יוצא מהמים ועולה על הקרח

רן אבן דנן, ששימש בעשור האחרון כמאמן שחייה ובשנתיים האחרונות כמאמן כדורמים בעמותת הספורט גליל עליון, מסכם עשור מלא בעשייה ועובר לניהול מועדון ההוקי קרח של צעירי מטולה. שמחים להעניק לו את תואר “מאמן החודש”.

עמותת הספורט גליל עליון עברה הרבה שינויים בעשור האחרון, לא מעט בעלי תפקידים שהתחלפו וגם גרעין של מאמנים ששמרו על רצף ותרמו מחלקם להתפתחות העמותה. אחד מהם הוא רן אבן דנן, מאמן השחייה הוותיק, ששימש בשנים האחרונות כרכז הענף בעמותה. בשנתיים האחרונות שימש אבן דנן במקביל גם כמאמן של שתי קבוצות הכדורמים לנערים. דווקא בנקודת הזמן הזו, כשהוא מתקרב לגיל 39, החליט אבן דנן מקיבוץ שדה נחמיה על התנתקות מהמים ומעבר לקרח וכעת הוא פונה לאתגר חדש – ניהול מועדון ההוקי קרח של צעירי מטולה.

רן אבן דנן מסיים קדנציה שניה בעמותת הספורט, הקדנציה הראשונה כמאמן שחייה ארכה 7 שנים והקדנציה האחרונה במגוון תפקידים ארכה כעשור, כשבין שתי הקדנציות הספיק לעבוד במרכז הארץ מספר שנים. בדיוק בנקודת הזמן הזו, כשהוא עובר בין ענפים ובין תפקידים, מצאנו לנכון להעניק לו את תואר “מאמן החודש”.

יוצא לדרך חדשה. רן אבן דנן
יוצא לדרך חדשה. רן אבן דנן

אז ראשית, נחסוך לכם ספקולציות, לדבריו של רן אבן דנן, הפרידה מעמותת הספורט גליל עליון נעשתה ברוח טובה. לרן אבן דנן יש רק מילים טובות על מקום העבודה האחרון שלו: “מאוד אהבתי להיות חלק מעמותת הספורט. אני מאוד גאה בעמותה ובמועצה, מדובר במקום שתמיד היה הבית והלב שלי. העמותה הייתה מרכז החיים המקצועיים שלי, זה קצת מוזר לי שאני לא אהיה חלק מהעמותה. אני חושב שלעזוב כשטוב לך ובצורה נעימה וחלקה זאת זכות. בעשר השנים האחרונות מאוד הייתי גאה להיות חלק מהמקום הזה. מבחינתי אני עוזב עם הרבה סיפוק, תפסתי פיקוד על מחלקת השחייה בנקודת שפל, כשהיא הייתה עם פחות מ-80 שחיינים, אני שמח שהייתה לי את הזכות לשקם את המחלקה, להוביל אותה למקומות טובים וכמעט שהצלחנו לשלש את כמות הספורטאים”.

סייע לשקם את המצב בענף השחייה. רן אבן דנן וחניכיו מענף השחייה
סייע לשקם את המצב בענף השחייה. רן אבן דנן וחניכיו מענף השחייה

אז אם הכל נשמע ומרגיש כל כך טוב, מה בכל זאת הביא את רן אבן דנן להחלטה על חישוב מסלול מחדש? הנה לכם ההסבר: “אחרי התלבטויות מאוד קשות, החלטתי שיהיה לי טוב לעשות שינוי בקריירה אחרי עשר שנים באותו מקום. חשוב גם למערכת וגם לי לעשות שינוי, לחשוב מחוץ לקופסה, לאתגר את עצמי באתגרים אחרים ומיוחדים שאני לא מכיר ולא התנסיתי, להכניס דם חדש, צעיר ורענן, שיעשה דברים שונים וחדשים. אני חושב שזה מהלך טוב לשני הצדדים. עמותת הספורט תישאר עבורי בית חם, אני בטוח שנעשה עוד הרבה שיתופי פעולה יחד, כי זו הדרך שלי לעשות דברים. החלטתי שאני הולך על האתגר לנהל את צעירי מטולה. הגעתי לשם בעיקר בעקבות לבב ויינברג – יו”ר המועדון ויו”ר התאחדות ההוקי, שהוא חבר טוב – שעמו שיתפתי פעולה יחד עם שאול זוהר מאמן הטניס באשכול הגליל המזרחי. לבב הוא בן אדם שאני מאוד מאמין בו וסומך עליו. מדובר במועדון מדהים, עם הרבה אתגרים שיש להתמודד איתם – ומצד שני מועדון עם הרבה פוטנציאל לעשות דברים גדולים. יש לנו מטרה להביא כמה שיותר ילדים צעירים, שיבואו לשחק את המשחק המדהים הזה. לפתוח כמה שיותר נקודות של לימודי הוקי רולר, שמהווים את הבסיס למרחבי הגליל”.

הטביע חותם גם בכדורמים. רן אבן דנן
הטביע חותם גם בכדורמים. רן אבן דנן

ענף השחייה והכדורמים נישאר קרוב לליבו של רן אבן דנן והוא מפרגן למחליפו בתפקיד רכז הענף, ג’ורג’ פאיט: “ג’ורג’ חבר טוב שלי, חניך שלי לשעבר, בחור סופר מוכשר – שאימן את נבחרת ישראל בשחייה במים פתוחים ועשה דברים גדולים באימון באזור השרון. כל מה שהוא יצטרך אני אעמוד לצידו, אם זה ניהול תחרויות, עזרה, כל מה שצריך אני תמיד אהיה שם בשבילם. אני אמשיך להגיע לכל האירועים של השחייה. גם ענף הכדורמים אני מאמין שיצעד למקומות טובים יחד עם מיכאל, המאמן שימשיך את דרכי. יש חבר’ה מוכשרים ואני מאמין שהם ימשיכו את הדברים הטובים שעשינו. גם השחייה וגם הכדורמים יהיו תמיד בתוך הלב שלי. אי אפשר להוציא את זה ממני. אני אמשיך להעביר קורס מדריכי שחייה במבואות חרמון, לגדל את הדור הבא של מדריכי השחייה בגליל. אני לא רואה את עצמי מתנהל ללא שחייה”.

זמן לסיכומים. רן אבן דנן משתף אותנו ברגעים המאושרים ביותר שלו בעבודה בעמותת הספורט: “כפי שציינתי, תפסתי פיקוד על ענף השחייה בנקודת שפל מבחינת כמות השחיינים, ולשמחתי בשנה השניה שלי כרכז כבר מצאנו את עצמנו פותחים רשימת המתנה מרוב שהביקוש היה גדול. בשנה שעברה למדו לשחות בקורסים שלנו מעל 350 ילדים. לפני מספר שנים חמישה ספורטאים מתוצרת האגודה בשחייה קיבלו מעמד ספורטאי מצטיין משלטונות צה”ל והמשיכו לעסוק בכדורמים, ברשימה ניתן למצוא את גילי רוזנבלט, נוי קלישר, עמית אזולאי, גיא סולניק וגיא דרומי”.

לסיום, מבקש רן אבן דנן להודות לאוהדים הכי מושבעים שלו: “מגיעה תודה גדולה למשפחה שלי, שידעה להכיל את זה שאני עושה מה שאני אוהב, קיבלה את זה שזה דורש ממני הרבה שעות מחוץ לבית. אני מצפה שהמעבר שלי לתפקיד חדש יעזור לי להתמסר יותר למשפחה. בהחלט מגיע לשלושת ילדיי ורעייתי”.

התחנה הבאה - הוקי קרח. רן אבן דנן וחניכיו בקבוצות הכדורמים
התחנה הבאה – הוקי קרח. רן אבן דנן וחניכיו בקבוצות הכדורמים