שומר על קצב גם בבית וגם ברשת

סהר הורביץ, החניך הראשון של האקדמיה למיוזיק פורם, שממשיך להתאמן בקצב בקראטה ומשמש כמדריך לקבוצות האקדמיה, מעשיר בסרטוני אימון איכותיים את חניכי האקדמיה ואת עוקביו ברשתות החברתיות. שמחים להעניק לו את תואר “ספורטאי השבוע”.

למעלה מחודש שפעילות קבוצות ספורט קפואה ואיש אינו יודע לומר מתי המצב הזה ישתנה והספורט הקבוצתי יחזור לשיגרה. באקדמיה למיוזיק פורם בקיבוץ דפנה, בניהולה המקצועי של סנסאיי מורן קויפמן, לא קפאו על השמרים ומאז היציאה לפגרה הכפויה קבוצות הקראטה, הקיקבוקסינג והנינג’ה קיד שומרות על כושר מרחוק.

מי שמוביל את העניין הוא המדריך הבכיר סהר הורביץ, בן קיבוץ שדה נחמיה, שתגורר יחד עם רעייתו ירדן במושב כפר יובל. סהר הורביץ בן ה-29, שאותו אירחנו בחודש אוגוסט האחרון בפינת “ספורטאי השבוע”, עוסק בקראטה מגיל ילדות מוקדם והיה למעשה לחניך הראשון של האקדמיה. בימים אלה הוא דואג לצייד את מתאמני הקבוצות בסרטונים וביוזמה משותפת עם רעייתו – מדריכת כושר, שלומדת הוראת חינוך גופני במכללת אוהלו, הם מספקים סרטונים לעשיית כושר לעוקביהם ברשתות החברתיות. לנו יש את כל הסיבות להעניק לסהר הורביץ שוב את תואר “ספורטאי השבוע”. מכאן נעבור לראיון שערכנו עמו.

סהר, איך עוברים עליך הימים האלה?
“כמובן שזה מצב לא אידיאלי ולא נוח. הייתי שמח להמשיך ולהגיע לסטודיו להתאמן ולאמן את החניכים המקסימים שלי, אבל זה המצב ועם זה אנחנו מתמודדים. אני מנצל את הזמן הזה לאימונים יחד עם האישה, לאימונים עצמאיים, ללמידה, לעשייה של דברים שביום יום פחות היה זמן אליהם. אני חושב שזו תקופת מבחן לכולנו ואני מעדיף להיות בצד של אלה, שביום שאחרי הקורונה יוכלו להביט אחורה ולדעת שהם ניצלו את התקופה הזו להתפתחות ולטעינה של אנרגיות”.

אתגר הזוגותYarden Azran

פורסם על ידי ‏‎Sahar Hurevich‎‏ ב- יום שלישי, 7 באפריל 2020

מה הביא אותך ליזום סרטונים לחניכי האקדמיה ולקהל הרחב?
“לאחים ואחיות שלי יש ילדים ואני מבין שנוצר ואקום וזו תקופה מאוד מאתגרת להורים למצוא פתרונות לשעמום של הילדים. אני מגיע מרקע של עבודה עם ילדים ולמזלי יש לי שותפות כמו מורן ורעייתי, שהן חזקות בעבודה ונתינה לילדים, כך שמבחינתי זה טבעי שארתם לעניין. ראיתי שהרבה מאמנים מעלים סרטונים וחשבתי איך אני יכול להנגיש את זה. אשתי ירדן ואני התחלנו לייצא סרטונים כדי לתת רעיונות להורים לאימונים שאפשר לעשות לילדים בצורת משחקים המעודדים חשיבה. חשבנו איך אפשר להנגיש את זה להרבה גילאים. לשמחתי היו תגובות טובות וזה נותן דרייב. סרטון אחד זכה להמון שיתופים, אפילו מורה מאילת כתבה שהיא השתמשה בזה והילדים מאוד אהבו. אנשים לקחו מזה הרבה דברים וקיבלתי תגובות חמות מהורים שזה עזר לילדים שלהם. עבורנו זו זכות גדולה והצלחה ליצור סרטונים מקוריים ולא תבניתיים”.

איך מורן ואתה שומרים על קשר עם ילדי האקדמיה?
“לחניכי הקראטה שלחנו להם סרטוני הדרכה מהעולם של הקארטה וזה באמת היה מאתגר. לחניכי הענפים האחרים העברנו סרטונים עם תרגילי כושר מתאימים. מעבר לחשיבות של שמירה על כושר, חשוב לנו הקשר עם החניכים. אנחנו מאוד מתגעגעים, שומרים איתם על קשר אישי, מתקשרים לשאול לשלומם, מתקשרים דרך הוואטסאפ והרשתות החברתיות”.

https://www.facebook.com/watch/?v=1079985645683352&t=0

מסר לקוראים לסיום.
“התקופה הזו תעבור וכל שנותר לנו להישאר חזקים ולשמור על בריאתינו ובריאות הקרובים לנו. אני מציע לכולם להפחית בצפייה בחדשות ובמעקב אחרי ידיעות חדשותיות במדיות השונות – כי זה עלול להכניס לחרדות ולניוון. מוטב לנצל את הזמן לעשות כושר, להתפתח, לחזק את הקשרים שלנו עם האנשים היקרים לנו. אשתי ואני עשינו בבית אזור קטן לאימונים, אנחנו מקדישים כל יום זמן לאימונים משותפים וזה נותן עוד אקסטרה של אנרגיה לזוגיות. ממליץ לכולם לנסות בבית”.

https://www.facebook.com/watch/?v=306581110309816&t=0