השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

שוחים ושמחים בחלקם

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.03.15
בקבוצות הילדים והנוער של אגודת השחייה הפועל גליל עליון מסכמים תקופה תחרותית עם לא מעט סיפוק, שלאו דווקא מתורגם לכמות מדליות. נמרוד פלמה, מאמן הקבוצות, שזוכות לתואר "קבוצת החודש": "חלק גדול מהעבודה וההתקדמות הוא למעשה לימוד הספורט עצמו".

קבוצות הדגל של אגודת השחייה של הפועל גליל עליון ממשיכות להביא כבוד גדול לאגודה, שלאורך השנים בנתה לעצמה מוניטין של אגודה שמצמיחה שחיינים מוכשרים. אז נכון, היו שנים שמהאליפויות השונות הקבוצות היו חוזרות עם כמות גדולה יותר של מדליות, אך ישנם עוד הרבה דברים שמעידים על התקדמות, כמו שיפורי שיאים, מיומנויות שרוכשים השחיינים וההתמדה של חלק גדול מהם. קבוצות הילדים והנוער מצויות בעיצומה של תקופה עמוסה בתחרויות. באליפות החורף הארצית, שנערכה במכון וינגייט בסוף חודש דצמבר, חזרו רבים משחייני קבוצת הנוער עם הישגים נאים, כשגולת הכותרת הייתה הזכייה של סשה גלוסקין בת ה-16, שהגיעה למקום הראשון בקבוצת גילה ב-200 מעורב אישי, 200 חזה ו-400 חופשי, ולמקום השלישי ב-200 חופשי.חברי הקבוצה השתתפו בתחרות בנתניה, שהיוותה תחרות הכנה לקראת אליפות האביב הארצית – שתיערך בחודש אפריל במכון וינגייט. נעבור לקטנים שבחבורה, חברי קבוצת הילדים (גילאי 10-14). באמצע חודש ינואר השתתפו 17 מהשחיינים הצעירים בתחרות מחוזית שנערכה בנהלל, לאחריה 22 שחיינים צעירים השתתפו בתחרות בבריכת בקיבוץ אשדות יעקב – שהיוותה תחרות חשובה לקבלת קריטריון להשתתפות באליפות הארץ. משתי התחרויות חזרו הצעירים שבחבורה עם הרבה כבוד וסיפוק. 

 

עשו להם לייק. שחייני קבוצת הבוגרים, באליפות הארץ.
עשו להם לייק. שחייני קבוצת הבוגרים, באליפות הארץ.

הצוות המקצועי הרחב של הקבוצות כולל את רן אבן דנן, יעל וייסמן ונמרוד פלמה – השחיין הגלילי המפורסם ביותר מקרב בוגרי המחלקה. פלמה מביע שביעות רצון מקצב ההתקדמות של הקבוצות, ולא, כמות המדליות ממש לא מהווה עבורו מדד: "שתי הקבוצות התחרותיות שלנו הן מאוד צעירות מבחינת גיל השחיינים, ולכן חלק גדול מהעבודה וההתקדמות הוא למעשה לימוד הספורט עצמו. קבוצת הבוגרים מראה רצינות רבה והתמודדות יפה עם האתגרים אשר עומדים בפניהם. אחת המטרות שלי השנה היא להיות בלתי צפוי ביום יום על מנת שההתמודדות עם הבלתי צפוי תהיה יום יומית וגם כדי שלא ישעמם להם. למרות שלפעמים הם היו רוצים שאני אהיה יותר צפוי. הבוגרים מאוד משפרים את הקבוצתיות השנה, משהו מאוד חשוב להם, בארה״ב למדתי את חשיבות הקבוצה גם בספורט שהוא למעשה אינדיבידואליקבוצת העתודה מאוד התקדמה ברמת האימון וברמת הביצוע בתחרויות. לאליפות האחרונה עלו שישה שחיינים ושלוש שחייניות, דבר אשר אשר לכשעצמו הוא התקדמות גדולה. האליפות הייתה טובה מאוד וכולם המשיכו להתקדם. אבל לי יותר חשוב שרמת האימון שלהם עלתה והקבוצה מבקשת באופן תמידי להוסיף ולשחות יותר".

 

 תנו להם בכפיים. רן אבן דנן, יעל ויסמן וחלק מהשחיינים והשחייניות מעודדים את חבריהם לקבוצה.
 תנו להם בכפיים. רן אבן דנן, יעל ויסמן וקומץ מהשחיינים הצעירים מעודדים את חבריהם לקבוצה.

נקודה נוספת שאותה רואה בחיוב נמרוד פלמה היא מעורבות ההורים בפעילות הקבוצות: "ההורים הם גורם חשוב מאוד בהצלחת הספורטאים הצעירים, והתמיכה שלהם היא חיונית ביותר לילדים. תמיכת ההורים צריכה להיות חיבוק חם ואוהב לילדים ולא לגלוש לתחומים מקצועיים. לילדים חשובה מאוד ההבדלה בין התמיכה המקצועית ותמיכת ההוריםההצלחה בספורט תהיה מאוד קשה ללא תמיכת ההורים, אין תחליף להורים ותמיכתם.אני שמח שאצלנו הדברים עובדים בהרמוניה מהבחינה הזו".

 

כיף לו איתם. נמרוד פלמה ושחייני קבוצת הבוגרים, באליפות ישראל.
כיף לו איתם. נמרוד פלמה ושחייני קבוצת הבוגרים, באליפות ישראל.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital