עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

ריצה לחזקים, פוליטיקה לחלשים

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.10.17

קבוצה משולבת של נערים ונערות מאגודת אתלטיקה גלילית וקבוצת אתלטיקה של הכפר בועיינה/נוג'ידאת, שילבה כוחות במרוץ שליחים בינלאומי בקלן. שמחים להעניק לקבוצה את תואר "קבוצת החודש".

הספורט הוא הגשר הטוב ביותר לקירוב לבבות ויצירת דרכים לשכנות טובה וכבוד הדדי בין המגזר היהודי והערבי. יש הרבה דוגמאות שמגיעות מעולם הספורט לחיבור הבריא והמצוין שיש בין שני המגזרים, דוגמא טריה היא קבוצה משולבת של אתלטים ואתלטות בגילאי הנעורים המוקדמים מקרב אגודת אתלטיקה גלילית וקבוצת האתלטיקה של הכפר בועיינה/נוג'ידאת מהגליל התחתון, ששילבה כוחות במרוץ שליחים שנערך בעיר קלן בגרמניה בשבוע שעבר. קבוצת הנערות מנתה את ראמה סולמיאן, חנאן סולימאן, ריאן עיאדה, ניצן מסטר (שדה אליעזר), ונועה בן צור (שדה אליעזר), קבוצת הנערים מנתה את כרם נוג'ידאת, יובל דניאלי (כרכום) ודור מועלם (שאר יישוב).

מתוך 736 קבוצות שליחים זכתה הקבוצה במקום ה-42 המכובד והמרשים (זמן ממוצע של 3 שעות ו-18 דקות), זאת למרות שטרם הנסיעה נערכו ארבעה אימונים משותפים, בהדרכת המאמנים ארניה נוג'ידאת, מיכאל לובן ושי בית הלוי. את הקבוצות ליוו המאמנת ראניה נוג'ידאת וצח אשנר - רכז הספורט של מועצת מבואות חרמון. מלבד הפעילות הספורטיבית בילו הנערים והנערות יחדיו בעיר הגרמנית שישה ימים, ואף זכו לקבלת פנים חמימה ממחלקת הספורט של עיריית קלן.

 

כיף להם ביחד. נציגי הקבוצות והמאמנים יחד עם מנהל מחלקת הספורט בעיריית קלן.
כיף להם ביחד. נציגי הקבוצות והמאמנים יחד עם מנהל מחלקת הספורט בעיריית קלן.

 

החיבור בין הנערים והנערות הוא חלק מפרויקט run inspiration, פרויקט בינלאומי לקירוב בין אוכלוסיות, שבו נוטלים חלק מחלקות הספורט של מועצת מבואות חרמון והכפר בועיינה/נוג'ידאת, ראשי המחלקות - צח אשנר ומשהור נוג'ידאת הושיטו ידם במהרה לרעיון הנסיעה לקלן, שמומן ע"י מחלקות הספורט של שתי המועצות.

משהור נוג'ידאת: "אנחנו רואים בספורט אמצעי לקירוב בין האוכלוסיות, אנחנו שותפים בפרויקטים כאלה גם בענפים נוספים. בקיץ קבוצות ילדים ונערים שלנו ייצגו את המדינה בטורניר בגרמניה. אנחנו מקפידים על הכנסת אורחים לבבית ועל מסרים של שכנות טובה ודו-קיום דרך הספורט. אנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם מועצת מבואות חרמון".

צח אשנר: "הייתה חוויה מאוד נעימה וכייפית, הן מבחינה ספורטיבית והן מבחינה תרבותית. נהננו מכל רגע יחד, חזרנו עם תוצאה מכובדת מאוד - הן בצד הספורטיבי והן בצד האנושי. כיף גדול".

 

ביחד הם כח. חברי הקבוצה לומדים את המסלול בקלן.
ביחד הם כח. חברי הקבוצה לומדים את המסלול בקלן.

 

גם לבלות ביחד הם אוהבים
גם לבלות ביחד הם אוהבים

 

ראניה נוג'ידאת, שהדריכה את קבוצת הבנות, מספרת על הקבוצה שלה: "אני המאמנת היחידה בכפר שלנו, בתחום אתלטיקה קלה - בעיקר בתחום ריצות לטווח בינוני וטווח ארוך. הבנות הן בגילאי 13-14, מתאמנות 4 אמונים בשבוע. האימונים משולביים אמוני כוח. אינטרוואלים, ריצות בינוניים. הקבוצה שלי היא בכל שנה זוכה באליפות ישראל במקום ראשון או שני, כבר הרבה שנים".שתפת אותנו בזווית שלה לחיבור המיוחד שנוצר: "שיתוף הפעולה הינו דבר חשוב ביותר בתחרויות כאלה. זה מאוד מעודד בשני צדדים - חברתית או והישגית. היו לנו כמה אימונים משותפים לפני הנסיעה, מאז אנחנו קבוצה אחת, דואגים ועוזרים אחד לשני ואחת לשניה. הייתה לנו ארוחה משותפת וחברתית לפני הנסיעה עם אחת מהמשפחות, אני מאוד מודה להם על תשומת הלב ועל הכבוד שנתנו לנו. למרות שאנחנו כבר חווינו את החוויה הזאת בשלוש השנים האחרונות, אנחנו עדיין נרשגשים, חווינ חוויה מאוד יפה ומיוחד מעודדים אחד את השני אם זה בטוב או ברע. מבחינה הישגית הגענו להישג יפה. אני מסתכלת על הקבוצה מהצד ואני רואה את הגיבוש ביחד ות החיוך על הפנים של כולם, מבחינתי זה כבר תוצאה יפה מאוד חברתית, לראות את שתי הקבוצות יד ביד והבמשך בדרך הנכונה ולהרבה תוצאות מוצלחות. תודה רבה ולצח על שיתוף הפעולה. צח אחלה מאמן, איש נהדר והקבוצה שלו נהדרת שיודעת לעריך ולכבד".

לנו לא נותר אלא לברך על שיתופי פעולה כאלה, לקוות לכמה שיותר חיבורים כאלה בין האוכלוסיות. הדרך לדו קיום ושכנות טובה תגיע דרך האזרחים משני הצדדים, לא מצד פוליטקאים ואנשי דת קיצוניים המחרחרים לשנאה וסכסוכים בין אוכלוסיות, כדי להצדיק את קיומם הפוליטי. לנו, הרוב הגדול משני הצדדים שרוצים לחיות בשכנות טובה ועם כבוד הדדי, אסור ליפול למלכודות הללו. מרקם החיים כאן תלוי אך ורק בנו.

 

אז למה לי פוליטקה עכשיו? הקבוצה המשולבת בוחרת בספורט ובכבוד הדדי.
אז למה לי פוליטקה עכשיו? הקבוצה המשולבת בוחרת בספורט ובכבוד הדדי.

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital