זרקור לרוגבי – דנית רוזמן

פינת החשיפה שלנו לספורטאי וספורטאיות מועדון רוגבי גליל עליון שמחה להפנות היום זרקור לדנית רוזמן – שחקנית קבוצת הנשים מזה שלוש שנים. 

בשבת האחרונה התחלנו סדרת כתבות חשיפה עם ספורטאי מועדון רוגבי גליל עליון. את הסדרה פתחה כתבה עם רעי פרידמן, השחקן המצטיין של קבוצת הנוער, שזכה בתואר “ספורטאי השבוע”. היום אנו שמחים להפנות זרקור לשחקנית מרכזית בקבוצת הנשים, דנית רוזמן – בת 30, מקיבוץ מנרה, שעשתה במהלך העשור הקודם עליה ארצה מארצות הברית על מנת להתגייס לשירות צבאי, לאחר מסע נדודים ברחבי הארץ הגיעה לגליל העליון על מנת ללמוד צורפות במכללת תל חי – ולאחר שהתגוררה במספר נקודות על המפה הגלילית עלתה גבוה להר, לקיבוץ מנרה, שם היא חלק מקהילת הסטודנטים הנוטלים חלק בפרויקט “קדמה” – שמטרתו הובלה של פרויקטים חברתיים וקהילתיים.

האהבה שופעת. דנית רוזמן ובעלה לעתיד, יוסי

כמו רוב שחקניות קבוצת הנשים ורוב שחקני קבוצת הגברים, גם אצל דנית רוזמן סיפור האהבה עם הרוגבי החל כאן בצפון. לאחר שבנעוריה התחברה דווקא לכדורגל, מצאה כאן בגליל העליון דנית רוזמן ייעוד חדש לחיבור שבין כדור וכר דשא. לפני שלוש שנים הצטרפה לקבוצת הנשים של מועדון רוגבי גליל עליון בעקבות אתגר עצמי ורצון להיות חלק מקבוצה ובשלב מוקדם גילתה כמה הרוגבי ממלא את חייה: “הרוגבי מביא לי אושר. אני יותר שמחה אחרי אימון ויותר מאמינה בעצמי כל פעם מחדש. יש לי הרבה יותר אנרגיה ובריאות ביום יום בזכות הרוגבי. לפני שהתחלתי לשחק עברתי תקופות קשות בחיים ורוגבי היה אחד הדברים שעזר לי הכי הרבה להחזיר לי ביטחון עצמי בתור בן אדם ובתור אישה. אין על הקבוצה והמאמן שלנו בגליל, עופר המבורגר. הבנות מיוחדות, חזקות ותומכות. תמיד כיף ממש עם המאמן שלנו , עופר ,ועם זאת,יש לו שליטה טובה במשמעת של הקבוצה.

עם הסרת חלק מהמגבלות לפעילות ספורטיבית מקווה דנית רוזמן שקבוצתה תחזור לפעילות מלאה בקרוב: “אני מחכה שנמשיך לשחק העונה. בהחלט זה חסר לנו וכולנו מתגעגעות. אני מפחדת לפעמים שאני לא אביא את ה100% ואז זה ישפיע לרעה על הקבוצה אבל אני גם יודעת שהקבוצה מחזקת אותי ומגלה כוחות שלא ידעתי שיש לי”.

גם להשתטות זה חלק מהעניין. דנית רוזמן וכמה מחברותיה לקבוצה ברגע של שעשוע


מכאן נעבור לפרק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי שמח – “תמיד זוכרים את הטריים (טריי – המקביל לגול בכדורגל) הראשונים בטורניר זה מאוד מרגש. בשבילי זה יותר פשוט, מדי פעם יש את האימונים כאלו שהכל הלך מצויין והיה זרימה ממש טובה בין כל הקבוצה ובמקום להיות עייפה אחרי שקרעת את הצורה בא לך עוד ופשוט כיף בלב . כאילו שפכת את הרע ומילאת בטוב”.

רגע ספורטיבי מאכזב – “בעצם ה״טרי״ שלי הראשון שהיה לי אי פעם בטורניר בעונה השנייה שלי ברוגבי היה יפה ומושלם ומרגש מאוד, אממה… גיליתי שהתבלבלתי בנוגע למיקום של הקו..”.

החלום הספורטיבי הגדול שלי – הרבה זמן חלמתי לשחק רוגבי בנבחרת ישראל, אבל היום החלום הספורטיבי הכי גדול שלי זה תמיד להיות בכושר ותמיד לשחק”.

ספורטאי אהוב – “האתלט ג׳סי אוונס. הוא האפרו אמריקאי שניצח 4 מדליות זהב באולימפיאדה בברלין בזמן שלטון הנאצים”.

קבוצה אהודה בעולם – “נבחרת הנשים של אוסטרליה, כי הן פשוט מדהימות”.

ענפי ספורט נוספים שאת אוהבת – אני אוהבת טניס שולחן ואוהבת לגלוש על הקרח”.

המקום שהכי עושה לי את זה בצפון – “המפל הגדול של נחל עורבים – יש נוף מדהים, שפני סלע ותאנים”.

אוהבת לעשות בשעות הפנאי – “צורפות ואומנות, לקרוא ספרים, להיות עם המשפחה, לטייל בטבע”.

מאכל אהוב – “סושי”.

סרט או תוכנית טלויזיה – “שר הטבעות”.

מוטו/משפט העצמה – “אל תהיה בז לכל אדם ואל תהיה מפליג לכל דבר, שאין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום”. מקור – פרקי אבות פרק ד’ משנה ג’.