הפילאטיס זורם בעורקיה

איב מוסרי, מאמנת החודש שלנו, עושה חיל באימון פילאטיס. שמחים לארח אותה לראיון.

חום הפילאטיס הפך בשנים האחרונות לתחום מאוד דומיננטי בקשת של פעילויות העשרה לכושר גופני. לא מעט מדריכים ללימוד פילאטיס קיימים בתחום, אך מעטים מאוד מיישמים הלכה למעשה את תורתו של “אבי השיטה” – ג’וזף פילאטיס, אחת מהן היא איב מוסרי, המנהלת ביד רמה סטודיו באזור התעשייה הדרומי בקרית שמונה, מאז חזרתה לישראל בשנת 2010. בשונה מהרבה גופים המציעים לימוד פילאטיס, הסטודיו המאובזר והמושקע של איב מוסרי כולל מכשור חדיש ברמה הגבוהה ביותר – את רובו היא ייבאה מארצות הברית, בדיוק כפי שהשיטה המקורית מצווה.

מוסרי, שחזרה ארצה , אחרי שהות של 11 שנים בניו יורק, אוהבת את העבודה שלה – בשבילה היא גם סוג של שליחות: “אני דור שלישי לתורה המקורית שייסד ג’וזף פילאטיס. חשוב לי מאוד להיות נאמנה למקור וללמוד את עקרונות השיטה המקורית ולא לעגל פינות מכל מיני טעמים. לאורך השנים השקעתי המון בלמידה והדרכה. למדתי בסטודיו בניו יורק אצל המאסטר בראד הווארד. אני כבר 14 שנים בתחום הזה. עבדתי, התעמלתי ולמדתי בניו יורק וניו ג’רזי. במשך השנים זכיתי לפגוש שלוש תלמידות של ג’וזף פילאטיס שעדיין בין החיים. יש אישה בת 102 ואחת בת 100, שהן מאסטריות והייתי בקורסים והשתלמויות לפריצות דיסק, בעיות כתפיים, בעיות ברכיים וענייני רצפת האגן”.

בסטודיו שברשותה נוצר במהלך השנים גרעין קבוע של מתאמנים ומתאמנות. מוסרי משתפת אותנו בדרך ההתנהלות של הסטודיו: “הפילאטיס מחזק את שרירי הליבה, מחזק את שרירי הבטן והגב. פילאטיס תכליתו זה ללמוד להכיר ולאהוב את הגוף שלך מחדש. אני מלמדת את המתאמנים לעבוד עם השרירים הפנימיים שלהם. גוף בריא בנפש בריאה. אני המדריכה היחידה בסטודיו. אנשים מקבלים יחס ומקצועיות ממני בלבד. אני מביאה את עצמי ואת הניסיון שלי. אני עובדת עם הרבה אנשים בצורה פרטנית, בעיקר עם האוכלוסייה בגיל הזהב. יש הרבה שיעורים פרטניים, יש זוגות שמגיעים להתעמל – זו חוויה מעצימה שתורמת לזוגיות. שעות אחה”צ מוקדשות בעיקר לאמהות, שאותן אני מעריצה אותן על כך שהן מוצאות זמן לעצמן במרתון הזה של החיים”.

על הערך המוסף שמעניקים אימוני הפילאטיס מספרת איב מוסרי: “כשאישה מאושרת, הבית מאושר. רוב המתאמנות שלי והמתאמנים שלי איתי מעל לארבע שנים ברצף. יש גם מספר זוגות שמגיעים יחד והם יוכלו להעיד שברגע שהם מתחזקים ביחד, האיכות חיים משתנה, היציבה משתנה, השרירים הפנימיים עובדים, חיי האינטימיות טובים יותר. בקרב המתאמנות שלי יש גם הריוניות בהווה וגם נשים לאחר לידה. הפילאטיס עוזר מאוד לגמישות וליציבות, עוזר לעבור את ההריון בצורה נעימה יותר ולהגיע ללידה במצב גופני טוב יותר – מה שמקל את העניין”.

איב מוסרי מפיצה את תורת הפילאטיס גם מחוץ לגליל העליון ויש לה קהל מאוד מיוחד, גם ידוענים דוגמת כתבת החדשות קרן מרציאנו מערוץ 2, הסופרת שרה אנג’ל ושדרן הרדיו הפופולארי דידי הררי, זכו לאימונים עם מוסרי, שמספרת בקצרה על הפעילויות שמחוץ לגזרה הגלילית: “במלון הסקוטי בטבריה אני עורכת מעת לעת סופי שבוע מרוכזים עם קבוצות של עובדי הייטק בכירים מחברות גדולות, שעובדיהן באים לנופש. השיעורים שאני מעבירה להם במתכונת שונה ומאוד מעניין וכיף לראות כמה הם מתרשמים. המטרה שלי היא לחשוף כמה שיותר אנשים לאורח החיים הבריא ולסגולות שיש לפילאטיס להציע”.