זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
הגיע הזמן להצטרף למרכז האיכותי בצפון לשיעורי ריקוד לילדים, נוער ובוגרים. בית המחול - מקצוענות ללא פשרות ויחס אישי מכל הלב
view counter

שער הגיא

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
05.06.11

גיא קדם, קשר קבוצות נערים א' והנוער של עירוני קרית שמונה, הוא ההוכחה הגדולה ביותר לעובדה שניתן לשלב בין הצלחה במגרש להצלחה בלימודים ולהישאר צנוע. לא בכדי הוא נבחר למצטיין העונה של מחלקת הנוער.
 
זה למעלה משלוש שנים שאני עוסק בכתיבה. במסגרת תפקידיי השונים ראיינתי עשרות ספורטאים ובהם מהמובילים שבספורט שלנו. בכל שנותיי ככתב, לא נתקלתי במקרים של ספורטאים, ובמיוחד צעירים בתחילת דרכם, שמסרבים בנימוס להתראיין. עד שנתקלתי בגיא קדם, תלמיד מגמת תקשורת בכיתה י"א בביה"ס תיכון "הר וגיא" בקיבוץ דפנה, המתגורר בקיבוץ מרום גולן, שהוא המרואיין הכי קשה להשגה שהיה לי.
 
אותו גיא קדם משחק בארבע השנים האחרונות בקבוצות השונות במחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, אליה הוא הגיע מקבוצת מ.ק קצרין. את גיא הכרתי במשחקה של קבוצת נערים א' בה הוא שימש כקפטן מול מכבי הרצליה – משחק בו ישבתי לצידם של שחקני הקבוצה על הספסל. אחרי היכרות קצרה עם כולם, גיא, שנעדר מהמשחק בגין פציעה, הוצמד אלי כסוג של "מדריך". 80 דקות ישבתי במחיצתו של השחקן, שפיזר פרטים בנדיבות על חבריו לקבוצה, ענה בסבלנות לכל שאלות, ולא שכח לפרגן בנדיבות לחבריו לקבוצה, תוך שבמהלך המשחק הוא דוחף את חבריו מהספסל. אחרי היחס האדיב שזכיתי לקבל מגיא, אחרי שקיבלתי המלצות חמות מחבריו לקבוצה, ממנהל הקבוצה ראובן לזמי, מאמניו אדיר לוי ויגאל אדרי, שלא פעם תהו מדוע עדיין הוא לא רואיין אצלנו בגליל עולה, היו לי את כל הסיבות לפרגן לגיא קדם בכתבה, אבל להפתעתי, נתקלתי באדם צנוע בצורה יוצאת דופן. בתחילה זה היה סירוב מנומס, בהמשך סגרנו על כך שרק אם קבוצת נערים א' תשמור על הגביע ו/או תתברג בתום העונה בשלישייה הראשונה, כשהמציאות הוכיחה שהדברים האלה כנראה לא יקרו העונה הוא נעתר וסיכמנו על סוף העונה. הגיע המחזור האחרון של ליגת נערים א', חשבתי שהגיע הרגע הגדול, אבל אז קדם שלף "תירוץ חדש" – עלייה לקבוצת הנוער, וכך נאלצתי להמתין עוד ועוד, עד שבאמצע השבוע הזה קדם לא יכול היה למצוא סיבת "התחמקות" חדשה. במשך כל העונה, כשניסיתי לשכנע את גיא להתראיין התשובות היו בנוסח: "אני מעדיף לדבר על המגרש", "תן ל... מגיע ל", "ההוא נתן משחק גדול", "ההוא בתקופה מצוינת". ללא ספק, במציאות של ימינו, לא פשוט למצוא אנשים שהצנעה היא דרך חיים בשבילם.

 


גיא קדם

 
גיא קדם משחק בעמדת הקשר האחורי, נחשב למשקיען מדרגה ראשונה, מסוג השחקנים שבזכות ההשקעה והאנרגיות איתן הם עולים לשחק, הם מצליחים לטשטש ואפילו להעלים את המגבלות שלהם.
 
בחודש האחרון גיא מיעט לשחק בקבוצת הנוער, הן בשל החלטות מקצועיות והן בשל פציעה קלה ממנה סבל. מדוע הוא זכה בתואר שחקן החודש של גליל עולה? ובכן, שתי סיבות: גם בשל התרומה המקצועית והחברתית הגדולה שלו לקבוצות בהן שיחק – דבר שזיכה אותו בתואר השחקן המצטיין של מחלקת הנוער של קרית שמונה, וגם בשל העובדה שזכה זה מכבר במלגת הצטיינות מטעם בית הספר "הר וגיא" כהערכה להצטיינותו בלימודים. סכום הכסף בו זכה גיא כתוצאה מקבלת המילגה, לא ישמש אותו לטיול ביוון או לקניות מטורפות של בגדים ואביזרי אופנה. ממש לא. רוצים לדעת לאיזה מטרה ייעד גיא קדם את סכום הכסף.? רשות הדיבור לקשר המוכשר: "את הכל הענקתי להורים המדהימים שלי שעושים הכל למעני, ואך ורק בזכותם החיים שלי טובים, והלוואי שאצליח להעניק להם מה שהם העניקו ומעניקים לי". ילד טוב – מרום גולן, כבר אמרנו?

 


גיא קדם הקפטן מוציא את הסיירת למשחק רבע גמר הגביע מול בני יהודה 2011

 
הדבר שיסביר הכי הרבה את ההערכה העצומה לה זוכה קדם מקרב הממונים עליו במחלקה, יסביר הדבר הבא: שלושה אנשים שהתראיינו לכתבה זו, מאמניו, יגאל אדרי ואדיר לוי, ומנהל המחלקה עופר אוזן, אמרו את אותו הדבר בנוגע למה שקדם מקרין לסביבה. השלושה אמרו כאיש אחד: "דוגמא חיובית, שחקן שההתנהלות וההתנהגות שלו ראויים להיות מודל לחיקוי לכל כדורגלן צעיר וגם לכאלה שבבוגרים. מדובר בשחקן שתמיד כיף להצביע עליו בפני שחקנים אחרים שדרושה להם דוגמא כיצד להתנהג".

כבן מרום גולן, וכמו רבים מחובבי הכדורגל בני רמת הגולן, גם דרכו של גיא קדם אל מחלקת הנוער של קרית שמונה ידעה מסלול לא קצר, כפי שהוא מתאר: "התחלתי לשחק כדורגל בכיתה ג' בחוג קטרגל במרום גולן, והגענו למקום השני באליפות הארץ למתנ"סים. בכיתה ז' עברתי לקצרין, שיחקתי שם שנה ושנה אחר כך הגעת לקרית שמונה, לקבוצת ילדים א' ומאז אני כאן, במקום חם שנותן לכל שחקן את כל הסיבות להרגיש מחויב וקשור למקום. אני רק יכול להודות למאמנים, למנהלים ולכל העושים במלאכה, על התנאים הטובים שהם יצרו כאן בשבילנו ולמעננו השחקנים".


 


ראובן לזמי, גיא קדם, אדיר לוי ודורון שנפר
עם גביע המדינה של קבוצת נערים א' עירוני קרית שמונה ב- 2010 

העונה הראשונה בה שיחק קדם בקבוצה שמשחקת בליגה מטעם ההתאחדות לכדורגל הייתה עונת 2006/7, בה שיחק בקבוצת ילדים א' של מ.ק קצרין, בשורותיה כבש שלושה שערים. לצידם של שחקנים שפגש בהמשך בקבוצות עירוני קרית שמונה ובהם שחקני ההתקפה מתן לזמי ודניאל שוקרון, עימם המשיך לקבוצת ילדים א' וקבוצות הנערים של קרית שמונה. בקצרין הוא שיחק גם לצידם של נעם קלמנוביץ' וענבר שרון, שחקני קבוצת הנוער, שגם איתם נפגש בחלק מהעונות בקבוצות הנערים והנוער.
קדם רואה פוטנציאל גדול בקרב המועדון הצנוע מהגולן: "אין ספק שפוטנציאל של שחקנים טובים בהחלט קיים. בסופו של דבר, הרבה תלוי במשאביים כספיים. אני מאוד מקווה שהמועדון יזכה למשאבים טובים שיאפשרו לו לבנות את עצמו בצורה טובה יותר שתאפשר עבודה ובניית יסודות של שחקנים מגיל צעיר".
 
במשך השנים שקדם משתייך למחלקת הנוער של קרית שמונה, בולטת מאוד העובדה שבכל עונה הוא הוקפץ לקבוצת גיל גדולה יותר. בעונה החולפת זה קרה עם הקפצתו לקבוצת הנוער עם סיום משחקיה של קבוצת נערים א'. בעונה שקדמה לה זה קרה עם הקפצתו במהלך העונה מקבוצת נערים ב' לקבוצת נערים א', עימה היה שותף בכיר לזכייה בגביע המדינה ההיסטורי, כולל שער ברבע הגמר בניצחון 0:3 על מ.ס אשדוד, שזכתה באליפות המחוז הדרומי של הליגה הבכירה. באופן טבעי, קדם מרוצה מכל רגע שבו שיחק עם שחקנים בוגרים ממנו: "זה מאתגר אותך ומוציא ממך יכולת גבוהה יותר, מכיוון שאתה מתאמן עם שחקנים טובים ממך ואתה לומד מהם דברים חדשים. החוויות מהגביע הן חוויות שנצורות בליבי לנצח, זו הייתה עונה מדהימה ומתוקה, זה גביע ראשון של כולנו וגם של המועדון. הדרך שבה עשינו את המסע הזה רק מעצימה את גודל ההישג".

 


גיא קדם ואיזי שירצקי חוגגים את העפלה לגמר גביע המדינה
של קבוצת נערים א' עירוני קרית שמונה בעונת 2010

 
אדיר לוי, מאמנו בקבוצת הנוער, ששילב אותו גם בקבוצת נערים א' וגם בקבוצת הנוער למרות גילו הצעיר: "שחקן כמו גיא לא חששתי לשלב עם שחקנים בוגרים יותר, מכיוון שהוא שחקן נוח, ממושמע, שאוהב ללמוד ומתייחס לדברים בצורה אתגרית". לוי הצביע על המחויבות של קדם לקבוצה: "בחור מקסים, שבארבע השנים שהוא כאן הוא הוקפץ בכל עונה לקבוצה בוגרת יותר. מדובר בשחקן שעושה כל יום דרך ארוכה ממרום גולן לכפר בלום וקרית שמונה כדי להתאמן. מגיע גם כשהוא פצוע, תמיד תומך בקבוצה, לא חשוב אם הוא משחק או לא. הוא תמיד הגורם המייצב, זה שיהיה במקום הנכון כדי להרגיע שחקן כועס, וכדי לתמוך בשחקן מאוכזב. מדובר בשחקן שהוא נכס לכל מאמן ולכל קבוצה, עוד לפני שמסתכלים על התרומה המקצועית שלו".
 
גם יגאל אדרי, מאמנו בקבוצת נערים א', לא חסך בשבחים: "מדובר בבחור מדהים, מקסים, עלם חמודות. תענוג צרוף לכל מאמן לאמן שחקן כמו גיא, שהוא מנהיג בתוך המגרש. שחקן שמדבר בגובה העיינים, יודע לכבד את הממונים עליו ואת החברים לקבוצה, לא מגלה שחצנות ואף פעם לא מנסה לבלוט ולהתבלט יתר על המידה. למרות האופי הנוח והטוב שלו הוא לא מתנתק מדמות המנהיג. אני מאמן כבר 15 שנים, עברו אצלי מאות שחקנים, גיא הוא באמת סוג של "עוף מוזר" בקונוטציה חיובית כמובן. שחקן שכל הזמן עובד, אוהב ללמוד, מוכן לעבוד קשה, ותמיד שואל איך הוא יכול להשתפר ולשפר דברים".
 
בעונה החולפת כבש קדם שני שערים לטובת קבוצת נערים א', כשכמעט בכל המשחקים הוא פתח בהרכב הקבוצה והיווה את הבאלנס של הקבוצה במרכז השדה, הן בתרומה למשחק ההגנה והן בתמיכה בהתקפה. כזכור, הקבוצה החלה את העונה בסערה ובחצי הראשון של העונה הייתה חזק בתמונת הצמרת, אך סיבוב שני חלש בו השיגה 8 נקודות בלבד, גרם לקבוצה לסיים את העונה במרכז הטבלה. קדם מסכם את העונה:"אני חושב שבתחילת העונה המטרה העיקרית של הקבוצה שלנו הייתה להישאר בליגה, ואחרי הסיבוב הראשון היינו בצמרת, אז כולם הופתעו מכיוון שלא ציפינו. מבחינה אישית אני חושב ששיפרתי את הבנת המשחק שלי ואת הטכניקה עם הכדור, ואני די מרוצה מהעונה".

 


גיא קדם עם גביע המדינה ההיסטורי של קבוצת נערים א' עירוני קרית שמונה ב- 2010

 
המרקם החברתי בקבוצות נערים א' והנוער ידוע כמשובח, כפי שגיא מספר: "בקבוצה משחקים שחקנים ממקומות שונים: גם תושבי העיר, גם בני קיבוצים, גם שחקנים מדתות אחרות ואזורים אחרים, כך שנוצר פסיפס אנושי מאוד מגוון ומאוד מעניין. למדנו כולם להתוודע לכולם, הדברים שכל אחד מביא מהמקום שלו יצרו אווירה נהדרת, הרבה צחוקים והרבה הומור שחור בריא. האווירה בקבוצות נהדרת. זו הזדמנות גם להודות לחברים היקרים שלי על התמיכה והפרגון". רום אילוז, שוער קבוצת נערים א' , שהוקפץ אף הוא לקבוצת הנוער לקראת תום העונה, החמיא לחברו: "גיא בחור שעובד קשה, משקיעין, דמות אהודה על כולם, אחד שבזכות האופי וההתמדה שלו יגיע רחוק".
 
ההכנות לקראת העונה הקרובה של קבוצת הנוער כבר החלו, למרות שהעונה הסתיימה רק לפני שבוע. קדם ועוד מספר לא קטן מחבריו בקבוצת נערים א' יעלו לקבוצת הנוער. בחלק לא קטן מהמקרים, שחקנים שעולים מקבוצת נערים א' לנוער הם כאלה שזוכים לדקות משחק לא מרובות. קדם לא חושש מהעונה הבאה: "אני בטוח שתהיה לנו קבוצה טובה שתתמודד בחלק העליון של הטבלה. ברור שגם זה אתגר. כולם יודעים שהעונה הראשונה בנוער היא הכי קשה ואני אתן הכל כמו בכל שנה כדי לשחק ולהשתפר".

 


גיא קדם עם המשפחה המאושרת אחרי הזכייה בגביע המדינה עם קבוצת נערים א' ב- 2010

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

אחד בדורו

ראיתי המון שחקנים בחיים שלי ושחקן כמו גיא עוד לא ראיתי!!! יש לו יכולות מדהימות ואם אתם שואלים אותי עוד נראה אותו מניף את גביע האלופות כקפטן קרית שמונה...

אישיות מעל הכל

למרות הבעיטות המסובבות שמאפיינות את גיא, והמסירות המדויקות לשחקניו, האישיות שלו היא מעל הכל. אישיות יוצאת דופן שמדביקה את כל הקבוצה. כל מה שאמרו עליו נכון. מי יתן והוא ימשיך להתבלט ולהצליח!!

אכן זכינו!

אכן זכינו!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital