כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

רץ מחיל אל חיל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.11.14

ענפי הריצה והאתלטיקה תפסו תאוצה גדולה בשנים האחרונות בגליל העליון ובגולן. לשי בית הלוי – מאמן הריצה והאתלטיקה המוביל באזור, יש חלק נכבד בכך. בתום חודש אינטנסיבי של תחילת עונת מרוצי הסתיו, אנו שמחים לארחו בפינת "מאמן החודש".

הגליל העליון והגולן נודעים מזה שנים רבות כאזורים שחיים ונושמים ספורט עממי. רצים, רוכבי אופניים, אנשים שהליכה היא חלק אינטגרלי מחייהם, כל אלה הם בהחלט מאפיין בולט בפסיפס האנושי של שני האזורים הללו. המרחבים, הנופים, האוויר הטוב, כל אלה בהחלט מהווים קרקע אידיאלית לעיסוק בספורט. ענפי הריצה והאתלטיקה תפסו תאוצה בשנים האחרונות בגליל העליון וברמת הגולן. יותר ויותר אנשים נרתמים לפעילות הריצה – מהם חובבים וגם לא מעט תחרותיים, ואילו ענף האתלטיקה זוכה לעדנה מחודשת – עם קבוצות חוג וקבוצות תחרויות לילדים ונוער משני המינים, שמביאים הרבה כבוד וגאווה לגליל העליון.

 

ריצה היא חלק מהנוף הגלילי. חברי קבוצת ריצה גליל עליון, במרוץ קרית שמונה.
ריצה היא חלק מהנוף הגלילי. חברי קבוצת ריצה גליל עליון, במרוץ קרית שמונה ע"ש אורי אזולאי.

אחד מהאנשים הבולטים שיש להם חלק בתנופה הגדולה שמצויים ענפי הריצה והאתלטיקה בגליל העליון הוא מאמן הריצה והאתלטיקה שי בית הלוי – נשוי ואב לשלושה ילדים, שלאחרונה העתיק את מגוריו מקיבוץ כפר סאלד לקיבוץ דן. בית הלוי, שבעצמו מתחרה בלא מעט תחרויות ומגיע להישגים גדולים בקטגוריית הגיל שלו, התארח לפני כמעט שלוש שנים בפינת "מאמן החודש", לאור ההישגים הגדולים שהוביל את ענף הריצה בגליל העליון. באותו ראיון הוא סימן לא מעט מטרות ובראשן – הגדלת כמות הרצים וצירוף ילדים ובני נוער לפעילות. בית הלוי, שסוגר 20 שנות מגורים בגליל העליון, מצליח לממש את החזון שלו ובגדול. פעילות הריצה בגליל העליון גדלה והיא מתמקדת בשלושה מוקדים: בקיבוץ דפנה, בקיבוץ איילת השחר וברמת הגולן (קבוצת רצי הגולן שהוקמה לפני שנתיים ואותה מאמן בית הלוי, כשאת קבוצת הנשים מאמנת הילה גיבל). פעילות האתלטיקה התרחבה גם לצד התחרותי וגם משתלבת בבתי הספר, ומכאן יש עוד מטרות נשגבות מעבר לאופק. בסיומו של חודש אינטנסיבי שפתח את מרוצי הסתיו, ובו השתתפו רבים מחברי הקבוצות התחרותיות בגליל ובגולן במספר רב של מרוצים, ורגע לפני התחרויות הגדולות – מרוץ אייל ברמת השרון, חצי מרתון בית שאן ומרתון טבריה, אנו שמחים לארח לראיון בפינת "מאמן החודש" את שי בית הלוי – שזוכה למחמאות מקיר לקיר בכל ראיון עם חניכיו, שגם דחפו לא מעט לבחירתו.

איך אתה מסכם את החודש שעבר על נציגי הקבוצה במרוצים השונים?
"החודש האחרון הסתמן בפתיחת עונת מרוצי הסתיו. לאחר בניית בסיס ועבודת חיזוק לאורך כל הקיץ החבר'ה מגיעים ללא ספק מוכנים לעונת מרוצי הסתיו וכבר בפתיחת העונה הגיעו להישגים יפים ולשיאים אישיים רבים. בכל מרוץ רצי ורצות המועדון כובשים מקומות רבים על הפודיום".

מה היעדים שלכם לקראת המרוצים הגדולים בבית שאן ובטבריה?
"לחלק מחברי הקבוצה זה יהיה חצי מרתון ו/או מרתון ראשון ואחרים באים לא בפעם הראשונה כדי לשפר תוצאות. כמובן שההתייחסות בתכנית האימונים היא בהתאם. הדרישה ממי שרוצה לסיים חצי מרתון או מרתון בפעם הראשונה אינה דומה למי שבא כדי לשפר תוצאה או להשיג שיא אישי".

 

טבריה, אנחנו בדרך. חברי קבוצת ריצה גליל עליון במנוחה לאחר אימון במסלול מרתון טבריה.
טבריה, אנחנו בדרך. חברי קבוצת ריצה גליל עליון במנוחה לאחר אימון במסלול מרתון טבריה.

ביחס לגודל האוכלוסיה, היכן ניצב הגליל העליון מבחינת כמות העוסקים בריצה?
"הגליל העליון הוא ללא ספק חבל ארץ אידיאלי לעוסקים בספורט בכלל ובריצה בפרט. יש כאן מסלולי ריצה מגוונים וכמעט אינסופיים ונופים שאפשר למצוא רק בגליל. אם נשווה את כמות העוסקים בריצה בגליל ביחס לגודל האוכלוסייה נגיע למספרים מעט נמוכים לעומת מרכז הארץ, אך ללא ספק המודעות הולכת ועולה וישנם מצטרפים חדשים כל הזמן כך שהפער הולך ומצטמצם".

עד כמה אתה שבע רצון מפעילות קבוצות האתלטיקה ?
"השנה הפעילות בקבוצות האתלטיקה עשתה עליית מדרגה מרשימה. זאת לא פעילות מצומצמת יותר אלא פעילות ענפה ומרשימה בכל הגילאים כולל פעילויות גם בתוך בתי הספר וגם בשעות אחה"צ. הצטרפו אתלטים ואתלטיות רבים בכל הגילאים ובכל הרמות. כמו כן הרמה של האתלטים הוותיקים עלתה ומתחילים לראות תוצאות של דור האתלטים הצעיר שהתחיל אתנו לפני מספר שנים ועכשיו מתחיל להגיע לתוצאות מרשימות ולייצב את עצמו במקום בולט באתלטיקה בארץ".

איפה אתם נמצאים ביחס ליעדים שהצבתם לעצמכם עם הקמת אגודת האתלטיקה?
"ידענו שהשנתיים הראשונות יהיו לא פשוטות אבל אגודת האתלטיקה מתחילה עכשיו את שנת פעילותה השלישית עם יותר אתלטים ואתלטיות שזה הדבר החשוב ביותר מבחינתנו. האגודה עדיין לא מתוקצבת ע"י שום גוף אבל אנחנו מצליחים לגייס תרומות ומארגנים אחת לשנה את ריצת ליל ירח שההכנסות ממנה הן תרומה לאגודה. הכסף הזה משמש לרישום אתלטים וכל מה שכרוך בכך (ביטוח, בדיקות רפואיות, מיסים שונים וכו') ולהסעות לתחרויות אתלטיקה שמתקיימות במרכז הארץ במהלך כל השנה. השאיפה היא שבעתיד לאגודה יהיה מספיק תקציב כדי לצאת למחנות אימונים ולתת לאתלטים ולאתלטיות את הכלים הטובים ביותר כדי להתאמן ולהגיע להישגים ברמה הארצית ואף יותר מזה".

 

האתלטיקה תופסת תאוצה בגליל. שי בית הלוי ושלוש ספורטאיות מקבוצת האתלטיקה.
האתלטיקה תופסת תאוצה בגליל. שי בית הלוי ושלוש ספורטאיות מקבוצת האתלטיקה.
 

לא מעט תחרויות ריצה נערכו בגליל העליון ובגולן וייערכו בתקופה הקרובה. מה עם איזו תחרות אתלטיקה? 
"בשנה הבאה, שכבר מעבר לפינה, תשריינו את תאריך ה- 21/3/2015 . האגודה תארגן את מרוץ הגליל העליון בחורשת טל. זה יהיה מרוץ מקצועי ותחרותי למרחקים 5 ק"מ ו-15 ק"מ עם מדידה מקצועית, תו תקן של איגוד האתלטיקה וארגון מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. המטרה היא להביא גם רצים מכל רחבי הארץ וכמובן גם מאזור הגליל והשאיפה היא לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולקיים כאן בגליל את אליפות ישראל ב-15 ק"מ. כל ההכנסות מהמרוץ הזה יהיו גם הם תרומה לאגודת אתלטיקה גלילית".

שאלת מיליון הדולר: איך אתה מצליח למצוא זמן לכל הפעילויות, איך הדבר מתקבל בבית?
"הלו"ז אכן צפוף ועמוס אבל יש עוד 5 מאמנים ומאמנות שעוזרים באימון כל הקבוצות. אני משתדל לתמרן בין הלו"ז הצפוף ובין חיי משפחה. אני לא צופה בטלוויזיה בכלל וזה משאיר לי יחסית זמן פנוי לעסוק בדברים אחרים. אני משתדל לקום מוקדם ולנצל את הזמן ביעילות. יחד עם זאת אני עושה ויתורים על אימוני הריצה הפרטיים שלי ועל ההישגים שלי ושם את המתאמנים שלי בעדיפות ראשונה".

מה השאיפות שלך כמאמן לשנים הבאות?
"לגרום לכמה שיותר ילדים וילדות ליהנות מספורט, לכמה שיותר נערים ונערות להניח בצד את המסכים וגלות את היופי וההנאה שבספורט ולעסוק בפעילות ספורטיבית במקום, להגשים לכמה שיותר נשים וגברים את החלומות שלהם, לא רק לרוץ מרתון אלא להצליח לרוץ, לשפר את הכושר הגופני ולחיות חיים בריאים וגם ליהנות מזה. להגשים לאתלטים ולאתלטיות שלנו את החלומות שלהם ולהגיע הכי רחוק שאפשר".

 

צהוב עולה. רצי הגולן במרוץ ירח מלא.
צהוב עולה. רצי הגולן במרוץ ירח מלא.

לרגל בחירתו של שי בית הלוי למאמן החודש, הוא זוכה בפרסים מתנת מפרסמינו:

מועדון "האריה השואג" – מועדון אוהדי הפועל גליל עליון בכדורסל.

מרכז הספורט קנדה במטולה – מרכז הספורט הרב תחומי המוביל באזור.

פיצה נירו – האיטלקיה החמה ביותר באזור חיוג 04.

פאב הפטריה – הפאב המוזיקלי המוביל של הגליל העליון.

אנימל קלאב – חנות מוצרי בעלי החיים המובילה באזור.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital