השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
DA-Vision
view counter

שוחים, רוכבים ומדוושים בדרך לפסגה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.09.13

שלושה טריאתלטים ושתי טריאתלטיות כובשים את פינת ספורטאיי השנה שלנו. שניים בגילאי העשרה, אחד שבעשור החמישי לחייו, שניים שחצו את גיל ה-50. לשלושה מהם זוהי אינה הופעה ראשונה בפינת המצטיינים. קבלו את הטריאתלטים המצטיינים של השנה.

פרויקט ספורטאיי השנה של "גליל עולה" מגיע לענף הטריאתלון. שנה גדושה בפעילויות, תחרויות, הצלחות והישגים הייתה לנו בגזרת מועדוני הטריאתלון באזור – מועדון "אלתרמנ'ס" ומועדון טריאתלון גליל עליון. זה הזמן וזה המקום להצדיע לספורטאים ולספורטאיות, המצטיינים והמצטיינות, להם הייתה זו שנה עברית גדושה מוצלחת.

דוד דיבון – שנתיים אחרי שכבש את פינת ספורטאי השנה, שוב עושה זאת דוד דיבון מקיבוץ כפר הנשיא, כשהוא בן 56. לדיבון פז"מ של שנתיים וחצי בקבוצת "אלתרמנ'ס", אך וותק של שנים רבות בתחרויות טריאתלון ואפילו בתחרות "איש הברזל", שנערכה לפני שנתיים וחצי באילת השתתף והגיע להישגים מרשימים. בשנה העברית האחרונה השתתף במפר תחרויות, כשגולת הכותרת הוא הגעתו למקום השני בקטגוריית הגיל בטריאתלון הכנרת, מקום ראשון בטריאתלון הגליל העליון וגם בטריאתלון המכביה. דן אלתרמן, מאמנו, מפרגן ובכיף גדול: "דוד ספורטאי בנשמה. מתמיד, נמרץ,  כישרוני. מדהים לראות אדם בן 56 שמשקיע כל כך הרבה, מגיע לתוצאות מרשימות ותמיד רעב להצליח. מעבר להישיגו הספורטיביים, דוד הוא נכס גדול לקבוצה מבחינה חברתית, פעיל מאוד ואהוד על חברי הקבוצה".


גברת לפידות  כן, אתם לא טועים. בקבוצת טריאתלון אלתרמנ'ס ישנה דמות שמסרבת לחשוף את שמה, כינוייה הוא גברת לפידות, גם היא חצתה את גיל ה-50. כמו דוד דיבון, גם היא תושבת כפר הנשיא, רק שהיא משתייכת לקבוצת "אלתרמנ'ס" מזה 4 שנים. בתחרות הטריאתלון של המכביה, שנקראה "המכביה וומן" – שכללה בשבוע אחד טריאתלון מלא, חצי טריאתלון, רכיבה נגד השעון ושחייה של 5 ק"מ במים פתוחים. בנוסף, השתתפה בתחרות מרוץ המדרגות של חיפה – בו טיפסה מאות מדרגות. דן אלתרמן, מאמן הקבוצה מספר על לפידות: "מדובר בספורטאית דומיננטית מאוד בקבוצה שלנו, חיזוק משמעותי לצד הנשי שבקבוצה. ספורטאית שמציבה יעדים ומטרות, היא לא מרפה ולא מוותרת עד שהיא משיגה אותם. בהחלט שמחים מאוד שהיא נמנית על קבוצתנו".

 
 


מכפר הנשיא באהבה. גברת לפידות ודוד דיבון בפעולה


 

אור פרסר – בסוף חודש ספטמבר שעבר, רגע לפני שחגג בר מצווה, התארח בפינת "ספורטאי השבוע" הנער המקסים מקיבוץ כפר בלום, שרוכב בקבוצת הנוער של מועדון "טריאתלון גליל עליון". מאז עברה כמעט שנה, שבה פרסר עשה התקדמות גדולה בפרמטרים רבים, הדבר בא לידי ביטוי בתחרויות בהן השתתף המועדון. אלון הירש, מאמנו של פרסר, לא חסך בשבחים: "כשמביטים על אור מיד מזהים את "כרטיס הביקור " שלו . הלא הוא החיוך הביישני הטבול בקורט של שובבות. ועם כל זה אור הוא ילד מזן מיוחד. מוכן תמיד להושיט יד לתרום את חלקו לקידום הקבוצה ובעיקר מאחורי הקלעים בשקט ובצנעה. המתבונן מהצד יראה מיד את התשוקה שיש לספורטאי הזה: להצליח , להתקדם ולהיות טוב יותר. אור החל דרכו כנער רציני חדור במוטיבציה ורצון להצליח . העבודה הייתה קשה ולעיתים מתסכלת . בתחילת הדרך תחומו המוביל היה ללא ספק הריצה בחלוף הזמן התחבר אט אט לתחום האופניים והתקדם לרמה של הרוכבים המובילים בקבוצה בה הוא נמצא כיום . בחודשים האחרונים  התברר לאור כי השקעתו ורצינותו בתחום השחייה נושאים אותו להישגים עליהם רק יכול היה לחלום לפני שנתיים שהחל דרכו בניסיונו לגמור בריכה שלמה בחתירה. כיום הישגיו משיקים עם טובי השחיינים בקבוצה .  הראייה לכך, בטריאתלון הארצי בכפר בלום יצא מהראשונים מהמים וסיים לא רחוק מהמנצח. היום אור הוא טריאתלט במלוא מובן המילה . נהנה ומתקדם נהדר. לא ירחק היום בו תשמעו עליו  כאחד מהטריאתלטים המובילים בענף".

 
 
 


עתיד גדול לפניו. אור פרסר, בתחרות רכיבה בעמק יזרעאל

 
 
 
רון לוטטי
 – לפני 5 שנים, כשבנו עוז הצטרף לקבוצת הנוער של טריאתלון גליל עליון, רון לוטטי מיסוד המעלה החל להתאהב בענף הטריאתלון. רון לוטטי סייע בצד הארגוני לאנשי המועדון והפך לחלק בלתי נפרד מהנוף של המועדון. לפני כשנה החליט "להפשיל שרוולים" ובעקבות האהבה הצטרף כספורטאי פעיל לקבוצת הבוגרים. בשנה העברית האחרונה הספיק להשתתף בתחרויות טריאתלון כנרת וטריאתלון ת"א, בסוף החודש הוא עתיד להשתתף בתחרות טריאתלון שדות ים, כל זה בגיל 48. אלון הירש, המאמן של רון ועוז לוטטי מספר על ה"דייט" הראשון בין הצדדים: "לראשונה כשנפגשנו לפני חמש שנים בעיצומו של אימון טריאתלון, נוכחתי לראות אב שהישגיו והצלחתו של בנו עוז חשובים לו יותר מכל. כמו אב מסור ליווה את בנו לכל תחרות או אירוע גדול, ראה את בנו מגיע ומתקבל לסגל נבחרת ישראל, לתמיכה בבנו נוספה גם הדאגה לכלל חברי הקבוצה. די מהר נוכחתי לראות כי לאיש יש מה לומר אך חשוב מכך הוא גם עושה. בתקופה הקשה בה לא היה מנהל לקבוצה, רון נכנס באופן הכי טבעי  לתפקיד ועזר במלוא כוחותיו  ויכולתו תוך כך שהוא מנצל את ניסונו הקודם כקצין בכיר במערך הלוחמה של צה"ל. הירש מספר גם על התגשמות של דמיון במציאות, בהקשר של רון לוטטי: "בעיני רוחי ראיתי את רון לא רק תורם את חלקו בעשייה וקידום הקבוצה אלא רץ לצדו של בנו בתחרות או באימון. אך מציאות לחוד וחלומות לחוד. היה לי קשה לדמיין מצב כזה. לשמחתי, תקוותי קיבלה מענה. רון עשה החלטה והחל להתאמן. בתחילה בריצה ואט אט גם באופניים ושחייה. תוך כדי כך שהוא משיל מעליו קילוגרמים רבים . הבטן נעלמת והשרירים מתחילים לבלוט". הירש צופה ללוטטי עתיד מזהיר בטריאתלון: "מספר חודשים עברו ואכן התוצאות לא אחרו להגיע. באחת התחרויות האחרונות עמד לצידי קולגה וכשנשאלתי "מי זה הטריאתלט שרץ אל מולנו ?" עניתי לו בטבעיות "כי זהו רון לוטטי אבא של עוז כשלפתע תפסתי את עצמי ואמרתי לו "אני מתקן, זהו רון שכיום הוא אתלט, ספורטאי  במלוא מובן המלה - טריאלט אמיתי. רון אמנם לא עמד על פודיום, אך את מדליית הזהב האמיתית הוא כבר הרוויח , לא רק כספורטאי אלא מעצם היותו אדם נפלא".

 

 


הפך את הטריאתלון לדרך חיים. רון לוטטי

 
 

שילת פרטוק – בסגנון קליל ובפיה תלונה. נכנסת למים תמיד אחרונה. בידיה מסדרת משקפת סוררת, "המים קפואים" היא תמיד אומרת. אל לכם לטעות, זו שילת והיא ספורטאית מצטיינת. כן, זוהי שילת פרטוק, בת ה-15 מקרית שמונה, שלפני קצת יותר משנה התארחה אצלנו בפינת "ספורטאית השבוע", בה סיכמה שנת פעילות ראשונה ומוצלחת בקבוצת "טריאתלון גליל עליון". שנה חלפה לה, שילת המשיכה לעשות חיל בתחרויות, להתקדם ולצבור מדליות. אלון הירש, מאמנה של פרטוק, משבח בשמחה: "ישנם ספורטאים שקטים ומתפקדים, אך ישנם ספורטאיות רועשות ורציניות. אם שילת לא היתה מתלוננתאנו יודעים שיש בעיה שהיא מתמודדת ולכן לשילת מותר לרטון ולקטר, כי רק כך ברור כי תשחה תרכב ותרוץ מהר. ספורטאית מהזן המיוחד, תמיד בחן ובחיוך, מכורה לספורט ומתאמנת בהתאם. התקדמותה של שילת בשנה האחרונה הייתה נדירה. הדרך שעשתה במישור המקצועי מעידה על יכולת אך בעיקר על נחישות ומוטיבציה. בד בבד, תומכת, מעודדת את הנוער והבוגרים גם בזמן אימון ומוכנה לעזור  בכל משימה נדרשת. אין עליה, זו שילת והיא השנה נבחרה כָמצטיינת".

 
 


גם היא תלך בעקבותיה ? שילת פרטוק (משאמל) יחד עם האחות גל, בתום טריאתלון הנשים בהרצליה

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital