעת הוא מחזיק בתעודת אימון המקנה לו זכות לאמן גם בכל ליגות הבוגרים, למעט ליגת העל. אבי נגאוקר מזה כעשור וחצי מאמן במחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, הוביל להצלחות קבוצות רבות – משנתוני הילדים הצעירים ועד לשנתוני נערים ג’ ונערים ב’. בעונה הקצרה הזו הוביל את קבוצתו לסיום עונה עם המאזן הטוב ביותר במחוז מפרץ 1 – בליגה שבה משחקות קבוצות ממועדונים בכירים ומכובדים באזור הצפון – דוגמת מכבי חיפה, הפועל עפול ובני סכנין.. בארון התארים שלו ניתן למצוא לא מעט זכיות באליפויות, אך חשוב מכך: הרבה שותפים לדרך, בהם חניכים, מנהלי קבוצות שעבדו לצידו והורי שחקנים, מעידים כי מדובר באיש מקצוע שמבחינתו ההישגיות היא לא חזות כל. נגאוקר וגם קבוצתיו לא עמדו לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל, המאמן מקפיד על התנהגות וחינוך לערכים, על מתן מקום גם לשחקנים שפחות משחקים – ובדרך הזו מוביל את קבוצותיו להצלחות. 

מאמן הכדורגל הבכיר שמעון הדרי, שהוא רכז קורס המאמנים והמנהלים המקצועיים במכללת משגב, התרשם מאוד מהגישה של אבי נגאוקר ללימודים במהלך הקורס: “ברמה של חניך בקורס מאמנים ומנהלים מקצועיים,, היה ברור לי שנתקלתי באיש מקצוע שמאוד אהב לספוג ידע וללמוד עוד עוד. למרות שהיה מותר לו להיעדר במכסה של 20 אחוז משיעורי הקורס, הוא אפילו לא נעדר משיעור אחד. הוא היה צמא לשאוב חומרים וללמוד, זה מעיד על דמות של מאמן שרוצה להעשיר את הידע ולהתשמש בו. כשעובדים במחלקת נוער חשוב מאוד לבוא לילדים עם ארגז כלים רחב, מאחר ומדובר בחומר גלם שצריך לעצב. במסגרת תפקידי עברו תחתיי מעל 200 חניכים, אני יכול לומר בלב שלם – שאם אני שם את נכדיי בידיים של אבי נגאוקר אני רגוע ויודע שהם יתפתחו ויתקדמו”.

עונה מוצלחת. קבוצת ילדים ב’ של העונה הנוכחית, בהדרכתו של אבי נגאוקר ובניהולו המסור של רונן פחימה

קבוצת שנתון 2000 של עירוני קרית שמונה, היא הקבוצה שבה צבר המאמן את הפז”מ הרב ביותר. נגאוקר החל איתה את דרכה בליגה תחרותית בשנתון טרום א’, המשיך איתה לשנתוני ילדים ג’ וילדים ב’ והתאחד עמה שוב לאחר עונת הפסקה בשנתון נערים ג’ – שם הוביל את הקבוצה לאליפות שניה במשך ארבע העונות המשותפות. מי שהיה שותף בכיר למסע הזה הוא קלאודיו קרטיס, בעבר שוער מכבי קרית שמונה, ששימש בהתנדבות מלאה כמנהל קבוצה מסור ומעת לעת אפילו סייע לשוערי המחלקה באימוני שוערים. לקרטיס יש הרבה זיכרונות והרבה דברים טובים לומר על נגאוקר, עמו הוא בקשר טוב עד היום, למרות שחלפו מאז למעלה מארבע שנים: “אני את אבי הכרתי מתחילת דרכו במועדון של בני, ניתאי. ישירות התחברנו ושידרנו על אותו גל ובהרמוניה מלאה. אבי היה פתוח לשמוע תובנות ולהתייעץ, הוא ידע לתת את היחס המיוחד לכל ילד – גם לאלה שהיו פחות דומיננטיים מאחרים, כדי שכולם ירגישו טוב בקבוצה. לאורך כל השנים שעבדתי איתו מאוד נהניתי – וככל שעבר הזמן ראיתי על האיש, שהוא מאוד מתקדם מקצועית. גם אם הוא עשה איזשהי טעות, הוא תמיד ידע ללמוד ממנה. הייתה לנו קבוצה מאוד מיוחדת, עם הרבה פעילויות חברתיות – עד עכשיו אני בקשר עם אבות מהקבוצה והרבה שחקנים נשארו חברים טובים, למרות שרובם לא הגיעו לנוער. אבי ואני שכנים, שמרנו על קשר טוב. הרבה נסיעות וחוויות, כשהזכורה לי ביותר הייתה כששיחקנו בשנתון ילדים ב’ במשחק חץ מול בני סכנין. ניצחנו שם וביציאה מהמגרש, לאחר שעלינו על האוטובוס, בגלל היה משחק ליגת על בוגרים בין בני סכנין להפועל ראשון לציון, שוטר שמכוון תנועה שלח את האוטובוס לדרך צדדית – דרך סמטה ופרדס, מצאנו את עצמנו מורידים את הילדים מהאוטובוס כדי לעזור לכוון את הנהג. רק אחרי שעתיים יצאנו משם, כתוצאה מכך פספסנו משחק של הבוגרים שלנו מול הפועל חיפה. אני מאחל לאבי המון הצלחה בהמשך דרכו, איש יקר ואהוב”.

גם את איזי שרצקי הם שימחו. קבוצת שנתון 2000 חוגגת אליפות ליגת ילדים ב’, בשנת 2013 (צילום: יפעת אוחיון-וקנין)


קבוצת שנתון 2000 של עירוני קרית שמונה אמנם לא הצמיחה הרבה שחקנים שהשתלבו בקבוצת הנוער, אך רבים מבוגריה השתלבו בשירות צבאי בתפקידים מאתגרים וביחידות מובחרות. אחד מהם הוא הקשר גל חמווי, ששיחק בעונות האחרונות בקבוצת הנוער של הפועל עפולה. חמווי משתף בקשר המיוחד שנוצר בינו לבין אבי נגאוקר: “דבר ראשון אפשר להגיד על אבי שהוא בן אדם מאוד יסודי ומאוד איכפת לו מכולם. כשהייתי בן 13 עברתי יחד עם משפחתי להתגורר בצפון, לאחר שהתגוררנו בירושלים. את תחילת הדרך שלי בכדורגל עשיתי במחלקת הנוער של בית”ר ירושלים ובשנתון ילדים א’ הגעתי לקרית שמונה. בהמשך אבי אימן אותי בנערים ג’ ואני יכול להגיד, שהוא קיבל אותי בחיבוק ענק ועזר לי מאוד להאיץ את ההשתלבות החברתית והמקצועית שלי בסביבה החדשה. בסיום העונה המשותפת זכיתי בתואר שחקן מצטיין של הקבוצה וזה כמובן שימח וריגש אותי. אבי הוא מאמן מאוד מקצועי ואיש רגיש, מאוד איכפת לו מהשחקנים שלו ומאנשים, הדרך שלו הוכיחה את עצמה והניבה פירות. אני מאחל לו שימשיך לשמור על הערכים האלה, שימשיך להתפתח ולהתקדם ולהיות אהוב על כל כך הרבה אנשים”.

המילים מדברות בעד עצמן, והן רק מחזקות את הבחירה שלנו באבי נגאוקר לתואר “מאמן החודש” של אתר “גליל עולה”, אחרי שאירחנו אותו לראיון בפינת “מאמן החודש” בשנת 2013. אנו מאחלים לאבי נגאוקר המשך עבודה פוריה, עם הרבה חדוות עשייה והנאה מהדרך, שתמיד יהיה כנר לרגליו המשפט האלמותי שהגה יאנוש קורצ’אק ז”ל: “הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים”.

שנתון מופלא. קבוצת שנתון 2000 חוגגים אליפות ליגת נערים ג’ (צילום: ניסן עייש)