השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

תמר גלילי מובחר

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
15.12.14

מועדון האוהדים "האריה השואג" – מועדון אוהדי קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון/קרית שמונה, הפך בשנה האחרונה לארגון האוהדים הדומיננטי בגליל העליון. תמר שובל, אחת מהגורמים הדומיננטיים בהתפתחות המועדון ובעשייה, היא האורחת שלנו בפינת "הכר את הספורטאית".

למעלה משני עשורים שמועדוני וארגוני אוהדים הם חלק בלתי נפרד מהנוף של ענפי הספורט הקבוצתיים. כמעט לכל קבוצת ספורט בליגה בכירה בישראל בענפי הכדורגל והכדורסל יש לפחות ארגון אחד של אוהדים, שמאגד בתוכו אוהדים שפעילים בכל הקשור להתארגנות לקראת משחקי הקבוצה – אם זה באביזרי עידוד, הסעות למשחקים, ארגון טקסים, ובמקרים הפחות נעימים ארגון מחאות כלשהן. כחלק מתהליך התקומה של קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון, שבקיץ האחרון מיזגה את פעילותה עם הפועל קרית שמונה, הוקם בקיץ 2013 מועדון אוהדים של הקבוצה – שמטרותיו הם לא רק ארגון לקראת המשחקים, אלא גם לדאוג לצד הכלכלי והקהילתי: לצרף עוד ועוד חברים לארגון שמונה מאות אוהדים (החברות כרוכה בתשלום סמלי, המקנה מנוי שנתי למשחקי הקבוצה והטבות נוספות), לצרף בעלי עסקים לתמיכה בקבוצה, לעזור בארגון פעילויות למען הקהילה. חוד החנית של מועדון האוהדים מונה את גלי כץ מקיבוץ צבעון, נדב סויסה מקיבוץ יפתח, ניצן דהן מקיבוץ שמיר וגם אשה אחת מאוד אנרגטית שעושה עבודה רבה מאחורי הקלעים – תמר שובל, בת 46 מקיבוץ יפתח. שובל, נשואה + 3, שבימים אלה עושה הסבה רפואית ולומדת להיות אחות רפואית.

 

הקבוצה מעל הכל זו דרך חיים עבורה. תמר שובל.
הקבוצה מעל הכל זו דרך חיים עבורה. תמר שובל.

כמו רבים וטובים שהצטרפו למועדון האוהדים, גם אצל תמר שובל העניין הקהילתי היה הגורם המדרבן להצטרפותה לפעילות: "אני לא מגיעה עם איזשהו רקע ספורטיבי גדול, אבל כשהגעתי לפני שני עשורים ממרכז הארץ לגליל העליון, עבדתי כנציגה של חברת "ארקיע" במנחת המטוסים בקרית שמונה. עד אז הייתי אוהדת מושבעת של מכבי ת"א, אבל במסגרת עבודתי הייתי פוגשת לא מעט שחקנים ומאמנים של הקבוצה. התחלתי להגיע למשחקים והתחברתי לקבוצה. כאוהדת. החיבור המחודש שלי לקבוצה נוצר בעקבות בני האמצעי, עירד, משחק בקבוצת קט סל הגומא. כיום הוא מתאמן תחת הדרכתו של רון סבג, באותה תקופה שהצטרפתי הוא התאמן תחת הדרכתו של זיו ברתנא. באופן טבעי זה עזר לי להיחשף לפעילות המבורכת שעושה הקבוצה למען הקהילה, ומשם הדרך להצטרפות הייתה מהירה. מה שחיבר אותי בעבר לקבוצה זה האווירה המשפחתית שהייתה סביב הקבוצה והורגשה ביציעים במיוחד, ומה שחיבר אותי שוב זה אותו עניין. אני רואה בעין יפה ומברכת על כך שהקבוצה במתכונת החדשה שלה רואה בקהילה שחיה בגליל העליון חלק בלתי נפרד ממנה, אני משתדלת לעזור במה שאפשר. חשוב לציין ולהדגיש: יש הרבה אנשים טובים שעושים במלאכה למען הכדורסל, מגיע להם קרדיט גדול מאוד".

 

באה בעקבותיו. עירד שובל, בנה של תמר, שחקן קבוצת קט סל "הגומא".
באה בעקבותיו. עירד שובל, בנה של תמר, שחקן קבוצת קט סל "הגומא".

זיו ברתנא, מאמן קבוצת הבוגרים, לא חסך במילים ושבחים לפועלה של תמר שובל: "את תמר והראל שובל הכרתי, כשעילי הבן הבכור שלהם הצטרף לפני הרבה שנים לביה"ס לכדורסל. לפני שנתיים הצטרף עירד לקבוצת הקט-סל שאימנתי בביה"ס הגומא.כשתמר הבינה מנדב סוויסה וגלי כץ שיש בעיה אמיתית לקיום קבוצת הכדורסל גברים של הפועל גליל עליון היא לא חשבה פעמים והתגייסה לעניין. היא חלק חשוב ממה שאנחנו ומכל הפעילות המדהימה שקוראת מסביב לקבוצה שלנו. תמר עובדת בשביל הקבוצה בכל זמן שנדרש ובכל מקום. היא מגיע לישיבות (לפעמים מנקרת תוך כדי), מנווטת את מכירות הכרטיסים והציוד במשחקים, מעצבת כרזות, כרטיסים, שלטים ומה לא? היא כמו סופר-וומןפשוט לא יאמן ההקרבה שלה, של הראל ושל כל המשפחה הזאת בשביל הקבוצה. תבינו, תמר לא משועממת, יש לה ילדים לגדל (ובעיקר להסיע), היא עובדת ולומדת (אחיות, עוד שנתיים ביה"ח צפת יהיה מקום ששווה להחלים בו) באותו הזמן, ועדיין מצליחה בכוחות האחרונים ותוך דבקות במטרה לעצב עוד כרזה, להגיע לעוד ישיבה ולתת עוד פוש לפרוייקט המיוחד הזה.בכלל הפרוייקט המיוחד הזה של מועדון האוהדים האריה השואג ושל קבוצת כדורסל שלנו, הפועל גליל עליון קרית שמונה, זה משהו שקשה למצוא דומה לו, זאת ארץ ישראל היפה והטובה. כולם אנשים רציניים עם עבודה טובה ומשפחות, שלא מקבלים שקל על עבודתם, אלא תורמים הרבה כסף וזמן והכל כי הם מאמינים בקבוצה שלנו ובחשיבות שלה לתרבות, לחינוך ולספורט בגליל"

 

מלא בהערכה לפועלה של תמר שובל. זיו ברתנא, מאמן קבוצת הבוגרים של גליל עליון/קרית שמונה.
מלא בהערכה לפועלה של תמר שובל. זיו ברתנא, מאמן קבוצת הבוגרים של גליל עליון/קרית שמונה.

בסיכום ביניים, תמר שובל מביעה שביעות רצון מהתנהלות הדברים: "כמובן שיש לנו עוד הרבה עבודה מאומצת ואינטנסיבית כדי שהקבוצה תוכל להתקיים בצורה טובה גם בטווח הארוך. אני שמחה לראות שיש הרבה משפחות שמגיעות בקביעות למשחקי הבית, שמחה לראות שהקבוצה יוצרת סביבה עניין והזדהות. אנחנו מקווים לראות עוד אנשים שמצטרפים ומצרפים אנשים נוספים למועדון האוהדים, כדי לעזור לקבוצה ליצור תשתית כלכלית בריאה לעתיד".

כמו כל המרואיינים בפינה זו, גם את תמר שובל תוכלו להכיר מזוויות נוספת בפינת האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול: "משחק של פעם בחיים – משחק ה"אול סטאר" שנערך בקיץ 2013, בהשתתפות מרבית השחקנים הישראלים הבולטים שעברו בקבוצה בעבר. לראות כל כך הרבה אגדות כדורסל עוזבים הכל ונרתמים כדי להוקיר תודה לאזור ולמועדון הזה, מגיעים לאולם ומביעים כל כך הרבה אהבה והערכה, זה היה מרגש. עבדנו קשה כדי להפיק את האירוע הזה, לא האמנו שתהיה היענות כל כך גדולה. יוגב אוחיון, עומרי כספי, ליאור אליהו ועידו קוז'יקרו, עזבו מחנה אימון של הנבחרת כדי להגיע. זה פשוט היה מדהים".

רגע ספורטיבי מאכזב: "האמת שאני לא רואה בספורט מקור לאכזבה עמוקה. עצם זה שהקבוצה קיימת ומחוברת לקהילה זה הישג. כמובן שכל משחק שאנחנו מפסידים יש בו אכזבה מסוימת".

חלום ספורטיבי גדול: "כל מה שזיו ברתנא מאחל לכדורסל בגליל העליון, אני מקווה שיתגשם".

כדורסלן גלילי אהוד: "יש לי הערכה עצומה לכל מי שהיו כאן ותרמו לקבוצה. אם אתה מתעקש, אז אני אבחר ביוגב אוחיון – שכרגע הוא הנציג הפעיל הכי בכיר שיש לנו. אחד משלנו, אחד שצמח כאן, נשאר מחובר ועושה חיל בקבוצה המובילה בארץ".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורסל: "אוהבת לעשות הליכה. אחת לתקופה אני מוצאת את עצמי רואה קצת כדורגל, בתחרויות גדולות כמו אליפות אירופה או מונדיאל".

מקום אהוב בגליל: "כל מקום שממנו אפשר לראות את הציפורים הנודדות ברחבי העמק, במהלך עונת הנדידה".

מוטו: "לדאוג ולכבד בעלי חיים, כמו שדואגים לעשות זאת כלפי בני אדם".

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital